Heinkenszand ziet spannende strijd Alting en Salm Wim Koppejan profiteert optimaal van rekenfoutje 15 BELGIË KAN (NOG) WEL GEVOETBALD WORDEN PAARDENSPORT ,,Hij liep vandaag een geweldige proef, het is een heel fijn paard om mee te werken. Hij laat mij nooit in de steek, dat geeft een prettig en rustgevend gevoel'', vertelde de 22-jarige amazone. ,,Sinds ik hem twee jaar geleden heb gekocht, laat hij een constante opgaande lijn zien. Vorig jaar werd ik met hem zelfs Nederlands indoor- kampioen in Z1. In Z2 toont hij nu ook constant progressie. Ik ben te vreden met de plaatsing voor de finale van het Zeeuws kampioen schap.'' Wilma Salm stuurde de merrie Caisson's Kassa Silva met 69,559 procent naar de tweede plaats. ,,Silva verwacht in januari een veulen en gaat nu met zwanger schapsverlof. Dit was een mooie afsluiting.'' In M2 was Salm met de vosruin Johnny Walker spek- koper. Zij stuurde de expressief bewegende zevenjarige Apa che-zoon met 71,33 procent naar een afgetekende overwinning. ,,Het heeft even geduurd voor Johnny het spelletje door had'', al dus Salm. ,,Hij zag ook overal spo ken en was onberekenbaar. Maar nu de puzzelstukjes op zijn plaats vallen, laat hij zien welke fantasti sche talenten hij in huis heeft. Mijn vertrouwen en geduld wor- De puzzelstukjes vallen nu op zijn plaats, hij laat zien welke fantastische talenten hij in huis heeft den beloond.'' Margriet Simonse heeft met de vierjarige merrie Mooi Man een goudklompje onder het zadel lo pen. De Vlissingse amazone stuurde in L2 de Quater- back-dochter met de megascore van 74,883 procent naar de zege. ,,Mooi Man is een natuurtalent.'' beslissende plooi, dankzij twee treffers van spits Simon Vermeiren. Gevaert staat met zijn armen over elkaar langs de lijn, kiest voor een tactische omzetting en ziet zijn ploeg beter in de wedstrijd komen. Heel veel doen de twee ploegen niet voor elkaar onder, maar Dik- kelvenne mist een afmaker. De aan sluitingstreffer komt er niet, ook niet na een rode kaart voor Loke- ren-Temse halverwege de tweede helft. Dikkelvenne dringt wel aan, met het positiespel is weinig mis, maar vijf minuten na de rode kaart levert een vrije trap voor de thuis ploeg de 3-0 op. 'Party on, party on', het nummer van de band Funeral Dress, schalt voor de derde keer door het stadion. De buit is binnen voor Lokeren-Temse, dat door de zege titelkandidaat blijft. De zege wordt na afloop gevierd voor het vak met de fanatieke aanhang, van wie velen hun mondkapje vergeten of kwijt lijken te zijn. ,,Ik ben blij dat dit allemaal zo goed als normaal kan verlopen'', zegt Gevaert later in de catacom ben. ,,We dragen een mondkapje en moeten ons aan een aantal af- standsregels houden, maar er kan gevoetbald worden. Ik begrijp dat de maatregelen in Nederland vooral zijn genomen om te antici peren op de Omicron-variant. In België zijn de besmettingen met de Delta-variant heel wat lager, maar ze zien wel dat de We dragen een mondkapje en moeten ons aan een aantal afstandsregels houden, maar er kan gevoetbald worden besmettingen met de Omicron-va riant serieus stijgen. Het is nog re delijk normaal. Kerst kunnen wij met de familie vieren, ik geloof dat we straks met 18 man aan tafel zit ten.'' Natuurlijk, zegt Gevaert, is er nu een risico. ,,Maar je kunt toch niet nog vier, vijf jaar zo doorgaan? Ik denk dat het goed is dat de maat schappij zich er een beetje aan aan- past. Maar een lockdown zoals nu weer in Nederland, vind ik eigen lijk nogal hard. Mensen pikken het op een gegeven moment niet meer. Of ze snappen het niet meer. 'We laten ons twee keer vaccineren maar toch gaat alles nu weer op slot?' In België kunnen bepaalde dingen ook wat minder, maar het normale leven' gaat redelijk door. Ik hoop dat het zo blijft." De winterstop is nu be gonnen, begin januari hoopt Gevaert weer van startte kun nen gaan met zijn ploeg. De eer ste competitiewedstrijd staat ge pland op 15 januari, thuis tegen Me nen. Toeval of niet, uit die plaats komt Lorenzo Staelens, de nieuwe trainer van Hoek. Gevaert kent hem, uiteraard, maar veel wil hij niet meer kwijt over zijn collega of zijn oude club. ,,Ik heb het de afge lopen maanden nog wel een beetje gevolgd en de uitslagen bekeken. Met een aantal spelers en leden van de staf heb ik nog geregeld contact. Ik wens ze het beste.'' In januari kan hij - hopelijk - verder met de 'reddingsoperatie' van Dikkel- venne, want handhaven is het hoofddoel. Waarschijnlijk moet dan dan nog steeds met een mond kapje op en de OR-code in de aan slag. Maar zolang er gevoetbald kan worden, vindt niemand dat erg. Wim Koppejan blijft koploper in het Zeeuws damkampioen schap. In de laatste speelronde voor de jaarwisseling kreeg de Goesenaar zijn twee punten min of meer cadeau. Tegenstander Peter Schunselaar meende een combinatie uit te halen maar deze bleek niet te kloppen, zodat Koppejan zijn derde zege in dit toernooi kon bijschrijven. Johnny de Leeuw deed zaterdag ook goede zaken. In een sterk ge speelde klassieke partij profi teerde de veelvoudige kampioen van enkele minder gelukkige op- bouwzetten van Piet Allaart, die in het middenspel vastliep en kansloos verloor. Titelhouder Arjo Kousemaker herstelde zich van zijn nederlaag tegen De Leeuw door een zege op Frans Blaas, die al snel na de ope ning een schijfmoest inleveren en er daarna niet meer aan te pas kwam. Verrassend was het gelijkspel van Daaf Kasse tegen David Bos- selaar. De oud-kampioen haalde een dure damcombinatie uit maar Bosselaar kon deze met gelijk spel weer afpakken. Jos de Wild is ein delijk van de nul af na een goede overwinning op Ad Goudzwaard. mam PM MAANDAG 20 DECEMBER 2021 ze het nog wel! Kim Alting uit Veere en Wilma Salm uit Goes waren bij de se lectiewedstrijd voor het ZK indoordressuur in Heinkens- zand, duidelijk aan elkaar ge waagd. Alting toonde zich in de klasse Z2 in het spannende duel uiteindelijk nipt de beste (70,294 procent), met de licht voetig door de baan dravende ruin Kobalt Spring. - Wilma Salm In België wordt er gewoon nog gevoetbald, met supporters en hier en daar een verdwaald mondkapje. foto's dirk ongena - Lieven Gevaert Kim Alting in actie op haar ruin Kobalt Spring. foto lucien roelandt DAMMEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47