H c Trainerscarriere Van Nistelrooy kent opbouw 22 Arsenal loot Wolfsburg Kort Nadal test positief Rafael Nadal heeft positief getest op het co ronavirus. De 35-jarige Spanjaard maakte afgelopen week na een voetblessure zijn rentree op een demonstratietoernooi in Abu Dhabi. Bij terugkomst in Spanje testte hij positief. Het is nu onzeker of hij kan meedoen aan de Australian Open. Vitesse definitief door Vitesse heeft zich na elf dagen ook officieel geplaatst voor de knock-outfase van de Conference League. De UEFA kende Tot tenham Hotspur een reglementaire 3-0 ne derlaag toe, omdat de wedstrijd tegen Stade Rennes vanwege een fors aantal co- ronagevallen niet werd gespeeld. Vitesse neemt het nu op tegen Rapid Wien. Toussaint is record kwijt Kira Toussaint is haar wereldrecord op de 50 meter rugslag kwijtgeraakt. De Cana dese Maggie Mac Neil (foto) zwom in de fi nale van het nummer bij de WK kortebaan in Abu Dhabi naar 25,27, ruim onder het re cord van 25,60. Toussaint ontbrak zelf in de eindstrijd, waarin Maaike de Waard vijfde werd. Ranomi Kromowidjojo plaatste zich met 23,45 als derde voor de finale op de 50 meter vrij. Arno Kamminga bereikte de eindstrijd op de 50 vlinder als zevende. Stan Pijnenburg ging met 46,60 naar de fi nale op de 100 meter vrije slag. NK cross naar Rucphen De Nederlandse kampioenschappen veld rijden gaan toch door. De KNWU heeft de organisatie van de internationale veldrit in Rucphen bereid gevonden om de organisa tie over te nemen van Zaltbommel. Daar mee vinden de kampioenschappen zoals eerder gepland plaats op zondag 9 januari. De organisatie in Zaltbommel gaf vorige week aan af te zien van de organisatie van wege de verlengde coronamaatregelen. Thomas gaat door Quote van de dag 'We zijn heel de wedstrijd uitgemaakt voor bruine apen' sowieso geen optie, Na een EK als assistent en zijn eerste halfjaar als coach bij Jong PSV is het voor Ruud van Nistelrooy duidelijk: „Mijn ambitie is om straks hoofdtrainer van PSV te worden.'' Een monoloog over hoe het vak hem grijpt. dereen die hoofdtrainer wordt, komt wel 'aan de beurt'. Ontslag, bijtende kritieken. Als je zelf in de top hebt gevoetbald, ben je het wel alvast gewend dat je besproken wordt. In de media, maar ook ge woon permanent door iedereen die je tegenkomt. Je bent daar al in gehard. Ajax of Feyenoord trainen is sowieso geen optie. Daarvoor heb ik te veel PSV-dna ,,Mijn ambities? Intern heb ik aangegeven: ik wil twee jaar Jong PSV doen. Een halfjaar is nu voor bij. Na die twee jaar wil ik kijken hoe de situatie is bij PSV 1. Ik durf uit te spreken dat mijn ambitie is om hoofdtrainer van PSV te wor den. Op termijn. Dat kan na Jong PSV, maar eerst een zijstap maken naar een andere club kan ook. ,,Een andere topclub in Neder land? Nee, Ajax, Feyenoord, dat is heb ik te veel PSV-dna. Een andere club in Nederland buiten de top kan wel. Maar hetzelfde heb ik met Barcelona. Word ik ook nooit trai ner, want: te veel gevoel bij Real Madrid. Ja, Ronald Koeman heeft Ajax, Feyenoord en PSV alle drie gedaan. En niet alleen als speler hè, ook als coach! Dat vind ik wel oprecht mooi, maar daarom is Ro nald Koeman ook Ronald Koeman. Die staat voor mij boven de par tijen. Uniek. Schmidt ,,Bij PSV is het contact met trainer Roger Schmidt goed. Ons eerste gesprek gaf me meteen een prettig gevoel. Prettige man in de omgang, dat vond ik belangrijk. Vakinhou delijk zei hij direct: 'Ruud, voor Als speler was hij vroeger maniakaal. Ruud van Nistelrooy (45) vertelt er deze middag op de Herd- gang over. Een kokerblik hielp hem om te presteren in de wereld top bij Manchester United en Real Madrid. ,,Het hielp me ook om te overleven. Maar die laser pinpoint- focus heeft nooit helemaal bij mijn karakter gepast. Dat merk ik nu ik trainer ben en juist met een heel brede blik kijk. Dat vind ik veel prettiger. Ik zou niet meer terug willen naar hoe ik als speler was. ,,Afgelopen zomer ben ik inge stapt bij Jong PSV. Betaald voetbal. Een bewuste stap na drie jaar bij de hoogste jeugd. Ik had niet ver wacht dat ik het zó leuk zou gaan vinden. Ik was benieuwd: hoe ga ik om met verliezen? Met toeval, pech en geluk? Daarin kom ik me zelf soms nog wel tegen. Toon Gerbrands, onze directeur, zegt: 'je hebt resultaat en je hebt presta tie. Haal ze uit elkaar'. Ja, Toon, klopt. Maar potverdorie wat kan ik toch nog steeds ziek zijn verliezen van De Graafschap of Emmen, als het eigenlijk niet nodig is! Maar: ik analyseer ook de wedstrijd en kan relativeren. „Mijn trainerscarrière ver loopt via de weg der geleidelijk heid. Het hoogste diploma heb ik sinds 2016. Bij PSV werk ik nu 8,9 jaar. Soms denk ik: misschien heb ik wel te veel eerbied voor het vak dat ik zo langzaam ga, maar voor mij voelt het als de logische weg. Ik vind dat ik heel goed training moet kunnen geven. Heel goed mezelf moet kunnen verwoorden voor een groep. Je bent manager van een selectie, van spelers indi vidueel. Het complete vak door gronden, daar gaat veel tijd over heen. ,,Ik wil het niet overdrijven, maar het is een veelomvattend vak. Ik lees ook veel. Een Ameri kaanse vriend gaf me het boek They Call Me Coach van John Wooden. Dat is de succesvolste basketbalcoach van Amerika. Niet in de NBA, maar in het college basketbal. Mijn eindpresentatie op de cursus coach betaald voetbal deed ik over John Wooden en zijn boek. Hij hanteert de Pyramid of Succes, met bouwstenen die je op stapelt in een piramidevorm. ,,Die weg der geleidelijkheid, die biedt geen garanties, nee. Ie- VOETBAL Vivianne Mie- dema speelt met Arsenal in de kwartfinale van de Champions League tegen het VfL Wolfs burg van Domini que Janssen, Jill Roord, Shanice van de Sanden, Joëlle Smits en Lynn Wilms. Lieke Martens ontmoet met Barcelona rivaal Real Madrid. Lineth Beeren- steyn neemt het met Bayern München op te gen Paris Saint- Germain en Ju- ventus tegen Olympique Lyon. DINSDAG 21 DECEMBER 2021 GO 'Te langzaam? TENNIS VOETBAL ZWEMMEN WIELRENNEN WIELRENNEN Geraint Thomas heeft zijn con tract bij de Britse ploeg Ineos Grena diers met twee jaar verlengd. De 35-jarige Welsh man blijft daar mee trouw aan de ploeg waar hij al twaalf jaar voor fietst. Tho mas boekte zijn grootste succes in 2018 met de eindzege in de Tour de France. Thomas won dit jaar de Ronde van Romandië en eindigde als derde in de Dau- phiné. - Vincent Kompany (Anderlecht) na de topper tegen Club Brugge. Er komt een onderzoek. Maarten Wijffels - Ruud van Nistelrooy Eindhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22