De veldrijdster finisht zowel in Rucphen als Namen in de top tien 13 weg bij WHS Leon de Witte vetrekt na vijf jaar bij derde klasser WHS. De club is hem, nadat hij werd doorgeschoven uit de eigen gelederen, meer dan dankbaar. ,,Leon heeft hier iets moois weg gezet, met een jong team waar volgens ons nog de nodige rek in zit. We hopen, niet alleen dit seizoen maar ook daarna, van zijn werk te kunnen profite ren.'' Adriaan Nieu- wenhuijse is ook volgend seizoen trainer van de Zierik- zeese tweede klasser MZC'11. Nieuwenhuijse kwam dit sei zoen terug bij de club die hij tussen 2011 en 2015 ook al vier seizoenen dien de. Hij maakte een vliegende start met een ri ante koppositie. De club staat nu op de tweede plaats met even veel punten als koploper VVGZ. zijn. ,,Ik heb er juist heel veel zin in", zei ze. ,,Geef mij maar lekker veel mod der." Ze werd op haar wenken bediend: in Namen was het bijzonder glibberig. De modderige schuine kanten en de las tige afdalingen vergden het uiterste van de rijdsters. Van Anrooij had alleen de pech dat ze, nadat ze van de voorste startrij was vertrokken, meteen ach terop raakte door een lekke band. Bij de eerste passage van start/finish lag ze te leurstellend twintigste. Daarna schoot ze weer tal van mindere rijdsters voor bij, om te stranden op de achtste plaats. Stapje gemaakt ,,Met plaatsen in de top tien moet ik te vreden zijn", gaf Van Anrooij zaterdag aan. ,,Het is alleen jammer dat ik niet weet of er meer in gezeten had. Had ik van begin af aan met de voorsten mee gekund en ik zevende was geworden, dan wist ik dat ik op waarde was ge klopt. Maar nu weet ik niet of een be tere uitslag mogelijk was geweest." Na elf van de vijftien wereldbeker- koersen staat Van Anrooij knap vijfde bij de elites en derde bij de beloftes. ,,In de maanden voordat ik naar Spanje ging, heb ik al gevoeld dat ik een stap had gemaakt ten opzichte van vorig seizoen. In Spanje heb ik er weer een schepje bovenop kunnen doen. Ik weet dat ik in de tweede helft van de winter meestal beter ben. Dus ik heb eigenlijk heel veel zin in het NK, dat waarschijn lijk hier in Rucphen wordt verreden. Maar ik kijk ook ontzettend uit naar het WK in Amerika." Het contrast tussen de wereldbekerwedstrijden in Rucphen (zaterdag) en Namen (zondag) was groot. De Nederlandse koers was vlak, snel en niet al te zwaar, terwijl de veldrijders in België worstelden op een modderig en zeer glooiend parkoers. Voor Shirin van Anrooij waren de krachtmetingen echter haast identiek. Met twee noteringen in de top tien als resultaat. Een tegenvallende start en een indruk wekkende inhaalrace, zowel op zater dag als zondag. De negentienjarige Ka- pelse voelde zaterdag wel al meteen dat ze met goede benen terug was geko men van het trainingskamp in Spanje. ,,De eerste halve minuut ging ook goed, ik lag meteen zesde. Maar toen werd ik weggeduwd door Denise Betsema..." Die Texelse, begin 2021 de winnares van de Vestingcross in Perkpolder, kwam op het eerste klimmetje niet bo ven en moest van haar fiets. Daarbij hinderde ze Van Anrooij, die halver wege het hellinkje klem kwam te staan en tal van concurrentes zag passeren. Haar moeder Marietta, die in de mate- riaalpost stond, zag haar na een kwar tronde pas als 28ste passeren. ,,Ik dacht: zou ze slechte benen hebben na Spanje?" Maar dat was zeker niet het geval. In tegendeel, de renster van Baloise Trek Lions voelde zich juist heel sterk en dat liet ze in de rest van de race ook zien. Van Anrooij schoof ronde na ronde op en finishte op de zevende plaats. ,,Heel lang had ik dezelfde rondetijden als de vrouwen die voorop lagen", zei ze. ,,Toen duidelijk was dat ik niet verder kon komen dan de zevende plek, heb ik bewust wat minder hard gereden. Ik wilde me sparen voor Namen." Uitzondering Shirin van Anrooij rijdt - anders dan dames als Lucinda Brand, Denise Bet- sema en Sanne Cant - zelden twee veldritten in één weekeinde. De laatste keer dat ze dat deed was in februari 2020, toen ze Middelkerke en Hulst 24 uur na elkaar reed. ,,Ik combineer meestal geen races, omdat ik me wil sparen voor het wegseizoen", legde ze uit, terwijl ze in Rucphen op de roller band uitfietste. ,,Maar ja, ik wil dit sei zoen wel aan zo veel mogelijk World Cups meedoen. Vandaar dat dit week einde een uitzondering is." Van Anrooij geloofde niet dat een tweede koers te veel van het goede zou MAANDAG 20 DECEMBER 2021 VOETBAL De Witte VOETBAL MZC verder met trainer Shirin van Anrooij start niet best, maar eindigt wel sterk Shirin van Anrooij in actie tijdens de wereldbekerwedstrijd in Rucphen. fotos david stockman Roeland van Vliet Rucphen/Namen Ondanks een moeizame start wist mooi resultaat neer te zetten. de veldrijdster uit Kapelle toch een O a o "5> o cc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 45