'Ik ga de hele dag in mijn pyjama' Regeerakkoord: grote investeringen in talrijke probleemdossiers JOL Walcheren Strengere regels dreigen Chagrijn in Tweede Kamer tijdens coronadebat onder schaduw omikron-variant Rechter straft Baudet af Coronamaat regelen mogen niet vergeleken worden met Holocaust VVD, D66, CDA en Christen Unie beloven de komende jaren veel problemen op te lossen die de afgelopen periode bleven liggen. Geld lijkt ineens geen probleem meer. Een fonds van 35 miljard euro voor klimaatmaatregelen. Een pot van 25 miljard voor het oplossen van de stikstofcrisis en het uitkopen van boeren. En nog eens zo'n 13 miljard euro aan investeringen in allerlei andere zaken zoals het tekort aan betaalbare woningen en hogere sa larissen voor leraren in het basison- derwijs. Het aanstaande kabinet Rutte IV lijkt alle soberheid van de afgelopen jaren overboord te gooien. Het begrotingstekort en de staatsschuld lopen op de komende jaren. Volgens VVD-leider Mark Rutte wil het nieuwe kabinet zo iets doen aan de problemen in het land. Vol gens de oppositiepartijen in de Tweede Kamer gaat het om repara tie van problemen die zijn eerdere kabinetten hebben veroorzaakt. Er gaat bijvoorbeeld veel extra geld naar armoedebestrijding, zorg, scholen en Defensie. Allemaal ter reinen waar het piept en kraakt. Informateur Wouter Koolmees zei gisteren dat het uittrekken van geld alleen niet genoeg is. Minstens zo'n groot probleem is het vinden van voldoende mensen die de per soneelstekorten in bijvoorbeeld het onderwijs en de zorg kunnen op vullen. ,,Niet alles kan." Ook zijn veel extra mensen nodig om de dienstverlening van de over heid te verbeteren, een breed ge deelde wens in de verkiezingscam- Niet alle problemen kunnen de komende vier jaar worden opgelost pagne. De nieuwe regeringscoalitie trekt geld uit voor het versterken van allerlei uitvoeringsorganisaties. Maar de vier partijen benadrukken ook dat niet alle problemen al de komende vier jaar kunnen worden opgelost. In het regeerakkoord staat nog een aantal opvallende punten, zo moeten er twee kerncentrales bij komen in Nederland en wordt geld uitgetrokken voor de aanleg van de Lelylijn: de treinverbinding tussen Lelystad en Groningen. Sigaretten worden fors duurder: de accijns stijgt tot 10 euro per pakje. Produc ten met suiker worden ook duurder (suikerbelasting) en groente en fruit juist goedkoper. De tijdens de formatie fors opge- klopte ruzie tussen D66 en Chris tenunie over medisch ethische on derwerpen is beslecht: afgesproken is dat iedereen in de coalitie vrij is te stemmen over nieuwe voorstellen omtrent euthanasie en abortus. Herstel vertrouwen Lastenverlichting Nederland veiliger Klimaatdoelen Betere asielopvang Onderwijskwaliteit Zorg na pandemie Voor elk wat wils Rekeningrijden Meer huizen Nieuwsmedia De leerlingen van de basisscholen hebben een week langer kerstvakantie. Iedereen vindt daar wat van, maar wat vinden ze eigenlijk zelf? Nou, heel wisselend blijkt uit een rondgang op de Kohnstammschool in Goes. Noah Peereboom ziet voor- en nadelen. Maar wat gaat hij nou die hele extra week doen? ,,De hele dag in mijn pyjama hangen en een beetje gamen denk ik.'' C P3 C P13 FOTO MARCELLE DAVIDSE Vooral een repareerakkoord Hans van Soest Den Haag donderdag 16 december 2021 - Coalitiepartijen Regeerakkoord in 10 punten C P 4, 5, 7, 8 en 9 en ZEELAND 1 t/m 3 Opnieuw grijs en 10°c zacht C P20 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging i gamen CZEELAND2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1