f 14 Marathonschaatser Arjen van Damme rukt op naar tweede plaats Na opnieuw een goede eind klassering - zaterdag in Breda - is marathonschaatser Arjen van Damme uit Yerseke opge schoven naar de tweede plaats in het B-peloton. In het klasse ment staat hij nu nog maar twee punten achter op de kop loper. Hij is tevens de leider in het jongerenklassement. Op de kunstijsbaan van Breda, waar Van Damme zich over het algemeen het meest thuis voelt, mengde de Beve lander zich op het einde nog in een massasprint. Hij werd daarin zesde. Met de vijftien punten die hij pakte, steeg de Yersekenaar naar de tweede plek. Hij heeft, mede dankzij zijn recente overwinning in Tilburg, 92,1 punten. Marthijn Mulder uit Staphorst leidt met 94,1 pun ten. Er zijn nu zeven races ge weest voor de Marathon Cup. Het is afhankelijk van corona of alle resterende wedstrijden ge houden kunnen worden. Op 1 januari staat nog het NK voor neo-senioren in Alkmaar op het programma. Kloetinge een tien, MZC verrassend Terneuzense Boys werd za terdag verrast in het oefen duel op bezoek bij MZC'11. De eersteklasser verloor met 2-1 van de nummer twee in de tweede klasse. Competi- tiegenoot Kloetinge leverde daarentegen geen half werk in Vlissingen. De ploeg van Marcel Lourens won op bezoek bij tweedeklasser Walcheren met 0-10. Dano Lourens nam vier van de treffers voor zijn rekening. Op deoude voetverder De koplopers in de vierde klasse A van het zondagvoetbal gaan op de oude voet verder. Kop loper Hontenisse en achtervolger RIA Westdorpe verlengen met hun trainer. Bij Hon- tenisse gaat Veli Eryürük voor zijn derde jaar. Hij staat op kop met de club. Bij nummer twee RIA West- dorpe gaat Arno Verlinde voor zijn vierde seizoen. Nick Corré is een blijvertje Nick Corré staat ook volgend seizoen aan het roer bij het eerste elftal van Zeelan- dia Middelburg. Het zal voor de oud-trainer van Arnemuiden het derde seizoen wor den in Middelburg. Joris van 't Zelfden is klaar op het EK Driebander Joris van 't Zelfden uit Driewegen is uitgespeeld op het Europees kampioenschap voor spelers onder 25 jaar. De achttienja rige biljarter ging onderuit in de beslissende partij. Dat betekende de derde plaats in de poule en daarmee uitschakeling. ,,Het was niet best wat ik heb gepresteerd, dat is teleurstellend. Ik moet nog harder gaan trainen, dat is voor mij een goede les.'' Boutens pakt zijn vierde titel Tijdens een zin derende slotdag van het acht races tellende Formula Karting Benelux kampioenschap heeft de Middel burgse karter Ru ben Boutens voor de vierde keer de titel gegrepen. In een zeer spannen de slotrace wist Boutens uiteinde lijk genoeg punten te behalen om het kampioenschap alsnog naar zich toe te trekken. REPORTAGE MONDKAPJE OP, QR-CODE IN DE AANSLAG, MAAR IN In Nederland liggen de competities in de A-categorie van het amateurvoetbal stil en spelen de profs in lege stadions. Maar wie dit weekend zijn auto pakte en de grens over reed, kon gewoon een wedstrijd bezoeken. Als we deze zaterdagavond in Ter- neuzen de auto starten en de navi gatie instellen, zien we dat het een rit van slechts 35 kilometer is. Over de keuze voor deze wedstrijd is eer der in de week wel even nagedacht. Gaan we naar Maldegem tegen Sint Denijs Sport? Wordt het Racing Gent tegen Zelzate? Of kiezen we voor Sporting Lokeren-Temse te gen Dikkelvenne. De laatste wed strijd spreekt het meest aan, ook omdat de voormalige profclub nog steeds in het Daknamstadion speelt. De keuze valt dus op Loke- ren-Temse, waar ze om 20.00 uur aftrappen. Vanaf een uur voor de wedstrijd kun je aan de kassa een kaartje kopen, het supporterscafé is geopend en de vips kunnen zich melden in de Kollerzaal, vernoemd naar de Tsjechische reus Jan Koller, die tussen 1996 en 1999 op het hoogste niveau in België naam maakte bij Lokeren. De profclub ging in de lente van 2020 failliet en fuseerde met Temse, de ama teurclub die ook al jaren financiële problemen kende. Stewards in oranje hesjes Het Daknam blijft de thuishaven van Sporting Lokeren-Temse, dat heel graag zo snel mogelijk weer te rug wil keren in de profreeksen. Met de organisatie is in ieder geval niets mis, blijkt na een rit via Axel, Zuiddorpe, Kruisstraat, Moerbeke en Eksaarde. Er is politie op de been, er lopen veel stewards in oranje hesjes rond en de coronapro tocollen worden strak gevolgd. Want er mag dan gevoetbald wor den in België; je bent alleen wel kom als je een coronatoegangsbe wijs hebt én een mondkapje draagt. Overal, de hele avond, of je nu bin nen of buiten bent. Het stadion biedt plaats aan 12.000 toeschouwers, maar het is lang geleden dat die er zijn geweest. Nog maar zeven jaar geleden speelt Lokeren in de Europa League tegen onder meer Hull City, Legia War schau en Trabzonspor, deze avond is op het tweede amateurniveau Dikkelvenne de tegenstander. ,,Normaal trekken we nog zo'n 1800 toeschouwers'', vertelt woordvoer der Herman van de Putte, die ons met open armen ontvangt. ,,Dat is in onze klasse heel veel. Bij andere wedstrijden zie je vaak 150 of 200 toeschouwers.'' Tegenstander Dikkelvenne staat sinds half oktober onder leiding van Lieven Gevaert, de trainer die opstapte bij Hoek. Hij is inmiddels aan zijn negende wedstrijd bij zijn oude liefde toe en heeft in de voor gaande acht duels twaalf punten gepakt. Tegen Lokeren-Temse hoopt hij op een stunt, maar ieder een weet dat de kans klein is, want de voormalige profclub heeft een prima ploeg. Speciaal is het wel, zo'n wedstrijd in een groot stadion. Met ballenjongens rond het veld, een vak gevuld met de fanatieke aanhang van Lokeren-Temse en een klein beetje steun vanuit het uitvak. Daar houden zeven politie agenten de precies 25 fans van Dik- kelvenne in de gaten. De ramen staan nog open De opkomst van beide ploegen wordt begeleid door snoeiharde muziek en als de wedstrijd een paar minuten bezig is, meldt de speaker zich weer. Hij noemt een kenteken en voegt eraan toe 'dat de bestuur der ervan verwittigd wordt dat de ramen nog openstaan'. Ook in Bel gië schijnt er dus goed geventileerd te wordenIn het eerste kwartier legt de thuisclub het duel al in een MAANDAG 20 DECEMBER 2021 PM SCHAATSEN ZAALVOETBAL Saïd Bouzambou is met Oranje derde geworden op het vier- landentoernooi. Tegen België ging zijn ploeg met 1-5 onder uit. FOTO SANDER CHAMID VOETBAL VOETBAL VOETBAL BILJARTEN KARTEN In België kunnen Barry van der Hooft Lokeren Dikkelvenne-aanvoerder Marco Verheuge (met bril) duelleert met Sami Djadi, aanvaller van Lokeren-Temse. osilverf/ft asilverf/A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 46