C/3 S V 8 2021 bood ex-talkshowhost Jeroen Pauw volop uitdaging <Het 13 In de laatste dagen van 2021 schrijven onze verslag gevers verhalen over grote en kleine gebeurte nissen in het nieuwsjaar dat bijna achter ons ligt. Vandaag: Jeroen Pauw. leuk om met 1 iemand uit een heel andere bloedgroep, Johnny de Mol, een talkshow Jeroen Pauw stopte eind 2019 met zijn gelijknamige talkshow. Hij keerde vorig seizoen even terug bij Op1, maar deed dit jaar toch écht heel andere dingen. ,,Ik zit bijna in de sfeer dat als ik ergens over moet mopperen, het over het weer gaat.'' op te zetten' Jeroen Pauw (61) rookt al jaren niet meer. Toch heeft de televisiemaker, bekent hij, nu trek in een sigaretje. Hij zit voor zijn boekenkast aan het raam in zijn ap partement De Silodam, het complex dat op het IJ is gebouwd. „Vroeger stonden hier de silo's waar schepen het graan naartoe brachten. Ik zal je een idee geven van mijn uitzicht'', zegt hij. Pauw kantelt zijn laptop naar het raam. Op het scherm zien we het water. Schepen. De Pontsteiger. Am sterdam-Noord aan de overkant. ,,Ik zit hier best lekker vaak, in de och tend, maar ook als ik 's nachts laat thuiskom. Dan mis ik dat ik niet meer rook. Er vaart er altijd wel een schip. Dat heb ik altijd spectaculair aantrekkelijk gevonden. Nu corona op zijn retour leek, waren er ook weer van die massief hoge cruise schepen. Gewoon op 30 meter van mijn raam. Andere mensen hebben er dan nog geraniums bij.'' ,,Jazeker. We wonen niet samen, maar zijn wel vaak samen. De helft van de tijd. Zij is een stukje kleiner dan ik. Ze zit dan met opgetrokken benen op de vensterbank. Muziekje erbij, drankje erbij.'' Het mag duidelijk zijn: we zoo men. Jeroen Pauw zit op afstand, en door het gebruik van zijn laptop als camera, ook weer niet. Een fa ce-to-face-interview had gekund. ,,Ik heb geen angst hoor. Ik ben ge vaccineerd en heb daarna ook nog eens corona gekregen. Maar als wij nou met z'n allen afspraken maken, laat ik dan proberen me daaraan te houden. Er sluipt nog weleens iets in de mensen die denken dat die regels wel belangrijk zijn, maar dan vooral voor anderen. Dus blijf ik zo veel mogelijk thuis.'' Toch moest hij er dit jaar, werk- technisch, wel op uit. In de aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen leidde hij de lijsttrekkersdebatten. Met zijn bedrijfTVBV produceerde hij Opi, sinds dit jaar ook HLF8, de talkshow van Johnny de Mol en Scheefgroei, een programma over kansenongelijkheid dat hij ook pre senteert. ,,Vorige winter las ik Fantoomgroei, een boek van Sander Heijne. Dat ging over kansenongelijkheid. Waarom merkt de gewone Neder lander weinig van de economische groei? Waarom leven mensen in be tere omstandigheden zes jaar langer? Waarom zijn de armeren onder ons de laatste vijftien jaar van hun leven ziek? Waarom kunnen mensen met een modaal salaris geen normaal huis kopen? Sander en ik hebben hier in het voorjaar twee afleveringen over gemaakt en nu wil den we een serie ma ken. Scheefgroei op de gebieden onderwijs, ar beidsmarkt, wonen, pensioenen en ons vermogen. In elke aflevering een ander thema. We praten met be trokkenen, tonen cijfers en dragen het nieuwe kabinet oplossingen aan.'' ,,Neem de woningmarkt. We namen de provincie Utrecht. Mensen kun- 'Ik kan me ergeren aan mensen die met grote stelligheid onnozele dingen zeggen waarom ze geen vaccin willen' nen er amper een huis kopen. Wij komen met punten om die woning markt vlot te trekken, zoals voor huurders de terugkeer van een pun tensysteem. Of het aanpassen van de belasting. Als je in Spanje een huis koopt voor, zeg maar, 100.000 euro, je knapt het op voor 30.000 en verkoopt het dan voor 200.000. Dan moet je over die 70.000 euro belas ting betalen. In Nederland niet.'' ,,Heel aardig. Wat hij heel goed kan, is sfeer maken en aanvoelen. Je merkt dat de gasten op hun gemak zijn. Maar het kan nog beter. We proberen iets anders te maken dan al die andere talkshows. Meer amu sement, sport en muziek.'' ,,Ik zou bijna zeggen, urgenter! Meer a reason to watch. Scherper. Iets meer spanning. Daar zijn we naar op zoek. Met de onder- werpen, gasten- keuze en invals hoeken tijdens een gesprek.'' ,,Er zijn voorbeelden van men sen van wie je denkt: dit komt wat vroeg. Aan de andere kant: in een tijdsbestek van één jaar verdwenen drie presentatoren. Dat Eva naar de commerciëlen ging, kon je nog als een verrassing zien. Maar Matthijs en ik werden elk jaar ouder. Dat kon je zien aankomen. Dan moet je zor gen dat je mensen hebt opgeleid. Op de radio, op de zaterdagmiddag. Of in de zomer. Dat is niet gebeurd. Dat is sommige omroepen aan te re kenen.'' ,,In de tijd van Pauw en Witteman had je er 's avonds laat één, dat wa ren wij. Het gesprek van de dag had den wij, de verbeelding zat bij De Wereld Draait Door. Later kwam Humberto erbij, met een iets lich tere vijver, maar toch ook nieuws- gasten. Als je de cijfers ziet, er is be langstelling voor.'' ,,Die mannen zijn, alleen al door met elkaar te lullen, goed voor 600.000, 700.000 kijkers. Voor SBS 6 dus aantrekkelijk." ,,Best graag. Voor mij is het radio. Ik lees een krant, zit op mijn iPad of blader door een catalogus van een veilinghuis. In tussentijd luister ik naar die jongens. Als goede vrien den zonder dat je met ze hoeft te praten.'' ZATERDAG 18 DECEMBER 2021 GO 8 I 'Ik realiseer me nog meer dat ik een vrij zorgeloos leven heb' Dennis Jansen Q Amsterdam Deelt u deze momentjes met uw vriendin? Hoe nodig is een programma als Scheefgroei? Kunt u een voorbeeld geven? U produceert HLF8, de nieuwe talk show van Johnny de Mol. Hoe doet hij het? Wat kan beter? Worden talk- showhosts niet te snel in het diepe ge gooid? Zijn er niet te veel talkshows? En dan komt VI Vandaag met Wil fred Genee, René van der Gijp en Johan Derksen er óók nog bij. Kijkt u?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 8