3 Guus Til: 'Feyenoord is niet moe' 'Het mentale aspect is denk ik de sleutel' Erik ten Hag: nieuwe miskleun permitteren 17 AJAX-TRAINER Bespiegeling dammers verbazen. Natuurlijk, het gebeurde vaker - Dick Advocaat stond bijvoorbeeld vorig seizoen na zestien wedstrijden ook slechts één puntje achter op de Amsterdam mers -, maar van dit Feyenoord had vrijwel niemand in de zomer zo snel topprestaties verwacht. ,,Maar ze zitten in een goed pro ces'', vind Ajax-coach Erik ten Hag. ,,Kijk naar het geloof dat ze heb ben." Dat klonk ook gisteren weer door in de Kuip. ,,Ook dit Ajax heeft zwakke plekken", zegt Slot. ,,En daar gaan we proberen gebruik van We hebben nog niet eerder tegen zoveel aanvallende kwaliteit gespeeld als nu tegen Ajax Twente (2-1) zorgen voor een mis lukte aanloop. ,,Maar ik vond dat we tegen Twente misschien wel één van ons beste wedstrijden hebben gespeeld'', zegt Slot. Superscherp En ook niet onbelangrijk: Ajax ging een week geleden ook gewoon zeer teleurstellend onderuit tegen AZ (1-2), nog wel in de eigen Johan Cruijff Arena, waar eerder ook FC Utrecht en zelfs Go Ahead Eagles zomaar overeind bleven. ,,Ik ga dan ook uit van een superscherp Ajax'', zegt Ten Hag. ,,Dat ze de boodschap van afgelopen zondag tegen AZ be grepen hebben.'' Dat Feyenoord zo kort voor de winterstop nog gelijke tred houdt met Ajax, dat zal ook de Amster- te maken", vond de Feyen- oord-trainer. Feyenoord - Ajax GO ZATERDAG 18 DECEMBER 2021 G De vorige Klas sieker in een lege Kuip was in mei van dit jaar. Tyrell Malacia maakt het Ajacied Antony moeilijk. foto pim ras De opmars van Fey- enoord onder coach Arne Slot is bij Erik ten Hag uiteraard niet onopgemerkt geble ven. „Feyenoord heeft een uitstekende selectie en een goede trainer'', zei Ajax-coach Erik ten Hag over de concurrent en komende tegenstan der. ,,Ze zitten in een goed proces en we kij ken ernaar uit om de krachten te meten.'' En Feyenoords sterkste punt? ,,De wil om te winnen en het geloof dat ze hebben. Kijk maar naar het aantal punten dat ze in de laatste fase van de wedstrijd hebben ge pakt.'' Ten Hag ontkende ook niet dat hij broedt op een tactische verras sing voor de kraker in de lege Kuip. ,,Het zou vreemd zijn als ik daar niet mee bezig zou zijn. We kennen elkaar door en door. Op tactisch gebied zal een aantal details bepalend zijn. Andere details bepalen echter of je wint of ver liest. Het mentale as pect is denk ik de sleu tel, zeker sinds afgelo pen zondag'', zei hij doelend op de neder laag van Ajax tegen AZ, die volgens Ten Hag juist voortkwam uit een gebrek aan discipline. Nu Ajax daardoor de koppositie heeft ver speeld aan PSV, zwelt de kritiek op spelers ook aan. Zo wordt ook gewezen naar jonkies als Devyne Rensch, de mogelijke vervanger van de geblesseerde Noussair Mazraoui n toptalent Ryan Graven- berch. ,,Ik zie bij Devyne weer dingen die ik vorig jaar ook bij hem zag. Dat is de Rensch die we graag zien en niet de behoudende Rensch die we tegen AZ za gen'', aldus Ten Hag, die denkt dat rond Gra- venberch een 'irreëel verwachtingspatroon' wordt gecreëerd. ,,Hij is snel gekomen, maar daar kan hij niet aan voldoen. Ik denk niet dat hij minder speel dan vorig seizoen.'' Guus Til moest namens Fey enoord vooruitblikken op de Klassieker, maar de aanval lende middenvelder gaf eer lijk toe hij daar eigenlijk niet zo op zat te wachten. Til gaf aan veel liever na wedstrijden zijn mening te geven dan vooraf aan bespiegelingen mee te doen. ,,Dat analyseren vooraf, iedereen heeft een mening, maar je moet het op het veld laten zien. Hoe? Een keer meer scoren dan Ajax'', zei Til tijdens de persconfe rentie. ,,Ik denk zeker dat we het Ajax moeilijk kunnen maken. Ik denk ook dat we van ze kunnen winnen. Alleen: ik denk wel dat we de underdog zijn. Ook in De Kuip'', analy seerde Til. ,,Ajax speelt overal één op één, dan moeten indi viduele spelers boven komen drijven.'' Til denkt niet dat Feyenoord de rivaal treft in een periode waarin de vermoeidheid een rol gaat spelen, al speelden de Rotterdammers woens dagavond 120 zware minuten in Enschede tegen FC Twente. ,,Ik ben in elk geval niet moe'', zegt Til. ,,We zijn nu wel gewend aan het spelen van twee wedstrijden in de week.'' - Mikos Gouka - Arne Slot Eredivisie Morgen, aanvang 14.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 17