De slimste blik Heeft redactie van Slimste mens een vreemde fetisj? TIIS HÈ 25 U wilt het misschien niet lezen, maar wij zijn er al uit. Jacob Derwig gaat winnen. Punt. Met twee vingers in zijn neus fietste de acteur - bekend van misdaadserie Klem - door de eerste vijf afleveringen heen. Die man weet véél. Broodje halfom? Zit lever op. Pieterpad? Heeft ie zelf gelopen. De drum mer van de Rolling Stones? Hield van jazz. Die Derwig krijg je niet van zijn stuk. Zelfs toen presentator Philip Freriks nog een tijdje bleef doorbomen over de film Call me by your name, waarin de hoofdrolspeler zichzelf bevredigt met een perzik (wist Derwig óók), liet de gedoodverfde winnaar het bij een lachje. Een filosofische uiteen zetting ('de perzik staat symbool voor rijp heid, bijtjes, voortplanting, etc') liet hij over aan zijn buurman Henk van Straten. Je zou Derwig zelfs een beetje saai kunnen vinden, maar wij vonden hem wel verfrissend. Hij liet zich niet verleiden tot vreemde anekdo tes a la Van Straten (ooit, tijdens een brui loftsfeest, in zijn neus gebeten door de va der van de bruid) en had ook geen verbor gen 'talent' zoals cabaretier Remy Evers (kan klappen met één hand) of schrijfster Joosje Duk (deed een hamster na). Maar goed, je weet niet wat winst met een man doet. Wat niet is, kan nog komen. Waren we net bekomen van het verhaal over de bezoedelde perzik, keken we plots recht in de anus van een neushoorn. We waren aanbeland bij de Galerij, normaliter onze favoriete spelronde waarin kandidaten acht foto's moeten benoemen. Dit keer: acht poepende hoefdieren. Hoewel de dieren - verrassend genoeg - nog best goed aan hun achterste te herkennen waren, gingen wij toch eens bij de makers te rade wat hen had geïnspireerd. Gelukkig, geen redacteur met een vreemde fetisj. Het ging hier om een re dacteur die vooral niet in herhaling wilde vallen. De hoeven, ogen en staartjes van de dieren; alles kwam al eens voorbij in de ne gentien quizseizoenen. Ene Marith uit Eindhoven stelde deze week de kijkersvraag aan Maarten van Rossem. Wat zijn beste karaktereigenschap is? „Nieuwsgierigheid", zei het jurylid. ,,Néé laat ik het amenderen. Het is verbazing over de wonderlijkheid en de stompzinnigheid van de wereld. Dat je denkt: hoe is het móóógelijk? Je kunt aan me zien dat ik niks van mensen begrijp. Ze kunnen zulke idiote dingen doen.'' Een lachje. Je ziet het niet zo vaak bij Van Rossem, maar dit vond hij een zichtbaar leuke vraag. De meeste mensen vragen hem totaal onzinnige dingen, ver telde hij deze week aan ons. ,,Veel mensen willen weten wat er in mijn mok zit.'' Nou? Thee, koffie, iets sterkers? ,,Gewoon cappuc cino." Ook de vraag waarom hij altijd in het zwart gekleed is, komt inmiddels zijn neus uit. ,,Je vraagt aan Rutte toch ook niet waarom hij altijd een ordinair windjack aanheeft? Mijn vrouw heeft ooit eens een heleboel zwarte truien voor me gekocht. Die trek ik dan aan.'' VAN KRIJGEN In de Winter Efteling, op dat mo ment gesloten voor publiek, geven The Streamers volgende week zon dag om 20.30 uur een gratis online- show van ruim twee uur. Waar bij de vorige edities via een fooienpot geld werd opgehaald voor de artiesten en hun crew, gebeurt dat nu voor het goede doel. ,,We hebben het gekop peld aan Unicef', zegt Meeuwis, die zondag verder bijgestaan wordt door onder anderen Paul de Munnik, Maan, Danny Vera, Suzan Freek en Rolf Sanchez. De gastartiesten zijn Emma Heesters, Meau en Flemming. ,,Voor ons als artiesten is het heerlijk om bezig te zijn met iets dat zeker doorgaat. We zijn de meeste tijd kwijt aan dingen die niet doorgaan.'' Voor de deelnemers houdt het in dat de familieplannen met kerst wor den geconcentreerd op kerstavond en eerste kerstdag. ,,Dat komt wel goed'', voorziet Nick Schilder. ,,In Volendam Voor ons als artiesten is het heerlijk om bezig te zijn met iets dat zeker doorgaat is het traditie om met je vrienden groep en familie met kerst de dijk op te lopen om elkaar te treffen. Maar nu kan dat met corona toch nauwelijks. Ja, ik zie Simon daar normaal gespro ken ook. Maar als dat nu niet zo is, dan tref ik hem ongetwijfeld snel voor een kraamvisite.'' SPECIAAL VOOR JOU De leukste cadeaus om te geven en te krijgen Ga naar pzc.nl/pakuit Direct in \e mailbox- Online cursus: Spaans Voor de muziekliefhebber: online cursus pianospelen PC ZATERDAG 18 DECEMBER 2021 Welke kandidaat sprong eruit? Wat was Maartens momentje en welke galerij bood de meeste gespreksstof? Een te rugblik op de eerste week van De slimste mens. DE KANDIDAAT DE GALERIJ MAARTENS MOMENTJE - Hanneke van Houwelingen - Guus Meeuwis Kaarten voor de livestream zijn gra tis verkrijgbaar via thestreamers.nl 1 Wil jij in Spanje een praatje kunnen maken met de Locals? Met de handige online cursus spreek jij Spaans in no time. VolLedig online en op je eigen tempo te doorlopen Incl. duidelijk en helder cursusboek In 50 lessen leer je stap voor stap pianospelen. Inclusief lesmateriaal Levenslang toegang tot de Lessen Mogelijkheid tot onbeperkt vragen stellen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25