Mensen vragen de hele ijd wanneer de tweede komt. Geen idee, het is geen fiets' Ij me leeg, verdrietig. Er Is letterlijk Iets weg uit je lijf. Dat voelde eenzaam. Een eenzaamheid die ik nog nooit had gevoeld.' Een grijns: 'Zo raar, ik ben zo open ineens.' Dan: 'Het is, denk ik... ik voelde al liefde voor dat vruchtje. En als dat ineens weg is, weet je niet wat je met die liefde moet. De enige manier om over die eenzaamheid heen te komen was zwanger raken. Heel gek, toen was het weg. Nu maak ik er grappen over. En nee: ik ga niet zeggen welke grap. Moet je maar naar mijn show komen.' Grappen maken over een miskraam? 'De dingen of mensen waar je grappen over maakt, neem je serieus. Ik had eens een op treden met een zwaar gehandicapte vrouw in het publiek, ze lag op een bed en kon via een achteruitkijkspiegel het podium zien. Ik ging naar haar toe en zei: nou, dat wil ik ook wel: naar het theater, een beetje liggen, een beetje lachen. Ze ging helemaal kapót van het lachen. Hoorde ik haar zuurstoftank ratelen, maakte ik daar ook een grap over. Ze vertelde dat mensen haar altijd negeren omdat ze het ongemakkelijk vinden. Door grappen te maken, geef je aan dat je mensen ziét.' WRIJVEND OVER HAAR KNIE: 'Blessure. Chronisch. Daarom loop ik een beetje raar, is je dat niet opgevallen? Heeft niet alleen maar met die X-benen van me te maken.' Ze vertelt over een waterscooterongeluk in Marokko. Het had haar dood kunnen zijn, en vraag haar niet wie er dan ook op een waterscooter gaat zitten, want ze vond het leuk - de snelheid, de wind in haar haren. Afijn, achttien was ze, een jochie voer op haar af en wilde haar raken, hij dacht dat ze iemand anders was. 'Hij knalde tegen mijn been en bil, ik vloog door de lucht, ben door omstanders uit het water gevist. In het ziekenhuis zeiden ze dat ik mazzel had, een paar millimeter naar links en ik was verlamd geraakt. Nu is het alleen die knie, het kraakbeen is naar de filistijnen. Ze hebben er laatst nog een spuit in gezet: hyaluronzuur, een soort filler. Na dat ongeluk met die waterscooter. Elk jaar kwam er een nieuwe angst bij. Podiumangst, rijangst, bang voor spinnen. Echt niet normaal joh. Ik kon fobieënbingo doen. Een psycholoog hielp, en ook meedoen aan Wie is de Mol? en Expeditie Robinson. Slapen op een onbewoond eiland tussen de ratten en zandvlooien terwijl je gezin duizenden kilometers ver weg is. Ik ging er gewoon doorheen. Ik gaf niet op. Ik was bang, en toch was ik er.'» MEZZA 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 95