8 Nadal: twijfels over Australian Dubbele winst van Sofia Goggia Geschorste Yang weer in opspraak Deur blijft dicht voor hockeyers TENNIS BOTIC VAN DE ZANDSCHULP STAAT ALS NUMMER 57 VAN WERELDRANGLIJST Het Nederlands kampioenschap tennis heeft Botic van de Zandschulp (26) de ideale prikkel gegeven richting het nieuwe seizoen. De nummer 57 van de wereld won de titel én werkte hard aan zijn fitheid. Hij is nu klaar voor een lang, mooi seizoen in de absolute top. onbevangen het jaar in." Van de Zandschulp somt op om welke evenementen het in eerste instantie gaat: ,,Eerst ATP-toer- nooien in Melbourne en Adelaide en dan de Australian Open. Als de Australian Open goed gaat, speel ik Montpellier niet en is Rotter dam m'n volgende toernooi. Daarna komt er een mooie periode met Doha, Dubai, Davis Cup in Nederland, Indian Wells en Miami." Het is het schema van een top- speler, blijkt vooral ook uit die laatste twee evenementen. Indian Wells en Miami zijn toernooien uit de Masters 1000-serie, na de vier Grand Slams de meest presti gieuze evenementen van het ten- nisjaar en gezien het kleinere schema voor veel minder spelers toegankelijk dan de majors zijn. Dat Van de Zandschulp zich op Botic van de die toernooien kan richten, heeft Zandschulp in hij uiteraard te danken aan zijn actie tijdens prestaties op de US Open, het laat- het NK. ste Grand Slam van het afgelopen foto henk koster Een zucht, een steun, vertwijfeling in zijn ge laatsuitdrukking. Botic van de Zandschulp heeft het zwaar. Het is de vrijdagmiddag van het Neder lands kampioenschap tennis in Amstelveen als de nummer 57 van de wereld flink op de proef wordt gesteld. Miguel Janssen is zijn kwelgeest. En dat is voor de goede orde geen tegenstander, maar zijn fysieke trainer. Door Van de Zand schulp met een loodzware bal boven zijn hoofd in een onlogisch ritme over horden te laten huppe len, maakt Janssen het hem een stuk lastiger dan Guy den Heijer even daarvoor heeft gedaan in de kwartfinale van het toernooi. Maar ruimte om na zijn 6-3, 6-3 overwinning eens rustig achter over te leunen, is er dus niet. ,,Voor mij is dit NK onderdeel van de voorbereiding op het nieuwe seizoen", verklaart Van de Zand schulp tussen de oefeningen door. „Vandaar dat ik nog train, nadat ik heb gespeeld. En ik speel het NK omdat het fijn is om al wat wed strijden achter de rug te hebben voordat ik straks in Australië moet spelen." Australian Open In Australië begint de 26-jarige Nederlander voor het eerst in zijn carrière als een speler uit de top 100 aan het ten- nisseizoen. En aangezien hij zijn huidige ranking voornamelijk te dan ken heeft aan presta ties die hij vanaf eind augustus boekte, kan zijn status in de komende maanden relatief eenvoudig blijven groeien. ,,In het eerste halfjaar kan ik zeker nog stij gen op de ranglijst en er is ook nog steeds ruimte voor verbete ring in mijn spel", zegt hij. ,,En ik ga grotere toernooien spelen, voor meer punten. Ik kan dus MAANDAG 20 DECEMBER 2021 GO TENNIS Rafael Nadal kan niet garan deren dat hij volgende maand meedoet aan de Australian Open. ,,Het is meer dan zes maanden ge leden dat ik mijn laatste offi ciële wedstrijd heb ge speeld", aldus de 35-jarige Spanjaard die afgelopen week op een demonstratie- toernooi in Abu Dhabi zijn officieuze rentree maakte. SKIËN Sofia Goggia (29, foto) heeft ook de super-G voor de we reldbeker in het Franse ski oord Val d'Isère gewonnen. De Italiaanse was zaterdag al de beste op de afdaling. Ze hield op de super-G de Noorse Ragnhild Mowinckel achter zich. Goggia leidt in de wereldbekerstand met een voorsprong van 65 pun ten op Mikaela Shiffrin. Tiger Woods maakte tien maanden na zijn ver keersongeval zijn rentree. Met 12-jarige zoon Char lie had hij in Orlando een foutloze openingsronde. ZWEMMEN De Chinees Sun Yang is op nieuw in opspraak. De drie voudig olympisch kampioen zou hebben getraind in een sportaccommodatie van de overheid. Omdat hij ge schorst is wegens een over treding van de dopingregels, is dat verboden. Het mondi ale antidopingbureau WADA heeft een onderzoek inge steld naar de kwestie. HOCKEY De zaalhockeyers uit de hoofdklasse stonden giste ren voor een dichte deur. In het Topsportcentrum in Al- mere zouden duels worden gespeeld uit de tweede speelronde. „We hebben toen in allerijl besloten de wedstrijd te verplaatsen naar de blaashal van Laren", aldus een woordvoerster van de hockeybond. 'Van mijn niveau op US Open wil ik mijn standaard maken' Marijn Abbenhuijs Amstelveen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40