O Q. Mick van Dijke wint talentenprijs in onderbroek Vlissingse voetballer vindt het welletjes na bijna500duels Quizje en terugblik Istvan Bakx is aan zijn laatste maanden als veldvoetballer bezig. Hij heeft Hoek laten weten dat hij na dit seizoen stopt. Bakx, bijna 36 jaar, gaat zich op zijn trainerscarrière richten. De Vlissinger, die tegenwoordig in Middelburg woont, heeft lang nage dacht over zijn keuze om te stoppen. Sinds zijn terugkeer uit Zuid-Afrika, waar hij één seizoen voor Ajax Cape Town speelde, is Bakx trainer bij JVOZ. Net als in zijn eerste seizoen, heeft hij ook dit jaar de Onder 17 onder zijn hoede. Bakx, die in het bezit is van het diploma Uefa B, vormt een duo met André Siereveld maar kan vanwege zijn verplichtingen bij Hoek op zaterdag vrijwel nooit bij de wedstrijden aanwe zig zijn. ,,Dat heb ik als lastig ervaren'', legt hij uit. ,,Je bent een hele week met die jongens bezig, maar ziet ze op zaterdag te weinig spelen. Komend seizoen word ik trainer van de nieuw te vor men Onder 18 bij JVOZ. Ik wil er op za terdag bij zijn en dan ook andere teams van JVOZ aan het werk kunnen zien.'' Zijn takenpakket bij de voetbaloplei ding wordt namelijk uitgebreid. Hij wordt coördinator van de bovenbouw en zal samen met Joshua van Dolder en Niels Slager het technisch hart van JVOZ vormen. Rogier Veenstra stopt als technisch coördinator. De Middel burger, nu trainer van ASWH, verhuist per 1 januari naar Breda en neemt aan het eind van dit seizoen afscheid van JVOZ. Een combinatie met veldvoetbal is lastig. ,,De meeste Zeeuwse ploegen spelen op zaterdag, dan ben ik bij JVOZ bezig. Op zondag voetballen is voor mij geen optie. Ik werk soms ook in de weekenden, heb een gezin en wil niet altijd van huis zijn.'' Bakx speelde bijna 500 duels in eer ste elftallen, eerst voor RCS, Kloetinge, Sparta en Hoek, waarna hij in 2007 een contract tekende bij KV Kortrijk. Daar brak hij alsnog door als profvoetballer, werd geselecteerd voor het olympisch elftal en Jong Oranje en verdiende een transfer naar Racing Genk. Dat avon tuur werd niet waar hij vooraf op had gehoopt, mede doordat trainer Hein Vanhaezebrouck - de man die hem van Kortrijk mee had genomen naar Genk - al snel werd ontslagen. Bronzen Schild Bakx werd verhuurd aan FC Den Bosch, speelde daarna nog voor Willem II en AGOVV, keerde terug bij FC Den Bosch en kende vervolgens een paar sterke seizoenen bij FC Oss. Het le verde hem medio 2018 een overstap op naar Go Ahead Eagles, waar hij een Bronzen Schild won als beste speler van de eerste periode. Aan het eind van dat seizoen greep Bakx met Go Ahead in de finale van de play-offs tegen RKC na een krankzinnige slotfase net naast promotie naar de eredivisie. Hij leek vervolgens voor Spakenburg te gaan spelen, maar koos in de zomer van 2019 alsnog voor een avontuur in Zuid- Afrika. Bij Ajax Cape Town speelde hij in een seizoen dat lange tijd beheerst werd door corona zijn laatste wedstrijd als prof. Bakx koos voor een terugkeer naar Nederland en ging weer spelen voor Hoek. Hij debuteerde op 10 okto ber 2020 als invaller in de uitwedstrijd tegen Sportlust'46, die Hoek met 0-2 won. Een paar dagen later werd de competitie stilgelegd, waarna er pas af- gelopen zomer weer een vervolg kwam. Dit seizoen vertrok trainer Lie ven Gevaert in oktober en werd Bakx verschillende keren gevraagd of hij de training wilde leiden. Lorenzo Staelens ,,Ik voel me nog fit, maar ik wil tijd in mijn trainersambities en tijd in JVOZ steken'', zegt Bakx. ,,Wat naast de on derbrekingen door corona ook wel heeft meegespeeld, is dat ik uit dit sei zoen bij Hoek weinig energie heb kun nen halen. Het is helaas veel gedoe ge weest. Lieven Gevaert vertrok, daarna duurde het lang voordat er een nieuwe trainer was en die was ook al snel weer weg. Ik hoop dat we met Lorenzo Stae- lens als trainer nog een goede tweede seizoenshelft kunnen draaien.'' Club 48, een verzameling wijze oud-wielrenners, reikt jaarlijks de Gerrit Schulte Tro fee (beste man), de Keetie van Oosten-Hage Trofee (beste vrouw) en Gerrie Knetemann Trofee (beste talent) uit. Nor maal is dat tijdens een gala, maar nu werden de winnaars verrast tijdens een training. Eurosport zond het uit. Bij de talenten waren er der tien genomineerden. Naast Mick van Dijke zaten daar ook zijn tweelingbroer Tim van Dijke en Shirin van Anrooij bij. Tim mocht de prijs uitreiken. Met een cameraploeg van Eu rosport overviel hij zijn broer, die bij een fysiotherapeut in Maastricht op de behandelta- fel lag. Nog in z'n onderbroek nam hij de bokaal in ont vangst. ,,Het is een mooie prijs, een grote eer om 'm te krijgen", zei de uit Colijnsplaat afkomstige renner in een reactie. ,,Als ik zie in wat voor een rijtje ik nu staOnder anderen Mathieu van der Poel, Wilco Kelder man en Tom Dumoulin gin gen hem voor. Broer Tim van Dijke gaf aan heel trots te zijn. Zij trekken altijd samen op. Ze wonen te genwoordig in het Belgische Riemst (nabij Maastricht) en zijn net terug van een trai ningsstage in Noorwegen. Hun seizoen begint weer in het voorjaar. Mini-Tour Mick van Dijke won in 2021 het NK tijdrijden voor beloften en greep tijdens dezelfde titel strijd zilver bij de wegwed strijd. In de Ronde van de Toe komst, een mini-Tour de France, droeg de 21-jarige ren ner van Jumbo-Visma vijf da gen de gele trui. Ook tijdens de Kreiz Breizh en de Ronde van Kroatië was hij steeds voorin te vinden. Op het WK tijdrijden voor belof ten legde de Noord-Bevelan der beslag op de vijfde plaats. ,,Vooral het NK was heel speci aal. Bizar zelfs, omdat Tim en ik één en twee werden in zo wel de wegwedstrijd als de tijdrit." Club 48 reikt al sinds 1955 prijzen uit. Jo de Roo (1965) en Jan Raas (1983) waren de twee Zeeuwen die de Gerrit Schulte Trofee kregen. Keetie van Oos- ten-Hage (1976, 1977, 1978) en Heleen Hage (1985) streken de Keetie van Oosten-Hage Tro fee op. Mick van Dijke is de vijfde Zeeuw die de beste belofte is. Vóór 2004 werd de zoge noemde Toboga-beker uitge reikt in deze categorie. Cees Priem (1971), Kees Bal (1973), Maarten Ducrot (1983) en Pa trick Tolhoek (1989) gingen daarmee aan de haal. DINSDAG 21 DECEMBER 2021 GO ATLETIEK Kramer weer op 1 Jeroen Kramer uit Zaandam zette in de eer ste week van het tweede Goru- na-circuit een scherpe tijd neer op de route rond Breskens. De Nederlands kampioen op de marathon en cross voor 40-plussers liep op het parkoers dat langs zijn va kantiehuisje loopt, vier minu ten sneller dan plaatselijk favo riet Erik Cappon (30.56 versus 34.58). PODCAST In de laatste PZC Voetbal Podcast van 2021 nemen pre sentator Juriën Dam en de ver slaggevers Rudy Boogert en Barry van der Hooft de tijd om terug te blikken op een bijzonder jaar. Wat waren memorabele mo menten? Ze zijn door Juriën Dam opgenomen in een elf vragen tellend quizje. Speel en luister in je eigen pod- cast-app of op www.pzc.nl. O 5) a> Bakx gaat stoppen en tijd in zijn trainersambities steken Barry van der Hooft Vlissingen Istvan Bakx scorend voor Go Ahead Eagles in de Adelaarshorst, in de finale van de play-offs tegen RKC Waal wijk. In dat duel greep hij met zijn ploeg net naast promotie naar de eredivisie. foto anp/vi images Mick van Dijke heeft gister avond als eerste Zeeuw ooit de Gerrie Knetemann Tro fee gewonnen. Hij is daar mee de beste Nederlandse wielrenner onder 23 jaar van 2021. yjbiöl - Roeland van Vliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42