Toch nog echte kerstbomen in het dorp 5 c Computerhulp Schouwen gaat over in Uw Computerstudent dacht dan wel mee Omdat hij nogal handig was met computers begon Jochem Vogel (21) zes jaar geleden mensen te helpen met hun computerproblemen. Het ging zo goed dat hij er een bedrijf van maakte. ,,Op mijn vijftiende werkte ik in een restaurant, daarnaast wilde ik wat bijverdienen met iets dat ik zelf ook heel leuk vond om te doen", legt Jochem uit. ,,Maar wat kun je doen als je zo jong bent? Ik was han dig met computers en hielp al wel eens familie en vrienden als ze daar problemen mee hadden. Toen dacht ik dat ik dat ook best voor an dere mensen kon gaan doen. Ik ben gewoon maar eens begonnen en gaan proberen of dat werkte." Sneeuwbaleffect En het werkte zeker. Jochem ging na school, in het weekend oftijdens een vrije dag aan de slag. Hij is rus tig begonnen, en zocht uit hoe alles een beetje werkt. ,,Opdrachten kwamen eerst via de telefoon. Ver volgens bedacht ik dat ik dan ook een website nodig had. En later heb ik uitgezocht hoe marketing werkt. Dat werd een soort sneeuwbalef fect waarmee ik de afgelopen vijf jaar telkens nieuwe dingen uitge vonden heb." In 2019 ging het zo goed dat Jochem een tussenjaar nam om zich helemaal te richten op Computerhulp Schouwen. ,,Ik had geld gespaard, ik wilde het groter aanpakken, met een serieuze naam." Met Computerhulp Schouwen hielp Jochem bij allerlei uiteenlo pende computerproblemen. Van een langzame laptop sneller maken tot internet installeren en e-mail op de iPad instellen. ,,Ik kon het niet altijd zelf oplossen, maar dacht dan wel mee wie ofwelk bedrijfdat wel zou kunnen. Computers open ma ken doe ik bijvoorbeeld niet. Er zijn andere bedrijven die dat wel doen. Zo probeerde ik zo veel mogelijk hulp te bieden aan mensen." Andere studenten Het ging na een paar maanden zo goed dat Jochem vijf dagen per week meerdere afspraken per dag had. Hij reed daarvoor het hele ei land over. Hij bedacht dat het toch wel erg veel was om dat in zijn een tje te blijven doen. ,,Er waren vast andere studenten die dat ook kon den en leuk vonden, dus ik ging op zoek naar hulp. Ik ben gaan kijken hoe ik aan mensen kon komen en plaatste oproepjes op bijvoorbeeld LinkedIn. Via via kwam ik aan stu denten die het ook wilden doen. Ze waren net zo handig als ik, dus ik hoefde ze eigenlijk niet heel veel uit te leggen. Dat loste zich vanzelfop." Zo werd Jochem plots ondernemer Ik kon het niet altijd zelf oplossen, maar wie dat wel kan met tweehonderd klanten en werk gever van acht studenten. De klant betaalde een tarief per kwartier, de studenten ontvingen een vast uur tarief voor hun diensten. Aan het eind van de maand betaalde Jo- chem hen uit. ,,Dat was mooi, maar ik merkte dat ik steeds meer aan het managen was. Ik vond het minder leuk worden en het kostte me te veel energie en tijd." Overname Omdat het toch wel zonde zou zijn om zomaar met Computerhulp Schouwen te stoppen, onderzocht Jochem andere opties. ,,Ik wilde niet dat het zo opeens ophield. Na wat onderzoek kwam ik terecht bij Uw Computerstudent van Noah Ras, net als ik een jonge student die een soortgelijk bedrijf heeft." Na een aantal gesprekken kwamen de jonge ict'ers overeen dat Compu terhulp Schouwen overging in Uw Computerstudent. ,,Met dezelfde studenten, dus er verandert niet veel voor de klant. Ze kunnen nog steeds hulp inschakelen door een student uit te buurt." En Jochem kan zich richten op de eindfase van zijn studie hbo-ict aan de HZ in Middelburg. Het vierde leerjaar spreidt hij over twee jaar uit. ,,Ik vind het leuk om mijn eigen software te maken, te freelancen en ik werk als developer bij Your- Surprise. Dat valt niet echt te com bineren met een voltijds oplei ding." Vorige week nog ontstond er wat commotie over het vervangen van de echte kerstbomen in Burgh-Haamstede door vlaggen masten voorzien van een lichtjes- net. De dorpsraad had daartoe be sloten vanwege de hoge kosten van de kerstbomen en een gebrek aan handen om het te organiseren. Inwoners waren teleurgesteld dat er geen grote groene kerstbomen meer opgetuigd werden in het dorp. Nu staan die er alsnog. Grand Ho tel Ter Duin besloot vanwege alle coronamaatregelen alleen locatie Boutiquehotel Ter Zand open te houden en zo in ieder geval één ge zellige locatie te kunnen creëren voor de gasten. Manager Jelle Land man: „Hierdoor waren er zes grote kerstbomen over die eigenlijk in het hotel opgetuigd zouden wor den. We hebben besloten aan te bieden om deze in het dorp te plaat sen." Lampjes Inwoonster Iris Noldus pakte snel door en regelde met een aantal bu- ren dat ze op zaterdagochtend aan de slag konden. ,,Van alle kanten kregen we lichtjes aangeboden en er werd zelfs geld gedoneerd om eventueel nog lampjes bij te kun nen kopen. We hebben nu bomen geplaatst bij de J.M. Beijelaan, bij de kerk in Burgh, bij de Burghse Schoole, op het veld aan de Juliana- straat, in het 'gat' van Haamstede en bij de brandweerkazerne." Enthousiast Inwoners reageren op social media enthousiast. Ook de dorpsraad liet weten het initiatief van harte toe te juichen. SD MAANDAG 20 DECEMBER 2021 Vogel stoot z'n bedrijf af Jochem Vogel helpt zijn oma Nel Knoester-de Jong met de computer. foto marieke mandemaker Mariska den Hartog Zierikzee - Jochem Vogel BURGH-HAAMSTEDE Er staan toch nog echte kerst bomen op diverse plekken in Burgh-Haamstede. Door een geste van Grand Hotel Ter Duin en de inzet van een aantal dorpsbewoners kwam dat voor elkaar. - Mariska den Hartog Iris Noldus (rechts) regelde met een aantal buren dat er toch nog kerstbomen in Burgh-Haamstede staan. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50