Ondanks winnen The Masked Singer focust Jamai zich op televisiewerk 16 In een zilveren glitterpak, dat hartenjager 'cupido' voorstelde, zette zanger Jamai de juryleden van The Masked Singer wekenlang op het verkeerde been. Hij leerde zichzelf een macho loopje aan en werd aangezien voor collega-zangers als Charly Luske, en Thomas Berge. Dik 2,5 miljoen mensen keken vrijdagavond naar de ontknoping. Jamai, die op zijn 16de doorbrak met talenten show Idols, werd overladen met complimenten voor zijn zangkunsten. Jurylid Carlo Boszhard was zelfs tot tranen geroerd bij 'cupido's' vertolking van Too much love will kill you van Queen. Het riep direct de vraag op of Jamai zich weer meer zal gaan richten op het zingen. In de afgelopen jaren was de zanger werkzaam als tv-presentator bij onder an dere It Takes 2 en The Voice Kids. Het antwoord is nee. ,,Op dit moment wil ik me vooral focussen op mijn tv-werk. Daar wil ik zoveel mogelijk uit halen. Ik zal altijd bezig zijn met muziek, maar dan vooral thuis. Ik sta elke dag zingend op en ga zingend naar bed, maar ik heb niet de behoefte om mijn muziek op een plaat te zetten.'' Dat deed hij al eens, in 2018 met het album Genoeg te doen. Dat leverde hem geen hitnoterin gen op. ,,Het zal ongetwijfeld een rol spelen dat het heel erg spannend is om nieuwe muziek uit te brengen. Toen ik dat een paar jaar geleden deed, kreeg het niet de support op radiostations waarop ik had gehoopt. Het hoort bij het leven dat soms dingen niet slagen. Het weerhoudt me er niet van om muziek te maken, maar ik heb nu een andere focus.'' Eind deze maand presenteert hij een nieuw pro gramma op RTL4, Secret Duets. Elke aflevering zingt een aantal bekende Nederlanders een duet met een geheime gastartiest wiens identiteit ze vervolgens moeten achterhalen. Ook Jamai zal - naast het presenteren - duetten op zich nemen. De winnaar van The Masked Singer heeft nooit één richting willen kiezen. ,,Zingen, in musicals spelen, presenteren: ik vind het allemaal even leuk. ik zou in de toekomst ook graag een eigen solo programma in het theater willen maken. Ik heb inmiddels een vaste schare fans die mij graag live hoort zingen.'' Dat plan schuift hij door de huidige coronaregels op de lange baan. De tv-presentator onderging in 2018 een nier transplantatie. Hij voelt zich uitstekend, vertelt hij. ,,In het begin van de coronacrisis, twee jaar gele den, vreesde ik net als iedereen voor mijn gezond heid. Waar hadden we mee te maken? Maar inmid dels maak ik me niet meer zo druk. Ik laat me in formeren door mijn artsen, ben beschermd en doe voorzichtig. Ik voel me goed.'' 'Ik zou niks veranderen' Jaspers wordt boer REALITY ROBBERT RODENBURG WINNAAR EXPEDITIE ROBINSON Eindelijk mocht Robbert Rodenburg het gisteravond van de daken schreeuwen: hij is winnaar van de 21ste editie van Expeditie Robinson. ,,Ik merk dat ik nu veel steviger in mijn schoenen sta.'' Het werd Robbert Roden burg wie had dat ge dacht? Niet velen, grijnst hij. „De laatste dagen zeiden mensen op straat tegen me: 'Je mag trots zijn, hoor, datje in de finale staat. Wat een prestatie.' Op een toon van: dit is het, je gaat 'm toch niet winnen. Maar ik wist wel beter." De 23-jarige presentator van de YouTube-serie Open Kaart moest op zijn lip bijten om het niet te zeggen. De opnames zijn alweer een halfjaar geleden. „Ik heb dit hele sei zoen met een grote glim lach op I m'n telefoon gezeten. Die reacties... 'Nou, die homo in zijn roze trui houdt het nog geen week vol.' 'Zijn handjes wor den vies, zijn haartjes gaan in de war.' Ik dacht alleen maar: wacht maar." Rodenburg stond er op het moment dat het moest: vorige week in de halve finale, gisteravond in de eindstrijd. Het was 'bijltjesdag'. Letterlijk, bij het laatste onder deel: bijltjes gooien. „Ik heb vroeger waterpolo gespeeld. Dat heeft zeker meegehol pen, want ik kan wel een balletje gooien. Ik weet nog dat de regisseur vol ongeloof zat te kijken: hoe kan dit? Anouk en Britte waren nog niet eens op het platform. Het moment dat ze riepen 'Robbert, je bent de winnaar', kon ik niet veel meer uitbrengen. Ik zat vol ongeloof. De kijkers thuis zullen ook denken: ja daaag, niet hij, dat kan niet. Eerlijk gezegd heb ik mezelf ook verrast." De eerste die hij na de finale belde, was zijn vader. „Mijn ouders wisten natuurlijk wel dat ik allang weg was en dus ver in het spel, maar hij was toch overdonderd. Ik merkte dat hij zo trots was. Zelf is hij altijd heel erg van het sporten geweest. Wielren nen, dat doet hij nog.'' Robbert Roden burg reisde af naar Kroatië met het doel 'zich zelf op de proef te stel len'. „Hoe zou ik het gaan doen? Kan ik zon der eten? Een survi vor zijn? Mensen heb ben toch een bepaald beeld, dat van luxe poes. Sowieso is dat een stigma dat om homo's heen hangt. Dat we alleen maar met uiterlijk of Als een ware cupido veroverde Jamai Loman vrijdagavond de harten van de kijkers. Hij won entertainmentshow The Masked Singer. Hoewel hij indruk maakte met zijn stem, hoeven we voorlopig geen nieuw album te verwachten. Hanneke van Houwelingen MAANDAG 20 DECEMBER 2021 PC TELEVISIE Erica Meiland zei gisteren in De Perstribune (NPO Radio 1) dat ze niks aan haar biografie zou veranderen. Er was ophef ontstaan rondom haar uitspraken over moslims in het boek. Ze ver gelijkt vrouwen in boerka bij voorbeeld met pinguïns. TELEVISIE Yvon Jaspers begint haar eigen boerderij. Hoe Jaspers het ervaart om zelf boer te zijn en hoe ze het doet, is in het najaar van 2022 te zien in de volgende serie Onze boer derij bij KRO- NCRV op NPO 1. 'Ik merk dat mijn vader trots op me is' Dennis Jansen Jamai in het cupidopak dat hij tijdens The Masked Singer droeg. Robbert Ro denburg had in de finale profijt van zijn ervaring als waterpoloër.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 16