OPEN PODIUM l Wolf wandelt door Scharendijke 6 In Open Podium stellen we Zeeuwse muzikanten in alle leeftijden voor. En dat niet alleen; we geven ze de kans ook te laten zien en horen wat ze in hun mars hebben. Deze keer: singer-songwriter Domi. Vier verschillende talen in één liedje? Singer-songwriter Domi (18) uit Terneuzen be perkt zich niet tot één taal maar zingt in het Nederlands, Engels, Pools en soms een beetje Frans. ,,Ik schrijf mijn emoties uit." De zoemer voor het laatste lesuur op het Lodewijk College in Terneu- zen is al gegaan, maar in het lokaal van kunstzinnige en culturele vor ming (CKV) klinkt nog muziek. Do- minika Drzewiecka, oftewel Domi, zit er regelmatig na schooltijd om pi ano te spelen. De vwo-5 leerlinge speelt niet alleen piano, maar ook gi taar, ukulele en ze leert basgitaar spe len. En ze zingt, met een jazzy en op vallend stemgeluid. Kunstbende Zeeland Als singer-songwriter Domi deed ze afgelopen jaar aan Kunstbende Zeel and mee in de categorie muziek en won. ,,Het was echt een heel leuke ervaring. Ik had sowieso niet ver wacht dat ik zou winnen'', blikt ze terug. Vorig jaar deed ze ook mee aan de Zeeuwse voorronde. ,,Vorig jaar was leuk, dus ik dacht 'why not?' Ik doe gewoon weer mee." Domi kwam als beste van Zeeland uit de bus en kreeg mooi jurycommentaar: dat ze volwassen klinkt, een heel eigen ge- luid heeft en haar instrumenten goed beheerst. Afgelopen oktober mocht ze naar de landelijke finale in Am sterdam, het Young Creators Festival. De Terneuzense won niet, maar dat vindt ze ook niet erg. ,,Het niveau was echt heel hoog." Domi groeide op in Polen en begon al jong met muziek maken. ,,Vanaf mijn zesde ben ik er ongeveer mee bezig. Ik was altijd al aan het hum men en zingen en toen ik acht was kreeg ik koorlessen op een basis school in Polen." Ook had ze een paar jaar pianoles en leerde zichzelf gitaar spelen. Sinds vijf jaar woont Domi met haar ouders in Nederland. ,,Toen ik dertien was, gingen we in Middel burg wonen. Daar heb ik niet zoveel met muziek gedaan, alleen op mijn kamer gezongen en mezelf opgeno men." Sinds drie jaar woont het gezin in Terneuzen en is Domi steeds meer naar buiten toe getreden met haar muziek. Ze deed mee aan coachings- traject Popsport van Popaanzee, speelde op Eindeloos Eiland Festival in Wissenkerke en op festival Puur Natuur in Heinkenszand. Extra 'spice' De muzikante begon ooit met het spelen van covers maar schrijft sinds een aantal jaar haar eigen nummers en begeleidt zichzelf op piano, uku lele of gitaar. ,,Ik schrijf in meerdere talen, mijn laatste liedje is in vier ta len: Engels, Pools, Nederlands en Frans. Ik schrijf mijn emoties uit en het is een beetje puzzelen en knutse len met woordenschat. Het voegt een beetje extra 'spice' toe en maakt het origineel." Ze schrijft het liefst in het Engels. Vorig jaar schreef ze ook een Kunstbende was echt een heel leuke ervaring. Ik had sowieso niet verwacht dat ik zou winnen liedje in het Nederlands, Samen Al leen. Domi zat in quarantaine van wege een coronabesmetting in de fa milie. ,,Het gaat erover dat ik daar al leen ben en toch is er iemand van wie ik hou, die het een beetje lichter maakt." Hoe de toekomst eruit ziet, weet ze niet maar Domi wil sowieso muziek blijven maken. ,,Ik ben van plan om geneeskunde te gaan stude ren, maar dan hou ik muziek ernaast. Ik vind het best cool om op een po dium te staan." Wil jij ook laten zien en horen wat je kan? Mail dan naar s.stockman@pzc.nl. Marien Stouten: ,,Een moeder van één van onze koorleden kwam haar kind ophalen van de repetitie. Rond 11.30 uur maakte zij een foto ter hoogte van camping Duin en Strand in Scharendijke." De wolf is een beschermde soort en mag niet bejaagd of verjaagd worden. De provincie raadt aan het dier met rust te laten. Als hij opgejaagd wordt ontstaat het risico dat het dier inschattingsfouten maakt. Waarschijnlijk gaat het om een jonge wolf die de roedel heeft ver laten en op zoek is naar een nieuw leefgebied. Onder schapenhouders is veel onrust ontstaan. Caroline Huetink van ZLTO (organisatie voor boeren Maria Knoester zat in de auto van uit Burgh-Haamstede richting Zierikzee toen het dier voor de auto uit liep. ,,Het was voorbij de Schelphoek. De wolf liep eerst voor de auto, toen ging hij naar links naar de andere kant van de weg en verdween in de berm. Mensen in andere auto's maakten foto's, maar het ging voor mij te snel. Het was een wolf, geen twij fel mogelijk." Ook in Scharendijke werd een wolf gespot, vermoede lijke dezelfde als bij Schelphoek. en tuinders) is platgebeld. Bij een schapenhouder in Bruinisse wer den zeker drie schapen aangeval len, vermoedelijk door de wolf. Eén werd gedood, de andere twee wer den uit hun lijden verlost door de dierenarts. ,,We denken nu dat het gaat om één wolf die de afgelopen maand ook in Brabant werd gesig naleerd. Er wordt onderzoek naar gedaan met behulp van DNA-spo- ren op slachtoffers. Oorspronkelijk is deze wolf waarschijnlijk afkom stig uit Duitsland. Als wolven bij hun roedel weggaan kunnen ze enorme afstanden afleggen, tot 70 km per nacht." MAANDAG 20 DECEMBER 2021 GO Domi schrijft haar emoties uit Sophie Stockman Terneuzen Singer-songwriter Domi speelt na school vaak piano in het CVK-lo- kaal op het Lodewijk College in Terneuzen. foto camile schelstraete Wil je Domi horen zingen en zien spelen? Kijk op pzc/nl/video - Domi, singer-songwriter De wolf werd onder meer gezien in de buurt van camping Duin en Strand in Scharendijke. foto marien stouten SCHARENDIJKE Op verschillende plekken op Schouwen-Duiveland is zater dag een wolf gezien. Schapen houders zijn ongerust. - Mariska Den Hartog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26