c Nieuw initiatief moet tv-prijzenlandschap een beetje opschudden 12 Het is geen geheim dat wij van televisie houden. En u als lezer ook. Dus wat is er dan leuker om aan het einde van 2021 de Media Prijzen uit te reiken? Hopelijk het begin van een nieuwe traditie, al denken sommige BN'ers daar wellicht een tikkeltje anders over. Hoe bestaat het toch dat Even Tot Hier nog nooit een tv-prijs heeft gewonnen? Geef maar toe, die vraag heeft u zich thuis voor de buis afgelopen weken ook herhaaldelijk gesteld. Wat Jeroen Woe en Niels van der Laan elke uitzending presteren, is van ongekend niveau op de Neder landse televisie. Ze combineren moeiteloos een ingenieus liedje over de toeslagenaffaire met een harde grap over de zonnebankverslaving van Hugo de Jonge of het botox-gezicht van Linda de Mol. Nou ja, moeiteloos. De twee mannen - en het team erachter, laat ik dat ook vooral niet vergeten te vermel den - zijn halfdood na een seizoen. Ze zijn een week lang 24/7 met een afleve ring bezig, Niels van der Laan verkast zelfs op woensdag naar een logeeradres, omdat de stress om de uitzending zich slecht laat combineren met zijn gezin. Ze stoppen pas met schrijven en schrappen als de leader loopt, getuige de aflevering van zaterdagavond, waarin zelfs de persconferentie van een paar uur eerder werd besproken. Categorieën Hoe kan het toch dat die gasten nog nooit een prijs hebben gewonnen? Dat vroegen wij (Dennis Jansen, Mark den Blanken, Manuel Venderbos en onder getekende) van de Media Podcast ons afgelopen weken ook elke aflevering af. (Waar u die vindt? Wat leuk dat u het vraagt: elke dinsdagavond op de site van deze krant en in uw eigen favoriete podcast-app.) Tot het kwartje viel. Als niemand het doet, dan doen wij het. Dat was de geboorte van de Media Prijs die we eind dit jaar in zes categorieën uitrei ken, categorieën die wij misten in het huidige tv-prijzenlandschap. Zoals Leukste Belg - want we hebben de laat ste tijd te maken met een invasie aan Vlamingen op de Nederlandse tv. En Beste personage in een dramaserie. Maar ook: Grootste ijdeltuit, omdat die óók wel eens een prijs verdient. We hebben zelfs de Mispoes van Ted de Braak afgestoft voor het slechtste pro gramma van afgelopen seizoen en om dat Showcolade wel erg voor de hand lag, hebben we die titel in de prijs ver eeuwigd. Van Barrie Stevens lenen we de uitspraak 'vooral dóórgaan' voor een duo dat een hart onder de riem ver dient, nadat het bruut aan de kant is geschoven. We zijn uiterst serieus te werk ge gaan, maar wel met de zelfspot en humor die we ook graag toepassen in de podcast. De winnaars worden de laatste week van dit jaar bekend gemaakt in de krant, op de site en in de podcast. Al kunt u natuurlijk wel raden wie er in de categorie 'Beste programma dat on terecht nog nooit een prijs heeft ge wonnen' de bokaal in ontvangst mogen nemen. De grootste ijdeltuit op televisie Leukste Belg op de Nederlandse tv De Vooral Dóórgaan Prijs Olav Mol en Jack Plooij (Formule 1) Ken je klassiekers, Viaplay! 'We gaan het hele maal anders doen' pakte bij Sport 7 ook desastreus uit. Beste programma dat nog nooit een prijs heeft gewonnen Beste personage in een dramaserie De Showcolade Mispoes Prijs DINSDAG 21 DECEMBER 2021 GO Wie gaan aan de haal met de Media Pri j zen 2021? Angela de Jong Talkshowhost Humberto Tan Knikt net iets te vaak en te genoegzaam op zondag achter zijn talkshowtafel en begint elke vraag met 'ik vind'. Viroloog en OMT- lid Diederik Gommers Zou hij die biografie zelf nou ook niet een beetje too much vinden? Misdaadjournalist Alberto Stegeman Hij ontmaskert geen criminelen, maar vooral zichzelf in Undercover in Nederland. Tom Waes. foto vrt-nyklyn Tom Waes (Undercover, Waes Nederland) Amai, Tom Waes. Mannen wil len hem zijn, vrouwen dromen van hem. Miguel Wiels (Even tot Hier) Niemand die zich met zoveel zichtbaar plezier elke week als pispaal laat gebruiken. En als dank voor alle K3-liedjes. Dieter Coppens (Down the Road) We kunnen kort zijn: ook men sen zonder het syndroom van Down verdienen een Dieter naast zich in het leven. Formule I-verslaggever Olav Mol. FOTO ANP Fidan Ekiz en Renze Kla- mer (De Vooravond) Wat zijn die Khalid en Sophie urgent hè, om 19:00 uur? Joep Sertons en Babette van Veen (GTST) Emigreren naar Bonaire? Die twee ver dienen een grootser exit uit GTST dan dat. Even Tot Hier Oogappels Expeditie Robinson Tik M Aan - flop Dino's bezorgser- vice - flop Vrijwel alles van SBS - flop Ludo Sanders (GTST) Meerdijk zonder Ludo is als cappuccino zonder melk. Merel Larooi-van Voorst (Oogappels) Wat een heerlijke bitch, die het begrip tijgermoeder naar een compleet nieuw level trekt. Maarten Meinema (Buza) Net zo legendarisch als Huub Couwenberg uit Overspel. Malou Gorter als Merel Larooi. foto bnnvara

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 12