Toornstra en Slot balen van arbiter Higler één flits, maar Berghuis lacht het laatst 3 succesvol in een vechtwedstrijd af te dwingen, het gevaar van Feyen- oord zoveel mogelijk neutralise rend. De beslissing viel een klein kwartier voor tijd. Ook in dit geval niet dankzij een fraai uitgespeelde goal of een individueel hoog standje, maar na een onbezonnen overtreding van Reiss Nelson in het strafschopgebied. Tadic benutte de terecht toegekende strafschop, rende naar de hoek van het veld en schreeuwde het uit van vreugde: 0-2. En hoofdrolspeler Steven Berg huis, de aanvaller op wie vooraf nog alle ogen gericht waren? Die maakte na afloop nog even een vriendelijk rondje langs diverse Feyenoord-medewerkers in de Kuip, ten teken dat normaal gedrag nog niet helemaal is uitgestorven. ,,Zijn spel had wel wat sprankelen- der gekund'', vond ook zijn trainer Erik ten Hag. Dat was een understatement, maar sprankeling was ook domweg teveel gevraagd op een wanstaltige dag als deze. ROTTERDAM Jens Toornstra nam na af loop de schuld op zich van de eerste tegen treffer. De routinier leed inderdaad balver lies, maar vervolgens was Marcus Pedersen niet meer in staat om Dusan Tadic af te stoppen en tikte Marcos Senesi de bal achter zijn eigen keeper. ,,Maar je kunt hem op mijn conto schrijven'', zei Toornstra. ,,Al gaat er daarna inderdaad ook nog van alles mis.'' In de Kuip hadden ze zich ook geërgerd aan arbiter Dennis Higler, die aanvankelijk strooide met gele kaarten en bij enkele mo menten in de ogen van de Rotterdammers de verkeerde keuze maakte. ,,Ik heb in hun strafschopgebied dingen gezien'', zegt Toornstra. ,,Een handsbal (Schuurs, red.) bijvoorbeeld en ik hoorde na afloop dat Guus Til geen buitenspel stond bij de goal van Dessers.'' Daar werd al voor gefloten voor de VAR er over kon beslissen. Higler, die ook in de tijd van Slot bij AZ tegen Vitesse en Willem II al een paar keer stevig botste met de huidige trainer van Feyenoord, nam dat besluit dus niet ,,Als je het als grensrechter niet zeker weet, dan moet je het spel door laten gaan'', zegt Toornstra. ,,Zulke wedstrijden worden op details beslist. Ze hebben maar één schot op het doel gehad en toch twee doelpunten gemaakt. Dat is knap.'' oord-captain Steven Berghuis een beangstigend onthaal te geven. De bus van de aartsrivaal nam echter een andere ingang, waardoor de meest besproken eredivisiespeler en de meest vervloekte Feyenoor- der van 2021 de geflipte menigte alleen van afstand zag. Van vijandigheid was m de Kuip nauwelijks iets te merken. De af gelopen zomer nog bedreigde Berghuis lachte tijdens de war ming-up. Na een knalshow voor de aftrap, volgde meteen een dol letje met directe tegenstander Or- kun Kök^ü. Haat en nijd? Totaal niet. De middenvelders die vorig seizoen nog slaags raakten op een training, omhelsden elkaar zelfs innig. De na een uur gewisselde Berg- huis kreeg bij zijn tocht langs voormalige teamgenoten ook nog een hand van Feyenoord-trainer Arne Slot, de man die hem in het voorjaar nog tevergeefs probeerde aan boord te houden. Daar bleef het niet bij. Toen Berghuis op slip pers de persruimte binnensjokte, zag de gastvrouw haar kans schoon en scoorde ze een foto met haar voormalige clubgenoot. ,,Al- les goed met je?", vroeg Berghuis. De hoofdrolspeler schuifelde, een klein uurtje nadat hij na zijn wissel wat chagrijnig naar de Ajax- dugout sjokte, weer met een brede grijns rond. Het belangrijkste ca deau dat hij zich wenste, namelijk de drie punten die Ajax na de ne derlaag tegen AZ keihard nodig had in de strijd om de landstitel, waren na een kwaliteitsarme Klas sieker binnen. ,,Dat neem je voor lief als je die drie punten pakt in zo'n belang rijke wedstrijd, zeker omdat de verschillen op de ranglijst erg klein zijn", aldus Berghuis, die nog stevig uithaalde naar voormalig Feyenoord-assistent Cor Pot. ,,Hij heeft het mij wel heel erg moeilijk gemaakt. Daarom was er ook veel frustratie vorig jaar. Dat is er nu niet. Dat zie je nu ook aan heel Feyenoord, want ze zijn allemaal opgeleefd." Waar Ajax en Berghuis eerder dit seizoen schitterden in topdu- els, werd de zege ditmaal op karak ter binnengesleept. Dat Ten Hag het trio Schuurs, Blind en Alvarez aanwees als uitblinkers, was veel- zeggend. Berghuis was ijverig, maar kon zijn stempel net als de andere aanvallers nauwelijks drukken. Wel leidde hij met een schitterende krul op de diep gaande Dusan Tadic de eigen goal en openingstreffer van Marcos Se- nesi in. De rust zelve Daar bleef het qua briljante inge vingen ook wel bij, zag ook Ten Hag. ,,Hij heeft zijn taken gedaan, maar het had van mij wel wat do minanter gemogen in de eind fase", aldus de coach, die tot afge lopen week regelmatig met zijn grote zomeraankoop sprak over zijn rentree in de Kuip. ,,Dat was deze week amper nodig. De reis hier naartoe verliep prima. Steven was de rust zelve." Berghuis wist zelf als geen ander dat het enorm scheelde dat de Kuip leeg bleef. ,,Anders was het twee of drie keer heftiger geweest. Het was best lastig om in het oog van de storm te zitten. Vanaf het begin werd het allemaal zó opge klopt. Als je deze gevoelige stap zet, moet je een grote jongen zijn. Je weet je dat er veel bij komt kij ken, maar het werd te veel aange dikt doordat zoveel mensen aan het woord komen. Maar als je alle verhalen en bedreigingen leest, houd je natuurlijk wel eens je hart vast. Ik ben niet bang geweest, maar ik ben de begeleiding van Ajax, Feyenoord en de politie enorm dankbaar dat het goed is gegaan." maandag 20 december 2021 PC foeilelijke Klassieker Ajax-aanvoerder Dusan Tadic, maker van de 0-2, duelleert met Bryan Linssen. Guus Til kijkt vanaf het gras toe. FOTO'S PIM RAS Jens Toornstra en zijn trainer Arne Slot balen van een beslissing van scheids rechter Higler.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35