Bericht aan onze abonnees c Lockdown tot 14 januari IR. Walcheren Bij twijfel Vanaf maandag 20 december brengen de bezorgers van deze krant u een persoonlijke nieuwjaarsgroet. Aangifte tegen Marco Borsato Vrouw meldt betastingen De basisscholen sluiten toch een week eerder voor de kerstvakantie. ,,Daar gaan we weer", dacht Joyce Luteijn uit Grijpskerke. Oppas heeft ze niet, dus haar twee jonge kinderen Sven en Zoë zullen het regelmatig alleen moeten rooien. ,,En dan maar hopen dat ze kunnen spelen zonder ruzie te maken." De sluiting van de basisscholen roept binnen het onderwijs gemengde reacties op. c zeeland 2 Voor het tweede jaar op rij dienen zich sombere feest dagen aan. Een kerstdiner met de hele familie is niet de bedoeling. Basisscholen sluiten een week eerder. Wat het kabinet hoopte te voorko men, gebeurt alsnog: het sobere na jaar wordt opgevolgd door sombere feestdagen. Kerst en de jaarwisse ling vieren met meer dan vier gas ten wordt afgeraden, de avondlock- down wordt verlengd tot minimaal 14 januari. Ook besluit het kabinet alsnog basisscholen een week eer der met kerstverlofte sturen. Scho len hoeven niet online les te geven. Ook de buitenschoolse opvang sluit vanaf uiterlijk dinsdag, behalve de noodopvang voor kwetsbare kinde ren en kinderen van ouders met cruciale beroepen. Tegenvaller ,,Dit is in kersttijd niet de blijde boodschap waar je op hoopt. Het is een tegenvaller", zei demissionair premier Mark Rutte gisteravond op de coronapersconferentie. Het OMT adviseerde de sluiting van ba sisscholen al twee keer eerder, maar het kabinet vreesde voor leerach- terstanden. Nu noemt Rutte het besluit alsnog onvermijdelijk, de piek van besmettingen lijkt achter ons te liggen, maar de druk op zie kenhuizen is nog te groot, aldus Rutte. Volgens het kabinet zijn de maatregelen nodig om een golf aan corona-infecties te voorkomen rond kerst. Het aantal ziekenhuis opnames door de deltavariant is nog nauwelijks onder controle. En daarbij: de besmettelijkere omikronvariant ligt op de loer. Het OMT buigt zich vrijdag spe ciaal over die mutant, omdat de ver wachting is dat deze dominant wordt. Dat zou tot nog snellere be smettingen kunnen leiden, hoewel nog onduidelijk is of omikron ook ziekmakender is. ,,Daarom kunnen we extra maatregelen absoluut niet uitsluiten", waarschuwde Rutte. Zo wordt ook gekeken of winter sportvakanties wenselijk zijn. Omikron Om 'omikron voor te blijven' krijgt elke 18-plusser uiterlijk voor de tweede helft van januari een boos- terprik aangeboden, zei minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid, CDA). Aanvankelijk adviseerden artsen zes maanden te laten verstrijken tussen vaccinatie en booster, maar dat is teruggebracht tot drie maan den. De Jonge: ,,We leren uit andere landen dat omikron snel om zich heen grijpt, er is genoeg om ons zorgen over te maken. Die nieuwe golf, die komt. Daar moeten we ons schrap voor zetten." c P4 Nieuwsmedia Hoe komen we die week voor Kerst door? Hiernaast het kaartje waarmee uw bezorger langs komt. Heeft u twijfels of dit uw reguliere bezorger is? U kunt de bezorger vragen naar de looplijst waarop uw adres vermeld staat. De bezorger zal waar mogelijk 1,5 meter afstand houden. C P7 Sombere Kerst door viruszorgen Tobias den Hartog Niels Klaassen Den Haag BIJLAGE VANDAAG BIJ DEZE KRANT woensdag 15 december 2021 Weeroverzicht lange termijn: 10°c P16 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1