'Ik vroeg hoe je dat noemt: twee mannen die verkering hebben. Zegt mijn dochter: liefde' Soundos El Ahmadi Niet opgeven, dat leerde ze van haar moeder. Wat mensen ook van je vinden en over je zeggen, het gaat erom wat jij van jezelf vindt. Soundos maakte het vwo af ging theaterwetenschappen studeren. Maar ze wilde niet over theater schrijven maar in dat theater staan. Waar komt jouw podiumdrift vandaan? 'Ik kan niet zingen, niet koken, niet dansen, maar ik kan wel grappen maken. Ik heb altijd in mezelf geloofd. Daardoor raak ik niet zo snel van de wap.' 'Mijn succes is niet out of the blue gekomen, niet dat ik Idols won en dat ik het momentum vast moest zien te houden. Ik doe dit al twintig jaar, ik heb een film gemaakt, Meskina, een serie geschreven, ik heb geacteerd. Weet je: succes hangt niet alleen af van de grote zalen waar je speelt. Geen enkel zaaltje is lullig. Ik heb voor elke zaal gevochten. Er waren zo veel mensen die zeiden dat ik het niet kon, dat ik niet grappig genoeg was, het niet zou volhouden. Ik kreeg soms letterlijk te horen: we hebben al een allochtoon in ons programma. Daarom ben ik dankbaar voor elke zaal. Zodra er mensen komen en er iets van licht is, en geluidsversterking, ben ik blij.' Geluidsversterking? Dat heb jij toch niet nodig? 'Hé, ben je me nou aan het dissen?! Tik 'm aan ouwe.' Ze houdt haar vuist naar voren voor een boks. 'Mijn moeder zei altijd: ik had er wel twaalf van jou kunnen hebben. Ik heb moeten leren praten omdat het gevaarlijk voor me is als ik niet praat. Dan is er geen plek voor mij, dan zien mensen me niet. Als je tv kijkt en denkt: wat is dat wijf druk, wat praat zij veel, dat is jullie schuld. Hahahaha! Dit is jullie karma!' Je nieuwe show heet Comeback Kid. Wanneer ben jij teruggekomen? 'Schat. Wanneer niet? Na de scheiding van mijn ouders, nadat ik op de middelbare school gepest werd en niet mee mocht doen, na dat waterscooterongeluk, ik werd afgeschreven na Expeditie Robinson, na dat fiasco in De Wereld Draait Door.' SOUNDOS WAS KORTE TIJD huis- comedian van DWDD. Ze kreeg ladingen kritiek, haar grapjes zouden niet grappig zijn. Na een paar optredens vertrok ze met stille trom. 'Ik ga je vertellen waar de fout zit. Ik vroeg respect van mensen die niet voor mij hebben gekozen, die geen kaartje hebben gekocht om naar mij te kijken. Zij kwamen voor een tv-programma waarin ik toevallig ook optrad. Je vraagt iets van mensen die mij eigenlijk niet boeiend vinden.' 'Nee, ik ben niet achterlijk. Ik hield me even gedeisd. Tot ik met mijn dochter in zo'n hysterische indoorspeeltuin was waar iedereen overprikkeld raakt, en de telefoon ging. De redactie. Of ik wilde komen praten over Amy Schumer, een Amerikaanse comedian. Mijn manager vroeg: ben je er klaar voor? Ik was ready als een bitchActrice Eva Crutzen was er ook, die vroeg waarom ik niet nerveus was, ik zei: "Lieverd, alles wat mis kan gaan op tv heb ik hier al meegemaakt. Ik heb niet op één bodem gelegen, maar op drie." En ik killde het, die avond. Daarna was ik terug.' Je vader overleed twee jaar geleden aan een hartaanval, in Marokko. Moest je daar ook van 'terugkomen'? 'Ik zet niet veel ellende op social media, maar dit van mijn vader wel. Zodat mensen me even met rust lieten. Maar ik wil het eigenlijk niet over mijn vader hebben.' 16 Ben je weleens bang dat je succes op een dag zal tanen? Het schijnt dat je vroeger heel verlegen was. GEBOREN op 20 december 1981 in Amster dam BEGON in 1996 bij jongerentheater groep Artisjok/Nultwintig LOOPBAAN begon in 2002 met de studie Theaterwetenschap pen aan de Universiteit van Amsterdam, maar die maakte ze niet af: ze besloot zelf het theater in te gaan. Daartoe sloot ze zich in 2007 aan bij Comedytrain. TV-PROGRAMMA'S Wie is de Mol?, De Slimste Mens, Expeditie Robinson. SHOWS Soundos aangenaam!, Er is geen plan B, Geboren met ervaring, Niets te verliezen. De tournee van Comeback Kid wordt hervat zodra de theaters 's avonds weer open mogen GETROUWD met Daniël MOEDER VAN een dochter, Aaliyah (7). Waar ging het mis? Je was na je vertrek 2,5 jaar niet aan de DWDD-tafel te zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 96