Ook deze kerstvakantie vooral vakantieparken in trek Jan Paul van Hecke scoort Top2000: Danny wint in Zeeland Wat stemden wij? En Nederland? Voetballer bij Blackburn Rovers Duitsers kiezen deze kerstvakantie niet voor een vakantie aan de Zeeuwse kust. Veel hotels zijn leeg, net als vorige winter. De coronamaatregelen zijn de boosdoener. Alleen de vakantieparken kunnen rekenen op een normale bezetting. Hotel Het Verschil in Zoutelande is helemaal leeg tot aan de jaarwisse ling. „Normaal zitten we vol met Duitsers rond de kerstperiode. Nu zijn we zo goed als leeg. Het is een logische redenering van onze Duitse gasten om niet te komen. Ze kunnen niet in ons restaurant zit ten en kunnen verder niet veel meer doen", zegt manager William Dullaart. ,,We hebben in normale tijden veel Duitse gasten tijdens de kerst dagen. Die hebben we nu niet", zegt Jolinda Lievense, mede-eigenaar van het Charleys Boutique Hotel in Westkapelle. ,,Vorig jaar zijn we dicht gegaan omdat het niet meer rendabel was. We overwegen dit jaar rond de jaarwisseling ook dicht te gaan." Bij Strandhotel Westduin in Koudekerke zijn ze optimisti scher: „Natuurlijk is het ontzettend teleurstellend dat er annuleringen zijn, maar we hopen op betere tij den", zegt manager Andrea West dorp. Westduin ziet meer annule ringen, maar er zijn nog wel boe kingen van Duitsers. Niek Damen van zandpaviljoen Pier 7 in Vlissingen heeft een totaal andere ervaring: ,,Het zijn bij ons de Nederlanders die annuleren. De Duitse toerist blijft bij ons boeken. We overwegen om dit jaar rond de jaarwisseling ook dicht te gaan Waarschijnlijk omdat wij heel dicht bij het strand zitten. Duitsers houden van het strand." De extra lange kerstvakantie zorgt voor wat extra drukte in de vakantieparken. Roompot Vakan ties ziet een kleine stijging in het aantal boekingen van volgende week. ,,Normaal gesproken is het rustig in de week voor de kerstva kantie, maar nu zien we wel iets meer boekingen dan normaal. We zien dat er veel boekingen komen van Nederlandse gasten en gezin nen. De groepswoningen worden niet veel geboekt vanwege de maat regelen van de overheid", zegt woordvoerder Baptiste van Out- ryve. „Duitsers kiezen ervoor om in eigen land te blijven. Door de be perkingen daar kunnen ze hier las tig komen." ,,Wij zien ook meer boekingen voor komende week", bevestigt woordvoerder Jeanette ten Cate van Landal GreenParcs. ,,We krijgen wel wat reserveringen van Duit sers, maar ze gaan vaker op vakantie in eigen land." Over het algemeen zien Landal en Roompot een be zoekersaantal dat niet veel afwijkt van de periode voor de coronapan- demie. De Nederlandse gasten compenseren de Duitsers die weg- blijven. „Misschien heeft het te ma ken met onze accommodatievorm. We hebben in deze hele coronacri sis gezien dat mensen het fijn vin den om in een bungalow te verblij ven", aldus Ten Cate. Duitse toeristen laten Zeeland vaker links liggen, merkt woord voerder Martijn Tabak van Center- Parcs. Ze boeken om naar vakantie parken in Duitsland. Niettemin blijven bungalowvakanties in trek. ,,Het is logisch dat mensen minder in hotels verblijven, maar wel naar vakantieparken gaan. In parken zit je veel meer op jezelf, in je eigen huis, met een eigen keuken. In ho tels zijn er wel restaurants maar die gaan nu na om 17.00 uur dicht. Ook heb je minder contact met andere mensen in vakantieparken", stelt Tabak. Ook Welcome in Zeeland, dat particuliere woningen ver huurt, zegt weinig last te hebben van de coronamaatregelen. ,,We krijgen gelukkig weinig annulerin gen binnen van Duitsers en Neder landers. Bij vakantiewoningen kan j e toch nog net iets meer dan op een hotelkamer", zegt woordvoerder Vivian van Gelder. Ipzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl zaterdag 18 december 2021 It 3? Zeeland ZEELAND8 ZEELAND12 Duitse toerist annuleert hotel Pascal Lenstra Vlissingen - Jolinda Lievense, Charleys Boutique Hotel in Westkapelle G Toeristen in Domburg. ARCHIEFFOTO RUBEN OREEL f Tess Moens is blij met het kerststukje dat ze gisteren maakte op haar school De Lispel tuut in Oostkapelle. Ondanks de plots vervroegde kerstvakantie wisten veel basisscholen toch nog een kerst viering op te tuigen. Op De Lispeltuut werd dat een groot succes. De onder nemers van het dorp zorgden ook nog eens voor een droombuffet. V ZEELAND10 J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29