Nooit meer drinken Maan Arnon Grunberg BEETJE GESTOORD MAAR WEL LIEF 'Ik wilde een kat, tot ik weer bij zinnen kwam' Die planten, en dat zorgen. Ik moest er weer aan denken toen ik deze feest dagen in de ver leiding kwam mijn jongste een huisdier cadeau te geven. Hij noemde een hamster. Ik maakte er in mijn hoofd al snel een cavia van, die zijn steviger. En ik had mooie herinneringen aan hoe ze mijn onschuldige kindertranen troostten. Vroeger hadden we er twee, ze waren een beetje gestoord en vooral heel lief. Of toch een kat? Dat knuffelt beter en we zijn toch weer eindeloos thuis. Toen las ik ook nog de fraaie ode van Egbert Jan aan zijn stokoude Adje. En kreeg ik helemaal zin in een kat. Ook gezellig als de jongens en route zijn. Hondenmens wordt kattenvrouwtje, het moet niet gekker worden. Tot ik weer bij zinnen kwam, terugdenkend aan alle cavia -en konijnenhokken die ik hooi scheppend heb schoongemaakt. Vooruitdenkend aan de tijd dat ik wel weer weekenden de hort op kan. Dan toch maar een plant. Of beter: een kerst boom. Een maand instant gezelligheid, water niet nodig. Evi Hanssen: 'Doe nou gezellig mee, zeggen ze dan' 'Ik ben het gelukkigst als ik niet Maan de artiest ben, maar de dochter, zus of vriendin' Valt aan tafel in slaap als hij heel moe is MEZZh 3 Toen de kinderen op kamers gingen, deed ze ook de planten de deur uit. Ze wilde even nergens meer voor zorgen. Volgens mij zei Gerdi Verbeet dit jaren geleden in een interview. Ik moet er nog steeds om grinniken. De stoere, lieve Gerdi Verbeet die - zo biechtte ze ooit op - als Kamer voorzitter weleens een debat had geschorst omdat haar zoon raad wilde over wat te doen met zijn dochtertje dat erg ziek was. Sara van Gorp (47) Chef Mezza en moeder van twee zonen van 7 en 12. 4 Mijn weekend 7 Heleen van Royen 8 Zin in 11 Egbert Jan 12 Interview Barry Hay 19 Geld Geluk 24 Museumwoningen 34 Schrijver spreekt Anna Enquist 37 Nu lezen 39 Mijn boek Ludo Hekman 40 Jan Rot 44 Puzzels 45 BV De Liefde COLOFON Chef Mezza Sara van Gorp Art director Henk Marseille Redactie Charlotte van Genderen, Jolanda van der Ploeg (frl), Ruud Roodhorst, Mark Roos (chef), Els Rozenbroek (frl) Vormgeving Ron de Hoog (frl), Très Melis (frl) Beeldredacteur Marcel Wagenaar REAGEREN? mezza@dpgmedia.nl Volg ons op Facebook, Instagram en Twitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 83