Schoolkinderen knutselen en kleuren kerstkaartjes voor ouderen en vluchtelingen Na jaar uitstel staat Goes in 2022 met groot spektakel in het teken van Europa Thomas Heijboer is de nieuwe kinderburgemeester c Sociaal project van mbo 6 De winkel van het Hoornbeeck College in Goes komt naar verwachting in het oude pand van Passieux aan de Oostwal. Het sociale project wordt bekostigd met crowdfunding. De Goese mbo-school maakte afge lopen zomer bekend plannen te hebben om een winkel te begin nen waarbij het mes aan twee kan ten snijdt. Enerzijds moeten leer lingen van verschillende opleidin gen er leer- en werkervaring kun nen opdoen, anderzijds moet het een laagdrempelige voorziening worden waar wijkbewoners en an deren terechtkunnen voor onder meer een praatje en een bak koffie. Het is de bedoeling dat bezoekers er ook voor een schappelijk prijsje iets kunnen kopen. Het idee is dat er een soort kringloopwinkel komt, die tweedehands kleding en andere artikelen verkoopt. Het Hoorn- beeck hoopt hiervoor te kunnen sa menwerken met ondernemers en bestaande kringloopwinkels. De reformatorische school wilde de winkel graag in of nabij de eigen wijk (Goes-Oost) hebben. Dat lijkt te lukken met het voormalige pand van kookwinkel Passieux aan de Oostwal, op de rand van de wijk Fondswerving heeft al 15.000 euro aan toezeggingen opgeleverd Oost en de binnenstad. Opleidingsmanager Johnny Luk asse van het Hoornbeeck is positief gestemd over de komst van de win kel, moet er moet nog wel wat ge beuren voor de deuren open kun nen. Er is vooral nog veel geld no dig. ,,Fondswerving via onze be staande contacten heeft al 15.000 euro aan toezeggingen opgeleverd", zegt Lukasse. Verder liggen er sub sidieaanvragen bij het Oranjefonds, de gemeente Goes en de provincie voor in totaal 80.000 euro. Extra personeel Dat laatste bedrag is nodig om extra personeel te kunnen aantrekken om de leerlingen te gaan begelei den in de winkel annex ontmoe tingsplek. Maar een even zo groot bedrag is nodig om onder meer de huur en de energiekosten de eerste twee jaar te kunnen betalen. Zo lang duurt de proefperiode. Daarom is een crowdfundingactie gestart. Lukasse durft nog geen voorspel ling te doen over wanneer de win kel zou kunnen opengaan. Dat hangt volgens hem af van het suc ces van de crowdfundingactie en van de toekenning van de aange vraagde subsidies. Mocht de winkel er komen, dan is het niet het eerste sociale project dat de school heeft opgezet. Sinds een paar jaar is er ook al een wijkleerbedrijf. Dat laat leer lingen langsgaan bij oudere en hulpbehoevende inwoners van de wijk Goes-Oost om bijvoorbeeld een praatje te maken, een spelletje te spelen of een boodschap te doen. Binnenkort start het Hoornbeeck ook met een maaltijdproject voor deze doelgroep. Op school worden dan maaltijden bereid, waarbij de ingrediënten deels worden gedo neerd door middenstanders. Het is een kersttraditie op OBS de Moolhoek in Kapelle. De leerlingen kleuren en versieren jaarlijks kerstkaartjes voor ouderen in zorgcomplex Cederhof. Ook de deelnemers aan de dagbe steding vanuit Cederhof krijgen dan een kaartje van de kinderen. Voor het eerst maakten leerlingen dit jaar ook kaarten voor vluchte lingen. Tijdsdruk Leerkracht Marjolein Everse ver telt dat de leerlingen op de Mool- hoek 'extra hard knutselden en kleurden de afgelopen dagen'. De school gaat vanwege de laatste co- ronamaatregelen al enkele dagen eerder dicht dan met de kerst. Er was dus wat tijdsdruk voor de creatieve kinderen. Ze versierden kaarten, die de school jaarlijks op vraagt, bij de Stichting Eenzame Ouderen. Leerlingen uit de groepen 6 en 7 hadden een eigen project. Zij knutselden kaarten voor vluchte lingen die zijn ondergebracht in de Zeelandhallen in Goes. De school en de kinderen geven ook oordopjes aan de vluchtelingen. Die kunnen daarmee gemakkelij ker communiceren met achterge bleven familieleden en vrienden. Met de oordopjes kunnen ze bel len of chatten zonder last te heb ben van de omgevingsgeluiden in de Zeelandhallen. Gisteren kort na de middag brachten twee leerlingen uit de bovenbouw de kerstkaarten naar Cederhof. Filmpje Ondanks de coronamaatregelen wilden de leerlingen toch verbin ding zoeken met de ouderen in Kapelle. Leerlingen uit groep 4 en 8 hadden daarom ook een kerst filmpje gemaakt voor de mensen in Cederhof. Dat filmpje met een muzikale kerstgroet deelt de school via een usb-stick met Ce derhof. De school bezorgde gis termiddag ook nog enkele kaar ten bij diverse ouderen die nog zelfstandig wonen. Voor dat hoogtepunt van het the majaar, het zomerspektakel ge noemd, worden nog mensen ge zocht. De organisatie denkt daarbij aan zangers, dansers, acteurs, muzi kanten, acrobaten en figuranten. Wie het leuk zou vinden een rol te hebben in het spektakel, kan op 15 januari naar een informatiemiddag in De Goederenloods komen. Aan melden kan via europa@goes.nl. Ook mensen voor achter de scher men zijn welkom. Er wordt ook een projectkoor samengesteld. Wie daarin zou willen zingen, kan ook naar de informatiemiddag komen. Het zomerspektakel is slechts één onderdeel van het vierde Goese themajaar. Op het programma staan verder onder meer al een spe ciale Europa-voorstelling van bal letstudio Free, een EU-watersport- week op en rondom het Goese Meer en een Europa-festival in de bin nenstad. Ook zullen bestaande eve nementen worden overgoten met een Europa-sausje. Het grote spek takel staat gepland voor eind augus tus en begin september. Het jaar waarin Europa centraal staat, is het vierde Goese themajaar. Eerder stonden Afrika, La- tijns-Amerika en Azië centraal. Normaal is er om de vier jaar een themajaar, maar het Europajaar werd, vooral op aandringen van de gemeenteraad, een jaar uitgesteld. Mensen of verenigingen met ideeën voor het themajaar, kunnen die nog aandragen. Het is de bedoe ling dat het Goes-Europajaar op 11 maart feestelijk van start gaat in theater De Mythe. - Rob Paardekam De vier finalisten kwamen tijdens de sollicitatieronde met dertien kandidaten als beste uit de bus. Het kwartet mocht gistermiddag een presentatie geven in het ge meentehuis over hun plannen en ideeën. Daarin maakte Thomas de meeste indruk op de jury. Volgens burgemeester Gerben Dijksterhuis maakte Thomas het verschil met zijn 'goede ideeën op het gebied van sport voor alle Bor- selse kinderen'. ,,Ook ontpopte hij zich als ware ambassadeur van de streek en onze streekproducten", zegt Dijksterhuis. Thomas is de opvolger van Kris Rottier. Hij gaat de burgemeester helpen tijdens activiteiten en ook zelfeen project opzetten. Thomas gaat ook blog- gen of vloggen over zijn nieuwe 'baan'. Hij wordt op 13 januari ge- installeerd tijdens een gemeente raadsvergadering. Winkel van school aan de Oostwal ZATERDAG 18 DECEMBER 2021 BE KAPELLE Rob Paardekam Goes - Johnny Lukasse, Hoornbeeck - Arie Westeneng GOES Dit jaar ging het als gevolg van de coronapandemie niet door, maar in 2022 komt er wel een themajaar Goes-Europa. Er komt daarbij ook weer een groot theaterspektakel. HEINKENSZAND Thomas Heijboer uit 's-Graven- polder is gekozen tot kinder burgemeester in de gemeente Borsele. Hij versloeg in de fi nale Esmee Krijger uit Nisse, Jeannette Koudenberg uit Le- wedorp en Sanne Poortvliet uit 's-Heerenhoek. - Martijn de Koning Namens bewoners van Cederhof nemen mevrouw Snaijer (links) en mevrouw Van de Parel de kerstkaarten in ontvangst van Esmee van Overbeeke (rode trui) en Phebe Karelse. FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 139