^i'i III III De vijandigheid bleef wel hangen c Arnemuidenaar is met Blackburn Rovers aan 12 Een rode kaart tegen Fulham leverde hem drie duels schorsing op. Maar daarna kwam Jan Paul van Hecke sterk terug. Zaterdag maakte hij zijn eerste goal in Engelse dienst, voor het in topvorm verkerende Blackburn Rovers. Barry van der Hooft Het was aangekondigd en toch vergat ik donderdag dat er geloot werd voor de Nations League. Misschien komt het doordat het een toernooi is waarin weinig op het spel staat, ofje moet de Final Four halen. Dan valt er wel iets te halen en krijg je het gevoel dat jouw land echt weer meedoet met de grote jongens. Wanneer dat niet het geval is, dan moet je alleen zorgen dat je in de poule niet op plek 4 eindigt, want dan degradeer je. Een pushbericht wekte daarna wel mijn interesse. 'Oranje treft België, Polen en Wales in Nations Lea gue'. Wedstrijden tegen Robert Lewandowski en Gareth Bale, maar nog leuker: twee duels tegen de nummer één van de wereld, onze buren, die over zo ongelofelijk veel kwaliteit beschikken. In de uren na de loting kon ik verhalen lezen over de meest me morabele Derby's der Lage Landen. Bij die in 1985, met de kopbal van Georges Grün, u weet wel, was ik acht en zat ik in de Kuip naast mijn vader. Mijn al lereerste voetbaltrauma. Van de laatste tien interlands tegen de Belgen wonnen we er slechts twee. Eentje in 1997, op mijn twintigste verj aardag. Die andere was bijna ne gen maanden eerder gespeeld, in Brussel. Daar gin gen we met een touringcar naartoe en van die trip zijn een paar dingen blijven hangen. De onver wachte, enorme vijandigheid was er één van. Wij dachten voor de wedstrijd rustig wat te kunnen drinken, in een café tegenover het stadion. Voor we het wisten werden er buiten wat klappen uitgedeeld en besloten we maar wat langer in het café te blijven. Dat vond Henk Kaijser, de bekende cafébaas uit Terneuzen, helemaal niet erg. Hij was in zijn ele ment, in een vertrouwde omgeving en vertelde het ene na het andere verhaal. Hij zag mij wel steeds op mijn horloge kijken. 'Maak je niet druk jongen, ik weet de weg. We zijn op tijd binnen'. Hij klonk zoals altijd over tuigend, ook al had hij deze keer een plastic oranje bol hoed op. Uiteindelijk stap ten we vijf minuten voor de aftrap pas het vak binnen, waar ook nogal wat Neder landse voetbalcoryfeeën een stoeltje bezetten. Bergkamp scoorde, Seedorfknalde de 0-2 binnen en na een rode kaart voor de Belgen schoot Jonk vanaf elf meter de 0-3 binnen. Ik had nooit echt een hekel aan Belgen gehad, maar andersom bleek daar wel sprake van te zijn. Die vervelende 'Ollanders', daar moest een aantal Belgen (ofwaren het Walen?) niets van hebben. Met veel van de jongens waarmee we naar Brussel waren geweest, moesten we de volgende dag weer op pad. We speelden een uitwedstrijd in Tilburg, te gen Longa. Toen we die zondagochtend de bus in stapten, rook het een beetje muf. We vertelden ver halen over de avond in Brussel, tot een ploeggenoot ineens een plastic oranje bolhoed vanonder zijn stoel haalde. Wij wisten genoeg. Voor deze bus was dit niet het eerste ritje van het weekend. En de oranje bolhoed? Die hoefden we net over de grens, bij onze zuiderburen, aan niemand aan te bieden. Want die werkte als een rode lap op een stier. COLUMN 'Maak je niet drukjongen, ik weet de weg. We zijn op tijd binnen' Daar hing-ie dan, hoog boven zijn directe tegenstander, het hoofd onderweg naar de bal. Wat volgde was een feilloze kopbal, die hard tegen het net sloeg en Blackburn Rovers op bezoek bij titelkandi daat Bournemouth op een bevrij dende 2-0-voorsprong zette. Jan Paul van Hecke sprintte na zijn eerste doelpunt in Engelse dienst richting het uitvak, bracht de laat ste meters glijdend op zijn knieën door en schreeuwde het uit. ,,Ik ben nooit zo ingetogen hè'', lacht hij een paar dagen later. Wat het doelpunt nog iets speci aler maakte, was dat zijn vader, oom en een vriend in het uitvak zaten. ,,Ik had ze vrijdagavond al in Bournemouth gezien, in het ho tel'', vertelt de 21-jarige verdediger. ,,We hebben samen koffie gedron ken. Dat was fijn want ik had ze al een tijdje niet gezien. De volgende dag sprintte ik na mijn doelpunt richting het vak met Black burn-supporters, om het samen met hen te vieren. Achteraf bleek ik vlak voor mijn vader zijn neus te hebben gestaan, maar dat had ik niet gezien. Iedereen werd gek.'' Dat uitvak was met 900 Black- burn-fans heel goed gevuld. ,,De mensen zijn hier echt voetbalgek'', heeft Van Hecke ervaren. ,,Ze kij ken uit naar de zaterdag, vaak ma ken ze er een weekend weg van. Die verhalen had ik al gehoord, maar als je er zelf middenin zit is het prachtig. De beleving hier, niet normaal. Je ziet het ook bij onze thuiswedstrijden, het wordt steeds drukker. Het lijkt erop dat bij Blackburn Rovers oude tijden aan het herleven zijn. We hebben nu vijf van de laatste zes wed strijden gewon nen, zijn in vorm en staande vierde.'' Op 3 november verloor Black burn Rovers voor het laatst. Voor de ploeg van Van Hecke was het meteen een zware nederlaag, thuis tegen Fulham. De titelkandi daat, net als Bournemouth gede gradeerd uit de Premier League, won met 0-7 en werd mede gehol pen door een rode kaart voor de Arnemuidenaar. Na een half uur ZATERDAG 18 DECEMBER 2021 GO iJ&ll Het was die 14de december 1996 behoorlijk koud, maar van Oranje kregen we het wel warm. HANDBAL Duel weer afgelast De handbal lers van HC Zeeland heb ben winter stop. De uit wedstrijd te gen Avanti, die morgen zou worden ge speeld, is af gelast van wege corona. Afgelopen weekeinde ge beurde het zelfde tegen Groene Ster. Het vrou wenteam komt morgen voor lopig nog wel in actie, uit te gen Mixed-Up. BILJART Talent houdt kans Joris van 't Zelfden uit Driewegen heeft een plaats in de achtste finales van het EK driebanden onder 25 jaar in eigen hand. Het achttienjarige talent verloor in Murcia zijn eerste partij (30-19) en won zijn tweede nipt (30-29). In de laatste par tij speelt hij te gen de Duitser Simon Blon- deel. Met een heerlijk gevoel is de verdediger onderweg naar de sup porters van Blackburn Rovers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40