'We zoeken nog een duizendpoot' CDA'er Bertijn wil kloof met burgers dichten Weinig verrassingen op lijst Lokale Partij Vlissingen c Speeltuin Nieuw-Middelburg aan vooravond forse opknapbeurt 6 Speeltuin van Epenpark in het hart van de wijk Nieuw- Middelburg is na bijna dertig jaar toe aan een flinke opknapbeurt. Hoe ziet het wensenlijstje daarvoor eruit? De één droomt van een apart peu terhoekje, de ander vindt rolstoel toegankelijk of 'wat stoerder' be langrijk. Duurzaamheid staat weer op het lijstj e van de ander. Maar het moet wel groen blijven. Want het Van Epenpark, wat verscholen aan de Zacharias Jansenstraat, is één van de groenste plekken in de wijk. De speeltuin staat aan de voor avond van een metamorfose; nieuwe toestellen en een andere in richting. Spannend en uitdagend voor alle leeftijden. Een oliebollen actie woensdag voor een nieuwe trampoline is het begin van een meerjarenproject. Een zwart-witte kat wandelt op z'n gemakje de grashelling van de klimtoren op en bekijkt even later de speeltuin verder vanaf zijn hoge positie. Niet gestoord door rennend grut. De speeltuin is in winterslaap. Maar het bestuur van de wijkver- eniging Nieuw Middelburg duide lijk niet. Voorzitter Femke IJsseldijk en oud-penningmeester Fieke Krocké zijn volop bezig met de plannen voor de toekomst van de speeltuin, geopend in 1993. Te beginnen met de oliebollenactie woensdag. Femke: ,,We krijgen duizend olie bollen van juniorkamer JCI Wal cheren. Zij hebben ons trouwens officieel geadopteerd als een van de goede doelen die ze sponsoren. Niet alleen financieel maar ook met praktische hulp.'' Vlissingers, Souburgers en Rit- themers verdienen raadsleden die het college kritisch en positief controleren, betoogt Bertijn. Het raadslid, de lopende periode de enige CDA'er, heeft zich volgens het plaatselijk bestuur 'bewezen al betrouwbaar, bij de samenle ving, de burgers en de onderne mers betrokken raadslid'. ,,Vijf lopers trekken woensdag middag met bakfiets of bolderkar de wijk in. Ze krijgen allemaal een aantal straten toegewezen en gaan vanaf 16.00 uur de deuren langs", vertelt Fieke. Zij staat zelf als een ware marktvrouw achter een tafel bij de speeltuin om daar de bollen aan de man te brengen. De op- Juniorkamer JCI heeft ons officieel geadopteerd Het CDA hoopt er op dat oud-raadslid Marin de Zwarte volgend voorjaar zijn rentree maakt in de raadzaal. De Zwarte is nummer twee op de kandidaten lijst voor oud-wethouder Conny Seijbel, die op plek drie staat. Het bestuur, van wie voorzitter Maar ten Janssens op plek zeven de lijst sluit, verwacht niet dat de overige kandidaten kans maken op het pluche. Maar Caroline Stuurwold (4), Gerard de Rijke (5), Marianne Kloosterboer (6) en Maarten Jans- sens kunnen wel kiezers over de streep trekken. brengst is voor de aanschafvan een nieuwe trampoline. ,,Die is nu hard nodig'', verklaart zij. ,,Maar er moet nog veel meer gebeuren. Dat kost veel geld, dus we willen het echt goed aanpakken. Er zal wel een jaar of drie tot vijf overheen gaan voor het helemaal klaar is. Gedurende die tijd moeten we wel aan de wijk laten zien dat er ook echt wat ge beurt.'' Dat vreselijke muurtje ,,Aan de ligging van bijvoorbeeld de grote zandbak met dat vreselijke muurtje eromheen en de berg waarop de klimtoren staat, kun je zien dat de oorspronkelijke ingang aan de ander kant zat", wijst Fieke. ,,De indeling willen we straks ook aanpassen, want vanuit het kan toortje heb je geen goed overzicht van wat zich aan de achterkant af speelt.'' Op het lijstje te vervangen toestellen staan de toren van de wa terbaan voor de grote stenen 'Jo Kok-bank', schommels, de klimto ren en de kabelbaan. Het Van Epenpark stond jaren lang bekend als 'de speeltuin van Bert', de toenmalige beheerder. Hij werd in 2016 opgevolgd door Kees ,,Die is jammer genoeg nu ook ge stopt. Een duizendpoot; goed met kinderen en hij zorgde voor het groen en het onderhoud van de toe stellen. We hebben nu een team van elf vrijwilligers, allemaal heel betrokken. Maar een beheerder, zo als Bert of Kees, zoeken we nog'', zegt Femke.'' Van terugloop in het aantal spelende kinderen merkt het Van Epenpark weinig. Fieke: ,,Dit is echt een wijkspeeltuin. Knus, re laxed. Moeders spreken hier met el kaar af en de kinderen kunnen hier veilig spelen. Het is belangrijk dat we ook weten wat er leeft in de wijk. Wat kunnen wij doen bij voorbeeld op het gebied van ge zondheid, een gratis appeltje? Of in samenwerking met schuldhulpver lening van de gemeente gratis strippenkaarten?'' De wijkvereniging pacht de grond van de speeltuin van de ge meente. Het gebouwtje met onder meer kantoor, ruimte voor verhuur en wc's, is eigendom van de vereni ging. Kopstukken PvdA/ GroenLinks weer bovenaan in Veere PvdA en GroenLinks werken ook de komende periode samen in één fractie in Veere. De kandidatenlijst, met wethouder Chris Maas als lijst trekker, is gepresenteerd. De enige verrassing op de lijst is het ontbre ken bij de eerste tien van zittend raadslid Tom Lievense. Na wethou der Chris Maas staan de vertrouwde gezichten van Peter Blom en Peter Meijs op de tweede en derde plaats. Op de plaatsen vier tot en met ze ven zijn nieuwe kandidaat-politici te vinden: Jos van Eijk, Tom Maas, Meta Vrijhoef en Arie van Vliet. John Dooms is weer lijsttrekker en kandidaat fractievoorzitter voor de LPV. Coen van Dalen (oud-CU) en Jo sephine Elliott (oud-D66) staan op verkiesbare plaatsen. Weinig verrassingen op de kieslijst van de Lokale Partij Vlissin- gen. De zittende raadsleden John Dooms, Saskia Eg- germont en Geoffrey Sips bezetten de eer ste drie plaatsen, ter wijl 'overlopers' Van Dalen en Elliott-Hil- verdink de plaatsen vier en zes bezetten. Elliott, die bij D66 bedankte omdat ze op de conceptlijst een naar haar idee te lage plek kreeg, is 'dankbaar dat ze op een verkiesbare plek in een goede lijst' is verkozen. Of Elliotts zesde plek haar een raadszetel oplevert, is ongewis. De LPV bezet nu vijf raadsze- tels en heeft een wethouder in het college. Wethouder John de Jonge duwt de lijst als kandidaat negentien. Mocht hij de volgende periode weer als wethouder aantreden, dan is plek zes niet genoeg om in de raad te be landen. DINSDAG 21 DECEMBER 2021 WA Femke IJsseldijk, links, en Fieke Krocké in speeltuin van Epenpark in Nieuw-Middelburg. foto dirkjan gjeltema Annemarie Zevenbergen Middelburg Coen Bertijn, huidig raadslid, is opnieuw lijsttrekker voor het CDA Vlissingen. Bertijn hoopt de komende raadsperiode de kloof tussen politiek en burger te verkleinen. - Femke IJsseldijk, voorzitter wijkvereniging Nieuw Middelburg - René Hoonhorst DOMBURG - René Hoonhorst VLISSINGEN VLISSINGEN - René Hoonhorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38