Jan Rot De corona hakt erin, maar dankzij de booster- prik is de olifant op mijn rug na drie dagen weg en kom ik niet op mijn buik in het ziekenhuis. Vanwege de quaran taine mag ik daar sowieso niet heen en gaat de nieuwe scanbespreking telefonisch. De oncoloog gebruikt haar zachtste stem, maar heeft hard nieuws. Alle uitzaaiingen zijn gegroeid, de milde pillenkuur is geen optie meer. Er loopt een traan langs mijn wang, en nog een. Had zo gehoopt op een beetje mazzel. Maar oké. Dan gaan we aan de zware. Met infuus. 'Zullen we nog even de mogelijke bijwerkingen door lopen?' vraagt ze, maar daar heb ik geen zin in. 'We merken het wel.' Alles staat in de rode klapper die we ooit meekregen. 'Het is heel goed dat je het nu doet,' vindt Daan als ik heb opgehangen, 'en ook heel goed dat je het niet meteen hebt gedaan. Het waren toch prachtige maanden met alle optredens, Matthijsgaat door...' Ik knik en pak mijn mobieltje. Zeg alle aanvragen van de media af. Optredens zijn al weggevallen. Een lege agenda. Rust. 'Misschien moet je ook je column voor volgende week al schrijven,' oppert Daan, 'daar heb je straks de kracht niet voor misschien.' Nee, die vervalt. Ik heb Mezza een lang kerstverhaal o beloofd, over mijn psychose afgelopen mei, iets waar ik nog niks over naar buiten heb gebracht. o 'Och, Jezus...' zucht Daan, die niet graag wordt herinnerd aan het beeld van haar uitgemergelde man, die met grote staarogen ineens een draai aan het evangelie gaf. Ik glimlach haar toe. 'Ik laat het je eerst lezen.' Maar als ik met mijn computer lekker op bed zit, de rug leuning hoog, zak ik in. Altijd maar werken. Wanneer doe je iets voor Daan? Hoe lang vraagt ze al niet om een lijst met wachtwoorden, pincodes, hoe mijn stichting werkt, waar de hypotheek zit... Laat ik eens een beginnetje maken met afscheid nemen. Ik haal mijn privé-ASN- rekening leeg en maak het over op onze gezamenlijke giro. Ik beëindig mijn lidmaatschap van vakbond Pop auteurs. Op de site van de PvdA kan je geen eigen uitleg geven voor opzegging, dus kies ik voor 'persoonlijke redenen'. Bij de Partij voor de Dieren kan het wel. 'Ik ga binnenkort dood. Vaak en met liefde op jullie gestemd. Sterkte met de strijd!' Vorige maand kreeg ik nog een oorkonde van ze op geschept papier. Lieverds. NS-business card-abonnement? Parkmobile? Hou nog maar even. Opslagruimte Dropbox maakt het vrijwel onmogelijk om te downgraden. Als ik het eindelijk heb gevonden, moet ik nog zes keer doorklikken dat ik hun Plus-abonnement echt niet meer wil. Fokkers. Ha. Lidmaatschap Feudia.com. Ooit mijn vaste adres voor Wordfeud, lang niet meer geweest. Ik log in en word vervuld van weemoed. 1343 potjes gespeeld waarvan 857 gewonnen. Veertig toernooien op naam gezet. Met een grijns schrijf ik me in voor het grote kersttoernooi met 256 deelnemers. Mijn chemobrein zal weinig helpen, maar dit kerstkind mag niet ontbreken. Afscheid nemen? Tot volgend jaar! Muzikant Jan Rot (63) is getrouwd met Daan (46). Ze hebben vier kinderen: dochters Elvis (19) en Maantje Piet (10) en zoons Rover (16) en Wolf (13). In juli hoorde hij dat hij ongeneeslijk ziek is. 46

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 126