'Je komt binnen, zet de tent op stelten en gaat weg met een zak geld, dat is rock-'n-roll' 'Ja, kijk, ik werd een paar jaar gele den door Universal benaderd om een soloplaat te maken. Zij hadden in hun hoofd dat we oude rock-'n- roll-hits zouden doen. Kwamen ze met een lijstje waar allemaal van die platte dingen op stonden, Country Roads en zo. Ik zei dat ik het wilde doen, maar alleen als JB Meijers het zouproducen. JB en ik kennen elkaar via Ilse Delange: we waren voor haar tv-programma in Nashville en voelden ons meteen een soort broertjes. We vonden die nummers vreselijk en hebben iets anders verzonnen: album For You Baby, het begin van een vriend schap; ik beschouw het als mijn nieuwe band.' Voor het geld hoeft het niet. 'Nee, ik kan ook lekker niks doen.' 'Ja, eigenlijk heb ik de rock-'n-rolldroom ver wezenlijkt. Ik ben heel goed in lanterfanten, aan de andere kant wil ik me er toch niet met een jantje-van-leiden vanaf maken. Mede door wat er met de Earring is gebeurd.' 'Dat kun je niet maken, je moet wel nog even iets laten zien. Ik vind het ook leuk om te zingen en onderdeel te zijn van zo'n collectief. Ik zou het mezelf niet vergeven als ik echt niks zou gaan doen, dat zou ik de easy way out vinden.' Is dat geldingsdrang? 'Helemaal niet. Er is een verschil tussen geldingsdrang en iets doen om jezelf niet teleur te stellen. Ik moet wel met mezelf door één deur kunnen, begrijp je? Wat je net vroeg: heb je alles eruit gehaald? Met dit wil ik wel alles eruit halen. Dan wordt zo'n optreden in de Ziggo volgend jaar een episch gebeuren, echt iets waar je nu al een beetje de zenuwen van krijgt. En dat is heel gezond. Anders lig je maar in je zwembad, een beetje met je papegaai te lullen. Ik ben nog niet zover.' MEZZA 17 Maar het werk gaat gewoon door. Precies, je woont met je vrouw op dat Caribische eiland in een kast van een huis plus zwembad, uitkijkend op zee. Zomaar stoppen is niet aan jou besteed?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 97