fifïïïy 9 H!5? i Poolse expat Met wie: Grzegorz Kaczor (40), Kazi- mierz Kaczor (5), Beata Filipowicz (39, op de foto rechts) Waar: Grote Markt, Goes Wanneer: dinsdag 14 december, 18.55 uur e hebben net onze vriendin Beata op gehaald van het vliegveld in Eind hoven. Zij komt uit Polen, net als wij. Maar wij wonen al drie jaar in Terneuzen. Beata is onze beste vriendin en ook nog de peetmoeder van onze zoon. Zij komt een weekje bij ons op vakantie." ,,We zijn hier komen wonen omdat ik een baan kreeg bij Dow. Een paar maan den later kon mijn man er ook aan de slag. Het is een fijne werkgever. Ze zorgen goed voor ons en geloof, afkomst of huidskleur maakt er niet uit. Het enige dat uitmaakt is hoe je je werk doet." ,,Mijn vader kwam vijftien jaar geleden al naar Groningen om te werken. Daar verdiende hij in drie maanden genoeg geld om ons een jaar te onderhouden. Dus wij zijn Nederland altijd heel dank baar geweest. Natuurlijk missen we Polen soms wel. Maar we zijn blij dat we hier wonen. We hebben het erg naar onze zin. We werken, betalen belasting, passen ons aan aan de Nederlandse gewoonten en waarderen het dat we hier mogen zijn." 'Moeilijke taal' ,,Onze zoon gaat hier naar school en spreekt en verstaat al goed Nederlands, wij niet. Verstaan doen we het wel rede lijk, maar spreken is lastig. Nederlands is een moeilijke taal en ook zo anders dan Pools. Maar Kazimierz is eigenlijk al meer Nederlands dan Pools." ,,We vinden Goes echt heel erg mooi. Het doet ons een klein beetje denken aan Krakau, waar we een jaar of tien hebben gewoond. Krakau is een grote, mooie stad met schitterende architectuur. Ze noe men het de culturele hoofdstad van Po len." ,,Het is nu vrij rustig hier in Goes. Maar in Terneuzen is het nog veel stiller. Goes en Terneuzen zijn niet te vergelijken. Al hoewel de mensen er absoluut erg aardig zijn, moeten we misschien toch maar eens overwegen om naar Goes te verhui zen." GO ZATERDAG 18 DECEMBER 2021 Verhalen van mensen liggen op straat. Wij tekenen ze elke week op. Tekst Willem Adriaansens en foto Johan van der Heijden m if any 'We zijn Nederland dankbaar' 'W

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37