Behaagziek Drie keer feest Eerherstel MET KLEINE STAPPEN STOPPEN 'Ja zeggen is makkelijker dan nee' 'If you want something done, ask a busy person.' Het zingt in mijn hoofd nadat ik het stuk 'Please, stop met pleasen' heb gelezen. Eenmaal in de ik-fix-het-wel- modus is het makkelijker ja zeggen dan nee. Dus wat doe ik als er wordt gevraagd wie klassenouder wil worden? Ik bedenk me dat mijn 24 uur per dag al gevuld zijn met kinderen/werk/mijn nieuwe huis. Maar na nog een mailtje van de aardige meester ben ik ineens toch klassenouder. Waardoor ik nu wel beter dan ooit weet wanneer studiedagen zijn. (Er waren tijden dat ik daar een dag vantevoren achter kwam.) En ik weet dat de schoolkerstdiner- hapjes niet worden ingevuld op de lijst naast de klas. Maar dat ze worden verzameld in de klassenapp, want die oproep heb ik zelf gedaan. Klas- senoudertaakje. Als het aan psycho therapeut Emma Reed Turrell ligt, stoppen we met pleasen. En dat betekent dan in haar leer niet 'ik eerst' maar 'ik ook'. Als er iets een spoedcursus stoppen met pleasen is, dan is het thuisonderwijs meets deadlines in quarantaine. Er is simpelweg heel veel dat niet kan. Geen tijd voor dat ene aardige appje. Geen tijd om een stuk op tijd te lezen. Geen tijd om terug te bellen. En aan de andere kant zit mijn jongste langer dan me lief is bij Nanny Netflix omdat ik ook wil overleggen en keten met de Mezza-club. Het is overal te weinig en de nachten zijn kort. Maar stoppen met pleasen leer ik er wel van. Met kleine stappen. Al moeten al die fruitspiesjes, blader deeghapjes en vegetarische pizza's metzonder glutennotenlactose nog wel op een lijst worden geschreven. Pleasen is helemaal niet zo aardig als het lijkt Harold en Karin Hamersma kiezen drie ovengerechten voor de kerstdagen Wat was dat toch, dat je maar beter voor je kon houden George Michael goed vond MEZZA 3 Sara van Gorp (47) Chef Mezza en moeder van twee zonen van 7 en 12. 4 Mijn weekend 7 Heleen van Royen 8 Zin in 11 Egbert Jan 12 Interview Soundos El Ahmadi 21 Geld Geluk 36 Na de vredesmissie 40 Boeken Zoekt iemand nog een hobby? 43 Nu lezen 45 Mijn boek Nicolaas Klei 46 Jan Rot 47 Puzzels 53 BV De Liefde 54 Hemd van het lijf Kefah Allush COLOFON Chef Mezza Sara van Gorp Art director Henk Marseille Redactie Charlotte van Genderen, Jolanda van der Ploeg (frl), Ruud Roodhorst, Mark Roos (chef), Els Rozenbroek (frl) Vormgeving Ron de Hoog (frl), Très Melis (frl) Beeldredacteur Marcel Wagenaar REAGEREN? mezza@dpgmedia.nl Volg ons op Facebook, Instagram en Twitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 83