Gomarus liet leerling én leraar verlinken 'Maar schrik niet, het kunnen meer dan 200 pakketten per dag zijn' ES&S& Er komt schot in de prikkerij 3 -■ o i üf;- -j:MiÉ&^i)Ê^'iAiisuÊmlÊliÊlÊÊfÊÊBÊÊ9i Personeelsleden op de Gomarus scholengemeen schap in Gorinchem moesten bij de leiding leerlingen én collega's verlinken die homoseksuele contacten onderhielden. Dat blijkt uit de 'notitie seksualiteit' uit 2016 Het Gomarus kwam in maart in de schijnwerpers te staan na een arti kel in NRC Handelsblad met de kop: 'School duwt kinderen ongevraagd uit de kast'. Homoseksualiteit zou er worden gezien als 'zonde tegen de natuur'. Uit onderzoek van de onderwijsinspectie bleek dat de veiligheid van alle leerlingen on voldoende gewaarborgd is. Want bij vermoeden van homoseksuali teit van een leerling werd dat aan de ouders verteld. Nu die notitie van de inspectie van juni 2021 op verzoek van de me dia openbaar is gemaakt, blijkt dat de vijandige houding tegenover ho moseksualiteit op het Gomarus he lemaal niet ophield bij het informe ren van ouders van homoseksuele leerlingen door school. Zo meldt het beleidsstuk: 'Wanneer een per soneelslid hoort dat een leerling een seksuele relatie wil aangaan of is aangegaan met iemand van het zelfde geslacht, dan brengt hij de teamleider en de mentor daarvan op de hoogte. De mentor en/of de teamleider zal vervolgens met de leerling hierover spreken.' Ook valt te lezen: 'De school raadt leerlingen in principe altijd af nu al uit te komen voor hun homofiele gerichtheid. Wij zijn van mening dat jongeren hier niet te snel in moeten zijn, omdat zij nog volop in hun identiteitsontwikkeling zit ten. Wanneer een (oudere) leerling er desondanks op aandringt om 'uit de kast' te komen, dan zal dit alleen gebeuren nadat de mentor hierover gesproken heeft met de teamleider en in of na overleg met de ouders.' De gesprekken zijn er volgens het beleidsstuk 'in eerste instantie op gericht de leerling tot inkeer te brengen. Wanneer de gesprekken dit effect niet hebben, zal uiteinde lijk bezien worden of tot verwijde ring van school overgegaan kan en moet worden'. Leraar De notitie meldt over de 'homofiele gerichtheid van personeelsleden': 'De school raadt personeelsleden in principe altijd aan publiekelijk te rughoudend te zijn met het uitko men voor hun homofiele gericht heid. De seksuele gerichtheid van een leraar wordt niet besproken in de klas. Als een leraar zelf met zijn leerlingen over zijn homofiele ge richtheid spreekt, is het noodzake lijk dat de schoolleiding hierover communiceert met de ouders.' Daarna wordt een informatieavond met de betreffende ouders belegd, staat er. Ook voor personeelsleden onder ling gold de klikplicht, blijkt nu. 'Wanneer een personeelslid hoort dat een collega een seksuele relatie wil aangaan ofis aangegaan met ie mand van hetzelfde geslacht, dan stelt hij (na zijn collega hierover ge- informeerd te hebben) het College van Bestuur op de hoogte. Het Col lege van Bestuur gaat in gesprek met het betrokken personeelslid.' Herzien De inspectie heeft de leiding van de Gomarus scholengemeenschap op gedragen de omstreden notitie te herzien. In een reactie liet bestuurs voorzitter Chris Flikweert gisteren weten: ,,Er ligt ondertussen een nieuw document 'sociale veiligheid en seksuele diversiteit', dat ook al gedeeld is met de onderwijsinspec tie. We wachten nu rustig het ein donderzoek af dat de inspectie be gin volgend jaar gaat houden. Vóór die tijd gaan we dit beleidsdocu ment van de school in ieder geval niet met anderen delen." De bestuurder heeft nog niets vernomen over de aanklacht die de inspectie heeft ingediend vanwege het vermoeden van discriminatie. ,,Ik weet echt niet hoe lang zij hier over gaan doen. Ik heb geen flauw idee wat de status is." Pakketbezorger André Meure en zijn collega's zijn de redders der kerstcadeaus in deze donkere lockdown- dagen voor kerst. „Mensen onthalen me als held." Zijn bezorgbus gaat niet hele maal leeg vandaag. Want als André Meure, pakketbezorger bij PostNL, zijn ronde door Halfweg heeft gemaakt- onder de rook van Amsterdam - blijven de aar digheden over die hij van dank bare ontvangers heeft gekregen. „Vandaag is dat chocola, twee kerstkaarten en een doosje Fer- rero Rocher", zegt Meure blij. ,,Die mensen gunnen je dat, dat vind ik zo mooi." Het zijn extreem drukke dagen zo voor kerst, met een lockdown die dit weekend halsoverkop werd ingevoerd. PostNL werkt op volle sterkte en blijft dat nog tot half januari doen. ,,Mensen kun nen nu niet meer naar buiten voor kerstcadeau's, dus zijn ze van ons afhankelijk. Mijn buurt onthaalt me als een held, echt waar", zegt Meure. ,,En ik pro beer de mensen ook een hart on der de riem te steken. Nu heb je dat de kinderen thuis zijn. Als die de deur opendoen, geef ik ze een feloranje keycord. Vinden ze geweldig. Heerlijk om zo'n glim lach van oor tot oor te zien." Het is 'megadruk'. ,,Schrik niet, dat kunnen zo meer dan twee honderd pakketjes zijn, met 190 stops. Schouders eronder en gaan." Meure had deze maandag extra handen om hem te helpen: een leerling die hij opleidt. Als de bus leeg is, gaat de bezorger niet met zijn benen omhoog. ,,Dan bel ik een collega of ik kan helpen. We zijn een team, zeg ik altijd, we doen het met elkaar." Wie bang is dat zijn pakketje niet op tijd komt, hoeft wat hem betreft niet te vrezen. ,,Blijf bestellen hoor, we krijgen het echt wel voor el kaar." GO DINSDAG 21 DECEMBER 2021 DORDRECHT FOTO JEFFREY GROENEWEG -- - 'i,t -'Ai)5 tairen laat bijspringen, onder wie alle muzikanten efficiënter te kunnen werken. En in Leeuwarden bij van het orkest van de Koninklijke Luchtmacht. Ook voorbeeld wordt een grote hal ingericht zonder prik- passen GGD'en de strategie aan om meer mensen hokjes. Daardoor kunnen 240 mensen tegelijkertijd tegelijk te kunnen prikken. Zo worden kleine locaties een prik krijgen. Ze kunnen op dezelfde stoel blijven gesloten (zoals in Utrecht) om in de grotere hallen zitten voor het kwartiertje wachten na de vaccinatie. In heel Nederland wordt gehoor gegeven aan de oproep snel een boosterprik te halen. Bij de prikloca- tie aan de Laan van Europa in Dordrecht staan lange rijen. Om vaart te maken met de vaccinaties werd gisteren bekend dat het leger honderden extra mili- Edwin van der Aa Gorinchem Marlies van Leeuwen Halfweg André Meure: „Schouders eronder.'' foto jean-pierre jans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 3