a B TSS2 ingrediënt Opfrisbeurt voor luidspreker annex lamp Loop met je telefoon door Anne Franks Achterhuis Meesterlijke Master Chief HEBBEDINGEN 25 TECH Centrum Dessert van Hidde de Brabander e Danny Jansen, Hidde de Brabander mag dan de titels Meester Pa tissier en SVH Meesterijs- bereider dragen en manager zijn van het IJscentrum in vlaardingen (onderdeel van de Lentiz Onderwijsgroep), hij is ook fervent liefhebber van de frikandel. ,,Hij staat, met de kaassoufflé, bovenaan mijn lijst favoriete snacks. Ik noem het geen guilty pleasure, voel me niet schuldig als ik hem eet. Het is gewoon lekker." Hij doet hem op een klef wit puntje, met mayo, curry en uitjes - altijd. ,,Dat is niet eens een vraag.'' Omdat hij het leuk vindt zoete gerechten te maken, koos De Brabander voor het dessert. Voor zijn zoete frikandel speci aal gebruikte hij de smaken die hij ooit in het Rotterdamse ster renrestaurant Parkheuvel ge bruikte voor een dessert. ,,Ik liet ze de eigenaar en chef-kok Cees Helder proeven. Doodnerveus was ik, maar hij zei: 'Goed, dat gaan we doen'.'' Die combinatie van pure cho colade, cranberry, specerijen en 'De frikandel staat, met de kaassoufflé, bovenaan mijn lijst favoriete snacks karamel met fijn biscuit is bij deze versie een tikje anders. Het witte plastic bakje waarin de frikandel ge woonlijk ligt, is van witte chocolade. ,,Die heb ik gevuld met mousse van gezouten karamel en karamelsaus. Op de frikandel ligt roomijs van pure chocolade en de curry is gemaakt van cranberry's. De gein is: het ziet eruit als frikandel speciaal, maar daar smaakt het niet naar. Ik vind zo'n gimmick wel leuk.'' Voor wie zich waagt aan dit gerecht: begin op tijd. ,,Je moet het van tevoren maken.'' GO ZATERDAG 11 DECEMBER 2021 De redactie van Zo werkt samen met de specialisten van AutoTrack, Hardwareinfo, Independer, Intermediair, Koken&Eten, Nationale Vacaturebank, New Scientist en Tweakers. Microsoft schreef twintig jaar geleden gamegeschiedenis met z'n eerste Xbox-spelcom- puter en het exclusieve sciencefiction-schietspel Halo. Inmiddels zijn we bij de vierde Xboxgeneratie en deeltje zes van de spelreeks: Halo Infinite. Dat slaagt er na wat mindere delen met vlag en wimpel in om een nieuwe ervaring te verpak ken in een klassiek jasje dat magistraal dat vertrouwde en niet te imiteren Halo-gevoel weet op te wekken. De uitrus ting van de onverzettelijke Master Chief kreeg een han dige update: de held heeft nu een grijphaak in zijn hand schoen verstopt. Daardoor kun je je razendsnel katapulteren naar hoger gelegen niveaus, wat de levels veel verticaler en dynamischer maakt. De andere grote verandering is dat de spelwereld zich na een paar traditionele eerste uren ontvouwt tot een open wereld, met meer vrijheid dan ooit om te gaan, staan en schieten waar je wilt. Dat is meer dan genoeg om zowel alle Halo afvalligen als nieuwe zieltjes voor zich te winnen. Halo Infinite voor Xbox en pc€65 Als je nachtkastje of tafel te krap is om én een lamp én een luidspreker kwijt te kunnen, dan heeft Ikea een oplossing. Twee jaar geleden lanceerde het de Symfonisk, een combinatie van een draadloze Sonos- wifispeaker en een tafel lamp. Het geluid was prima, maar het design geen onverdeeld genoe gen. De nieuwe versie wint waarschijnlijk nog steeds geen designprijs, maar is in ieder geval meer naar eigen smaak aan te pas sen omdat je er zelf een kap van glas of textiel bij kunt kiezen. En klinken doet het echt goed. Symfonisk lampvoet €130 kap €30 Om het kamertje waar Anne Frank zich verborgen hield te ervaren, hoef je niet per se naar het Achterhuis in Amster dam. De makers van de app The Bookcase for Tolerance scanden de schuilplek in als 3D-model. Door middel van augmented reality kun je daar door het oog van je smart- phone in rondlopen en naar dagboekfragmenten luisteren. Omdat discriminatie van alle tijden is, wordt Annes verhaal aangevuld met dat van andere jongvolwassenen, zoals transgender Mees en de Syrische vluchteling Majid. Een bezoekje aan hun kamers moet meer tolerantie kweken, want compassie begint natuurlijk vaak gewoon met het aanhoren van persoonlijke verhalen. Wat dat betreft is het jammer dat de app alleen Engelstalig is. The Bookcase for Tolerance gratis voor iOS en Android DE FRIKANDEL Games, gadgets, apps: techjournalist Anton Damen tipt elke week de leukste en beste die hij tegenkomt. Jos Snellen en Hidde de Braban der zijn alle drie dol op de frikandel. FOTO'S JEAN-PIERRE JANS ®Kijk voor de recepten op de site van deze krant bij /kokeneneten - HIDDE DE BRABANDER FRIKANDEL SPECIAAL Dessert Het dessert is zonder vlees. De patissier heeft de klassieker minutieus nagemaakt. In het recept staat ook de bereidings wijze van chocolade-ijs en kara melsaus, maar in geval van haast kun je smokkelen met kant-en- klare versies. Bereidingstijd: ongeveer 2,5 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 73