Zielige puppy's, katten op het dak, losgeslagen emoes, ze kunnen allemaal rekenen op SYLVIA VAN OOSTRUM (66) van de Dierenambulance. Want elk dier verdient het geholpen te worden. ALS ZE IN DE ogen van een dier kijkt, ziet Sylvia een ziel. En gelukkig vinden steeds minder mensen dat raar. Ze is al vijftien jaar vrijwilliger voor de Dierenambulance, regio Den Bosch. Prachtig werk, avon tuurlijk ook: je weet nooit wat je te wachten staat. Vastgevroren vogels. Aangereden vosjes, dassen en wezeltjes. Verwaarloosde honden of een achtergelaten pup die van de snelweg moet worden geplukt. Met de brandweer een kat van het dak halen. Ze heeft zelfs eens achter een losgeslagen emoe aan gerend. Plus de vreselijke gevallen van mishandeling, zoals een konijntje waarmee gevoetbald was. Elk beest heeft het recht geholpen te worden. Al moet ze het laten inslapen, dat is beter dan verkommeren langs de weg. Op de ambulance worden de twee dagelijkse diensten - Sylvia is hier bezig met de overdracht - door duo's gedraaid. Minstens een keer per maand heb je weekenddienst. Haar man houdt van de verhalen waarmee ze thuiskomt en is weleens invalchauffeur geweest. Vond-ie best spannend. De mooiste momenten beleeft ze als een zieke of gewonde zwaan is hersteld en wordt teruggebracht naar z'n part ner: ook al bevindt die zich aan de overkant van een grote plas, toch horen ze genoeg om als idioten op elkaar af te stuiven. Vervolgens draaien ze om elkaar heen en vormen met de halzen zo'n hartje. Daarvan krijgt ze tranen in de ogen, zo ongelooflijk mooi is dat. A J- t'Li

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 85