'We gaan tot het B uiterste voor een extra bed' Starters krijgen het steeds moeilijker JOL Vandaag bij deze krant Walcheren !Lex Dekkers van ZorgSaam Ziekenhuis in Terneuzen is crisismanager. Hij zorgt ervoor dat er voldoende bedden beschikbaar zijn voor coronapatiënten. En dat is niet gemakkelijk. ,,We gaan tot het uiterste, maar het is altijd weer passen en meten." Kabinet praat over omikron Nog deze middag spoedberaad Beste lezer, Starters op de woningmarkt komen nóg verder in het nauw. Na de koop van een nieuwe woning, verhuren tienduizenden Nederlanders hun oude huis liever. Steeds meer Nederlanders willen hun oude huis verhuren als zij een nieuwe woning kopen. Dat blijkt uit onderzoek door deze krant on der de tien grootste hypotheekver strekkers van het land. Klanten denken dat verhuur extra geld op levert. De rente op de hypotheek is immers laag en daartegenover staan aantrekkelijke huurinkom sten. Het merendeel van de ban ken ziet dat méér klanten dit wil len. Uit onderzoek van het Kadaster blijkt dat in de afgelopen tien jaar ongeveer 62.000 huishoudens een nieuw huis kochten en het oude gingen verhuren. Paul de Vries, woningmarktdeskundige van het Kadaster, noemt dit 'inmiddels een substantiële groep'. Als veel mensen hun huis verhuren in plaats van verkopen, neemt de krapte op de koopmarkt verder toe. Daardoor stijgen ook de prij zen, zegt De Vries. De afgelopen jaren werd de groep mensen die dit doet gestaag groter. Ter vergelijking: het aantal woningen dat door beleggers werd opgekocht voor de verhuur be droeg in dezelfde periode 75.000. Tegen beleggers die huizen opkopen worden in veel gemeen ten maatregelen genomen. Vol gens De Vries ontspringen men sen die hun 'oude' huis verhuren daarentegen de dans. Financieel adviseur Jos Koets, Afgelopen tien jaar kochten 62.000 mensen een nieuw huis en verhuurden hun oude woning schrijver van verschillende hypo- theekboeken, ziet in de praktijk dat starters de dupe zijn, omdat zij minder te kiezen hebben en de prijzen stijgen. Hij werkt dan ook niet mee aan het aanhouden van huizen voor de verhuur. Koets en De Vries vermoeden dat veel huizen zonder toestem ming van de bank worden ver huurd. In de hypotheekvoorwaar- den staat dat dit niet mag. Bij over treding kan de bank het volledige hypotheekbedrag meteen opeisen of een hogere rente in rekening brengen. De tien grootste hypotheekver strekkers erkennen in het onder zoek het risico dat klanten zonder toestemming hun huis verhuren. Een deel van hen zegt controles uit te voeren. Een woning is in ver huurde staat minder waard. Som mige banken verplichten de klant daarom een verhuurhypotheek te nemen, met een hogere rente. An dere banken, die zo'n product niet aanbieden, staan verhuur über haupt niet toe. Bijlage Z Nieuwsmedia Scheids i ZEELAND2 P9 De volgende dikke zater dagkrant verschijnt al op vrijdag 24 december. Ook onze weekendabon nees krijgen deze krant, die uiterlijk om 09.00 uur zal worden bezorgd. Op beide kerstdagen ver schijnt er geen krant. De hoofdredactie Huiseigenaar kiest vaker voor verhuur Richard Clevers Rotterdam zaterdag 18 december 2021 Weeroverzicht lange termijn: 10°c P27 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 PZC is onderdeel van: Prijs €3,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging 'Ikkannietzingen niet koken, niet dansen, maar 'Ti»™.."» ELKEOAGOWmOUlUE' ►■STOP METP LESSEN KtfUJKTSYMPATrtEK MAABB HET NIET EL AHMADl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1