in de Antwerpse haven CDU kiest Friedrich Merz als nieuwe partijleider Maakt u samen met de Zonnebloem het verschil? 11 Oud-fractievoorzitter Friedrich Merz (66, foto) kreeg de benodigde absolute meerderheid van de leden achter zich en wordt de opvolger van partijlei der Armin Laschet. Merz, een voormalig rechter, won de strijd om het voorzitterschap van Helge Braun en No- m bert Röttgen met 62,1 pro cent van de stemmen. Bijna twee derde van de 400.000 partijle den bracht een stem uit. De ver wachting is dat de CDU met de oud-Europarlementariër en voor malig fractievoorzitter in de Bondsdag (2000-2002) aan het roer een conservatievere koers gaat va ren. Zijn benoeming wordt over ruim een maand op een partijcon gres in Hannover officieel gemaakt. Merz stelde zich drie jaar geleden ook kandidaat om de CDU te lei den, maar moest het toen afleggen tegen Annegret Kramp-Karren- bauer. Nadat zij het veld had ge ruimd, verloor hij begin dit jaar van Armin Laschet, die na de verlo ren verkiezingen zijn ver trek aankondigde. De CDU van de ver trokken Angela Merkel kreeg bij de stembus- F gang minder dan 19 pro centvan de stemmen. Sa men met de christendemo craten van de CSU kreeg ze 24 procent. De combinatie neemt plaats in de oppositiebankjes. De sociaaldemocratische SPD heeft een regering gevormd met de Groe nen en de liberale FDP. ZONNE BLOEM Voor ruim 1,3 miljoen mensen met een lichamelijke beperking zijn alledaagse dingen zoals werken, sporten en uitgaan niet altijd vanzelfsprekend. Nu het sociaal isolement door corona weer groter wordt, is het Zonnebloemwerk belangrijker dan ooit. Maar we kunnen dit niet zonder uw steun. chieten alles plat rat beweegt hoofd te trekken. Dan trilt de telefoon van de beveiliger. 'We hebben busje ge gijzeld. Dus geen fouten meer. Scherp zijn', stuurt Jos. Wat hij dan nog niet weet, is dat de brandwacht aan zijn bela gers weet te ontsnappen en in het water van het Leopolddok is gesprongen. De mannen zijn inmiddels bezig om de cocaïne uit de container te halen. Die zit onder de aluminium vloer van de container, en moet worden losgeslepen. Pottenkijkers zijn dus niet gewenst, en als er toch mensen binnenkomen, zal er worden geschoten met automatische vuurwapens. 'AK's binnen, schieten al les plat wat beweegt', schrijft Jos. De be veiliger meldt op zijn beurt dat hij een camera heeft kunnen uitzetten. 'Is jullie voordeel. Voorlopig alles safe.' Om 02.30 uur vraagt Jos nog eens aan de beveiliger om goed op te letten. Zijn mannen zijn nog steeds bezig om de coke veilig te stellen. 'Secu, let op hè. Zijn nu slijpen nog, vloer is nog niet los. Dus deur bak (container, red.) staat open. En let op hè, als iets anders komt binnengereden.' Een halfuur later is er paniek. ,,Ik hoor er is blauw (politie, red.). Waarom meld u niks', vraagt Jos, gevolgd door vijf vraagtekens. 'Is zieken wagen', reageert de beveiliger. Hulpdiensten Het klopt. De ontkomen brandwacht heeft, naar later blijkt zwaargewond, drie kwartier in het water gelegen en zich verscholen achter het schip. Daarna heeft hij de bemanning van het schip weten te alarmeren, die hem aan boord helpt en de hulpdiensten belt. De beveiliger pakt snel zijn telefoon en stuurt berichten. 'Opletten mannen. De politie komt nu. Die man heeft flik ken (politie, red.) gebeld.' Jos heeft dan nog geen idee. 'Welke man?' vraagt hij. 'Jullie hebben die man geslagen. Die is gaan lopen en heeft de politie gebeld.' Heel langzaam daalt dan het besef in wat er aan de hand is. 'Klopt niet. Die was in het water gevallen. Ze zagen hem niet meer, zeiden die idioten.' De politie vindt in de containers een flinke hoeveelheid cocaïne: 476 kilo. Een dag later is Jos L. alweer bezig met de volgende partijen; een van 550 kilo en later nog eens 308 blokken coke. De vijf mannen die bezig waren bij de container weten te ontkomen. Wel laten ze een slijptol en een mobiele telefoon achter. Op de camerabeelden zijn ze on herkenbaar. Op de plek waar de auto van de brandwacht stond, herinnert alleen een opgedroogde plas bloed nog aan het heftige geweld. De dag erna bespreekt de beveiliger het incident met een an dere man die in het complot lijkt te zit ten. 'Die brandwacht slaan heeft ze de das omgedaan.' Daar is zijn gespreks partner het mee eens. 'Anders moeten die eens een les nemen. Persoon vast houden for dummies.' Advocaat Guy Weski, de raadsman van Jos L., laat weten niet te willen rea geren. GO ZATERDAG 18 DECEMBER 2021 De christendemocraten van de Duitse CDU hebben een nieuwe leider gekozen, na de verkie zingsnederlaag die de partij in september leed. ANP Berlijn Onze vrijwilligers brengen aandacht en gezelligheid bij mensen thuis en organiseren activiteiten om het sociaal isolement te verminderen. Daarnaast werken we aan een betere toegankelijk heid van vrijetijdslocaties en bieden we flexibel en betaalbaar aangepast vervoer voor mensen die afhankelijk zijn van een rolstoel of scootmobiel. De Zonnebloem ontwikkelt ook nieuwe mobiliteitsconcepten, vakanties voor mensen die door hun handicap een grote zorg behoefte hebben en diensten om mensen aangesloten te houden op de digitale samenleving. Wilt u ook een bijdrage leveren aan ons zinvolle werk en de Zonnebloem bijvoorbeeld opnemen in uw testament? We informeren u graag over de mogelijkheden. Neem voormeerinformatieoverschenkenen nalaten, 0 het aanvragen van een brochure of ons Persoonlijk Wensenboek, contact op met Margot Kiezenberg viasDecialedonaties@zonnebloem.nl 0 havenbeveiliger ('secu') die in het complot zit Mam bar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 11