Vader en Schrieks slaan de handen ineen Toch betaald parkeren in Dishoek 7 VVD en SGP/CU: te weinig bereikt en te duur Het nieuwe plan voor een wat kleiner hotel-resort van Dormio bij Biggekerke heeft de volle steun van een meerderheid van de Veerse gemeenteraad. De oppositiepartijen VVD en SGP/ CU vinden echter dat er te weinig is bereikt en te veel wordt betaald. Ook zijn ze bang dat Dormio vol gend najaar toch weer het oude plan met een resort van 466 bed den van stal haalt, zo bleek donder dag diep in de nacht. Een ruime meerderheid van de raad omarmde die nacht het plan voor een hotel-resort met 322 bed den voor volwassen en 80 bed steeën voor kinderen. Begin deze week maakten wethouder Chris Maas (PvdA/GL) en directeur Don van Schaik (Dormio) dat compro mis bekend. Het bedrijf wil op het Kaasboerterrein een hotel-resort bouwen en daarbij gebruikmaken van oude vergunningen. Het col lege probeerde die plannen te blokkeren door juridische hinder nissen op te werpen. De afgelopen maanden is er ook onderhandeld en een compromis bereikt. Het re sultaat: een kleiner hotel-resort en gezinnen met kinderen wordt de nieuwe doelgroep. In het oud] werd vooral gemikt op paren/stelletjes. Als volgend jaar echter^ blijkt Dormio dat tochfTI Bï niet wil of kan uitvoeren, dan valt het bedrijf terug op het oude plan voor een groter hotel-resort. Peter Meijs (PvdA/GL, foto) is er echter van overtuigd dat het col lege dan juridisch sterk staat, zo zei hij tijdens de raadsvergadering. ,,Want dat compromis laat het zien dat Dormio bereid was in te leve ren. Dat is dan goud waard." Aan het begin van de vergade ring vroeg Marja Osté (VVD) te vergeefs om uitstel van behande ling. Want ze had te weinig tijd ge had alles goed te bestuderen. Iets na middernacht deed Stijn van Kervinck (HvV) een nieuwe po ging tot uitstel en wees erop dat het te laat was om nog zinnig en adequaat te discuteren en goed naar elkaar te luisteren. De coali tiefracties wilden echter van uit stel niets van weten zodat er tot exact 02.36 uur werd vergaderd. NTiet meer voltallig want drie raadsleden van de oppo sitiepartijen HvV, SGP/ CU en WD vonden dat |het echt te laat was en stapten op. Marja Osté en Sander Jacobse (SGP/CU) bekri tiseerden het bereikte compromis. Ze vinden dat er veel te weinig resultaten zijn geboekt tegen een veel te hoge prijs. Ze hielden hun collega's voor dat er in vergelijking tot het oude plan maar 64 bedden minder komen. En dat daar wel een schade- en onkosten vergoeding van 850.000 euro voor moet worden betaald aan Dormio. Osté: „Vijftig euro per volwassen inwoner van Veere." Ook ont breekt de zekerheid dat Dormio in september niet alsnog besluit te kiezen voor het oude plan, inclu- siefde eis tot een gigantische scha devergoeding. Ze betreuren het ook dat een oud plan van de eige naren van het Kaasboerterrein, een theetuin met veertig ecolodges, in 2020 is afgewezen. Jacobse: ,,Dat was echt iets moois, passend bij Biggekerke." Wethouder Chris Maas wees de oppositie erop dat volgens het be stemmingsplan daar een hotel met 550 bedden voor volwassenen kan komen. Het bereikte resultaat, 322 bedden voor volwassen, is volgens hem dan ook een substantiële ver mindering. ,,Maar als je het niet wil zien, dan zie je het ook niet." En hij is ook niet bang dat Dormio in sep tember kiest voor het oude plan. Hij beloofde dat de inwoners van Biggekerke nauw worden betrok ken bij de verdere ontwikkeling. ,,Daar gaan we voor zorgen." Peter Meijs hoopt wel dat het hotel-re sort straks zo'n band weet op te bouwen dat het ook een plaats wordt waar mensen uit de buurt hun verjaardag gaan vieren. ,,Dat zou echt mooi zijn." Marco Coppoolse van het Platform Dishoek wees er nog op dat er hele maal niet gesproken was met de in woners van Dishoek over de invoe ring daarvan. En dat er geen over last wordt veroorzaakt door par keerders. Maar de coalitiefracties wilden niets weten van uitstel of afstel. Ze wezen erop dat de ge meenteraad het al unaniem beslo ten heeft en dat het de manier is er voor te zorgen dat de dagtoerist meebetaalt aan de toeristische voorzieningen. Wethouder Pieter Wisse (CDA) gafaan dat in 2020 ge sproken is met de Dorpsraad Kou- dekerke over de uitbreiding van het betaald parkeren langs de Veerse kust. EOOÜ&EAWKfr- WA ZATERDAG 18 DECEMBER 2021 Midden in de nacht steun voor kleiner hotel-resort Emile Calon Biggekerke Ut,r/jtw a .1 DISHOEK In Dishoek moet vanaf voorjaar 2022 ook betaald worden om te parkeren op het terrein van Wielemaker aan de rand van het dorpje. Een motie van de SGP/CU om daar het betaald parkeren niet in te voeren, werd verworpen door CDA, DTV en PvdA/GL. - Emile Calon Producten van Bakkerij Schrieks Het is dus vooral de naam 'Bakkerij Vader'die verdwijnt. Op de gevel van de bakkerij aan de Dorpstraat prijkt straks de naam'Schrieks'en ook in de winkel komen de producten van Bakkerij Schrieks te liggen. Is dat een groot verschil? Volgens Sander Vader en de broers Frank en Jos Schrieks zijn de verschillen minimaal en zal de klant er nauwelijks iets van merken. "We hebben de producten naast elkaar gelegd en er zijn vooral heel veel overeenkomsten" vertelt Frank."Iedere bakker geeft zijn brood een naam, dus de namen van het brood zullen anders zijn, maar verder zijn er nauwelijks verschillen." Vaders Vruchtenbonk "Persoonlijk ben ik blij dat ik het ambacht uit kan blijven oefenen" vervolgt Sander. "Het is een prachtig vak. Daar naast vinden Linda en ik het fijn dat Oostkapelle een goede bakkerij blijft houden." "Bovendien gaan we samen goed naar alle artikelen kijken" vult Frank Schrieks aan. "Sander Vader heeft zestien jaar ervaring en maakt mooie producten. Het is natuurlijk eeu wig zonde om dat vakmanschap zomaar opzij te schuiven. Neem bijvoorbeeld Vaders Vruchtenbonk, dat is een heel mooi artikel dat we graag in het assortiment willen houden. We kunnen zeker van elkaar leren, dus het kan eigenlijk alleen maar beter worden." www.bakkerij-janschrieks.nl De producten van Bakkerij Vader uit Oostkapelle gaan als warme broodjes over de toonbank. Daar ligt het niet aan. Toch verdwijnt Bakkerij Vader uit het Oostkapelse straatbeeld. Simpelweg omdat er op dit moment een schreeuwend tekort is aan vakmensen. Dat klinkt als ingrijpend nieuws voor de vaste klanten van Bakkerij Vader, maar in de praktijk valt het mee. Sander en Linda, de eigenaren van Bakkerij Vader, zijn namelijk absoluut niet van plan om het bakkerschort in de wilgen te hangen en hebben de samenwerking gezocht met Bakkerij Schrieks. De naam verdwijnt de winkel niet Sander Vader trok afgelopen zomer voor het eerst aan de bel bij Bakkerij Schrieks."We kwamen al snel op het idee om een samenwerking op te starten. Er volgden meerdere gesprekken en het voelde voor ons allemaal goed om het op deze manier op te pakken. Het pand blijft in ons beheer en we houden hetzelfde personeel in de winkel." "Ook Linda blijft het gezicht van de winkel en ik ga zelf bij Bakkerij Schrieks bakken" vervolgt Sander. "We stoppen wel met de lunchroom, die hopen we in de toekomst te ver huren. Wellicht gaan we in de bakkerij iets doen met take away broodjes en koffie."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35