Oranje start en eindigt tegen België 19 ,,Dat vind ik geen moeilijke vraag. In 2012 reed ik mijn eerste WK en dat ik in die kopgroep kwam, was voor mij een lucky shot. Dat ik er dan alles aan doe om Marianne te laten winnen, is niet zo raar. Dit jaar in Luik was Demi gewoon de beste. Nee, ik heb niet geprobeerd om daar zelf te win nen. We hadden een plan gemaakt met de ploeg, natuurlijk help ik haar. En ik vind dat leuk om te doen. Met Chantal zit ik al weet-ik-hoeveel-jaar in de ploeg en haar grote droom is om Vlaanderen een keer te winnen. Ik wist dat, dat had ik in mijn achter hoofd en we gingen als ploeg met dat ene doel van start. Dat is toch mooi, daar word je dan toch allemaal geluk kig van.'' Alsje alles laat afhangen van hoe anderen naar je kijken, dan wordt het leven wel een stuk moeilijker ,,Boeien... Ik zit daar niet zo in. Als je alles laat afhangen van hoe anderen naar je kijken, dan wordt het leven een stuk moeilijker. Je moet altijd de dingen doen waarbij jij achteraf een goed gevoel hebt. Ik zou me niet fijn voelen als Chantal het vijf keer voor mij heeft gedaan en ik dat nooit heb teruggedaan. Ik doe dat echt ook wel een beetje voor mijn eigen gevoel.'' ,,Ja natuurlijk. En niet alleen de beste, hoor. Het minimumloon in een WorldTour-ploeg is volgend jaar 27.500 euro. Dat is toch een mooi be drag als 20 jaar bent. Daarom vind ik het beeld over het vrouwenwielren- nen soms niet helemaal terecht. In vergelijking met de mannen zitten wij veel lager. Het verschil is gewoon groot. Een middelmatige man ver dient waarschijnlijk nog meer dan ik ooit verdiend heb. Maar dat wil niet zeggen dat ik niet genoeg verdien. Dat minimumloon vind ik best hoog voor meiden onder de 23 jaar. Ik heb ook vriendinnen in de verpleeg kunde of in het leger. Die werken van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat en komen niet aan dat soort salarissen." ,,Bij mij op de Cruyff Academy zit een waterpoloster. Zij is ook olym pisch kampioen en heeft kunnen le ven van haar stipendium. Zij heeft de keuze moeten maken: ga ik geld ver dienen met werk of ik ga door met waterpolo? In het vrouwenwielren- nen is nu zo'n ontwikkeling aan de gang dat daar geen sprake meer van is. Ik heb heel die ontwikkeling mee gemaakt. Toen ik bij Flexpoint reed, mijn eerste ploegje, verdiende ik 200 euro per maand. Onkostenvergoe ding. Ik werkte in een drukkerij voor 2,60 euro per uur. Dan kreeg ik dus nog die onkostenvergoeding, terwijl ik gewoon fietste zoals ik altijd al deed. Dat vond ik lekker, daar was ik al blij mee.'' NATIONS LEAGUE Oranje werd donderdag tijdens de loting gekoppeld aan België, Polen en Wales. Vier van de zes groepsdu- els worden in juni afgewerkt. De laatste twee wedstrijden van de poule staan voor september op de agenda. De ploeg van bondscoach Louis van Gaal speelt op 6 juni een uit wedstrijd tegen Wales. Vervolgens volgen op 10 juni en 13 juni thuis wedstrijden tegen Polen en Wales. Voor het afsluitende thuisduel met de Belgen staat er op 22 september nog een uitwedstrijd tegen Polen op het programma. De winnaars van de vier poules uit de hoogste di visie van de Nations League strij den in de zomer van van 2023 om de eindzege. Van Gaal vertelde direct na de lo ting al dat hij de Nations League ook als voorbereiding ziet voor het WK, dat op 21 november in Qatar van start gaat. De bondscoach kan pas vanaf 14 november over zijn spelers beschikken. Daarvoor ko men al zijn internationals nog in actie voor hun clubs. Van Gaal wil zijn spelers in de Nations League laten wennen aan een systeem met drie centrale ver dedigers en opkomende backs. Dat is volgens hem nog steeds de beste speelwijze om aan het WK te be ginnen. Oranje komt in maart weer bijeen voor twee oefenduels. Een van de tegenstanders is dan waar schijnlijk Duitsland. Van Zundert: eerst het EK, daarna blik op de Winterspelen De schaatsbond heeft de 16-jarige kunstschaatsster uit Etten-Leur ge selecteerd voor de titelstrijd in Tal linn, de hoofdstad van Estland. Het toernooi duurt van 10 tot en met 16 januari. Van Zundert miste vorige week een toernooi in Zagreb omdat ze positief was getest op corona en in quarantaine moest. Zij is de eerste Nederlandse kunstrijdster op de Spelen sinds Dianne de Leeuw in 1976. GO ZATERDAG 18 DECEMBER 2021 word? Boeien...' miek van Vleuten terug en hield je je benen stil. Waar komt de wil van daan om anderen te laten winnen? Ben je weleens bezig met hoe jij straks herinnerd zal worden als wiel- renster? - Van der Breggen Is een van de beste wielrensters al ler tijden eigenlijk financieel onaf hankelijk? Het Nederlands elftal opent vol gend jaar op 3 juni de Nations League met een uitwedstrijd tegen België. Oranje sluit de groepsfase van het toernooi op 25 september in eigen land ook af met een ontmoeting met de huidige nummer 1 van de we reldranglijst. Louis van Gaal. foto anp Lindsey van Zundert doet voor afgaande aan de Winterspelen eerst nog mee aan de EK.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 19