'Als kind zeurde ik thuis al om dieren' 29 Albert over William De leukste cadeaus om te geven en te krijgen I a 1 PASTOOR IN DAGBOEK VAN EEN HERDERSHOND In een bedrijfsrestaurant van de omroep overlegt Ayoub zijn ge loofsbrieven. ,,Als kind zeurde ik thuis al om dieren'', zegt hij met een tongval die zowel zijn Marok kaanse als zijn Amsterdamse af komst verraadt. ,,Maar ja, het was thuis behelpen met de ruimte, dus meer dan goudvissen en zangvogels kwamen er niet in. De parkieten waren daarna trouwens al vrij snel in staat om het deurtje van de kooi open te doen en dan via het balkon naar de buren te vliegen en weer te rug. Allemaal geleerd via YouTube.'' Zijn vader hoopte dat Ayoub later niet net als hij met zijn handen moest werken, maar met zijn hoofd. Hij droomde van een nette betrek king, op een kantoor. In plaats daar van koos zijn zoon voor een agrari sche opleiding, nadat hij al vanaf zijn 14de bijbaantjes had gevonden op boerderijen. ,,Ik was op die school de eerste Marokkaanse jongen. Mijn klasge- noten gaven mij het gevoel dat ik verdwaald was of zo. Het is goed- gekomen. Gewoon, door te laten zien dat je ervan geniet om met dieren te werken en dat je het niet erg vindt om keihard te werken als het moet.'' Hij is een kind van zijn tijd. La veert vrij makkelijk tussen stad en platteland, tussen Marokkaanse en Nederlandse vrienden, tussen hard werken in de klei op de boerderij en slim de mogelijkheden benutten die bijvoorbeeld YouTube biedt. ,,Ik ben bekend geworden door mijn vlogs. Met steeds als boodschap: ga iets doen waar je gelukkig van wordt. Veel volgers vinden het leuk dat het mijn grote droom was om ooit mijn eigen boerderij te hebben en dat ik er voorlopig al van geniet om als invalboer te werken. Ik ben er stiekem best trots op dat steeds meer boeren tijdelijk hun miljoe nenbedrijf aan mij durven toever trouwen.'' Nog even speciaal voor de fan die hem blijkens een filmpje op You- Tube 'kapot schattig' vindt: deze boer zoekt geen vrouw. Gedeci deerd: ,,Ik ben nog vrijgezel en wil dat nog wel even blijven. Al die af leiding is nu ook helemaal niet goed voor mij. De droom van een eigen boerderij - dat is op dit moment mijn grote liefde.'' Ga naar pzc.nl/pakuit 0\recttn\e mailbox* Online cursus: Spaans Voor de muziekliefhebber: online cursus pianospelen PC DINSDAG 21 DECEMBER 2021 worden zalig' „William is een veelzijdig ac teur'', zegt producent Albert Verlinde. „Zowel voor als achter de schermen heeft hij in de musicalwereld zijn spo ren verdiend. Die ervaring neemt hij mee en daar profi teert iedereen van. Lumens, het karakter dat hij gaat spe len, is een levensgenieter. Een bourgondiër en een operaliefhebber, die homo seksueel is in een tijd waarin je daar niet voor uit mag ko men. Een rijk karakter. Ik kan niet wachten tot we gaan re peteren met deze geweldige cast. Het is bijzonder om deze voorstelling te gaan ma ken, ook omdat het de vijf tiende is waarin we samen werken." G Acteur William Spaaij speelt de rol van Lumens, een vriend van kapelaan Ode- kerke. FOTO LIZA KOLLAU Een Marokkaanse Nederlander die droomt van een leven als vee boer - hoe bijzonder is dat? Zeker als het ook nog eens gaat om een jongen die is opgegroeid in een flat in Amsterdam-Oost. Maar precies dat is dus het verhaal van Ayoub Louihrani, om wie het draait in de nieuwe, zesdelige tv-serie Boer Ayoub. Albert Kok Boer Ayoub, vanaf vandaag om 20.25 uur bij KRO-NCRV op NPO 3. JIJNld Wil jij in Spanje een praatje kunnen maken met de locals? Met de handige online cursus spreek jij Spaans in no time. Volledig online en op je eigen tempo te doorlopen Incl. duidelijk en helder cursusboek In 50 Lessen leer je stap voor stap pianospelen. Inclusief Lesmateriaal Levenslang toegang tot de Lessen Mogelijkheid tot onbeperkt vragen stellen V - Boer Ayoub Louihrani op de boerderij van zijn mentor Jan. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29