H H eX c\X<* mét de ervaringen uit eerdere iockdowns sjOO? 17 Doe ook mee, ga naar pzc.nl/komtvoorelkaar maal bekomen van de schok. ,,Ik sta stevig in mijn schoenen, maar ik heb wel zitten huilen na het nieuws over de harde lock- down. Ik heb tegen mijn zoon, met wie ik de zaak run, gezegd dat het misschien maar beter is als hij iets anders gaat zoeken." Hoe hard de lockdown ook is aangeko men, opgeven is geen optie. ,,Ik realiseer mij hoe vreselijk het is voor het zorgpersoneel. En mijn vrouw werkt in de jeugdzorg, daar hoor je ook de meest schrijnende verhalen. Het helpt een beetje om de dingen in per spectief te zien en stimuleert ons om onze schouders er weer onder te zetten", zegt hij. Schilder heeft besloten om tweede kerst dag voor de deur van zijn visrestaurant soep met brood of kibbeling te verkopen en op vrijdag gaat hij maaltijden rondbrengen. ,,Niets bijzonders, gewoon maaltijden van de bezorgkaart. En we doen het niet voor de omzet, want het levert nauwelijks wat op", benadrukt hij. Hij wil er vooral mee laten zien dat hij zich niet uit het veld laat slaan. Zo zijn er meer horecaondernemers die met creatieve oplossingen nog iets van deze kerst proberen te maken, merkt Koninklijke Horeca Nederland. Sommige ondernemers gaan hun kerstlunches bezorgen of zetten in op to-gomaaltijden of glühwein voor de deur van hun restaurant. Foodtruck Ook sterrenchef Soenil Bahadoer van De Lindehof in Nuenen laat zich niet ontmoe digen door de lockdown. Tijdens de vorige lockdown kocht hij een foodtruck om de pijn te verzachten. Inmiddels staat die truck weer voor de deur van zijn restaurant. Afgelopen zondag en maandag was het meteen een succes. ,,Mensen vinden het heel leuk, ze komen uit de wijde omge ving", vertelt hij. Dinsdag en woensdag is zijn restaurant op wielen gesloten, alleen donderdag en vrijdag valt nog te proeven. Met de kerstdagen verkoopt hij dinerboxen. Ondanks alle teleurstellingen blijft de ondernemer optimistisch. ,,Ik kan wel boos zijn op mensen in Den Haag, maar zij kun nen er niets aan doen. Het is corona. We moeten toch positief blijven, ook voor alle Ik kan wei boos zijn op Den Haag, maar zij kunnen er ook niets aan doen Ik sta stevig in mijn schoenen maar heb wei zitten huiien na het nieuws mensen die het thuis zwaar hebben.'' Sommige theaters en poppodia hebben dezelfde gedachte: zij proberen met (live-) streaming mensen thuis nog wat vermaak te bieden. Via de website van TivoliVreden- burg bijvoorbeeld konden mensen afgelo pen zondagmiddag een kerstconcert van de Nationale Koren volgen. De livestream trok maar liefst 2500 kijkers, waar normaliter zo'n 1700 mensen in de zaal kunnen plaats nemen. Bij TivoliVredenburg zijn ze blij met de animo. ,,Het is fijn en hoopvol dat we op zo'n manier onze bezoekers toch een alter natief kunnen bieden", vindt woordvoerder Charlotte Waskowskij. En, zo vertelt ze, het muziekgebouw komt de komende tijd met meer (live-)streams en podcasts. Horecaondernemer Schilder is al net zo blij met alle hartverwarmende reacties, al is het dan een pleister op de wonde. ,,Net nog belde iemand die een cadeaubon bij ons wilde bestellen. Er zijn zoveel lieve mensen die ons blijven steunen. Dat blijft ongeloof lijk mooi." Aangeboden 1 Ken je iemand of ben je iemand die kan helpen? Of heb je zelf een hulpvraag? Doe mee met Komt voor Elkaar: een hartverwarmende actie waarbij lezers andere lezers belangeloos helpen. PC DINSDAG 21 DECEMBER 2021 de schouders er weer onder Soenil Bahadoer in zijn foodtruck. FOTO PIX4PROFS JORIS KNAPEN - Soenil Bahadoer, sterrenchef van De Lindehof in Nuenen - Jacco Schilder De 80 Seafood Wine Ben of ken jij iemand die hulp nodig heeft? Geef je op! Hulp nodig of wil jij Jeannette nodigt iemand helpen? Geef mensen die alleen je op! zijn uit om aan te «iamanda»hui# schuiven met kerst Uut»siMU 8if,p6KViP1) j... Pon ftat "Uteïruii

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 17