Wie behoedt mensen als ik voor dagelijkse lastercampagnes? Over de grens werken moet eenvoudiger worden voor politie YOU CAN DOIT anytime; 6 OZCAN AKYOL FneeSlyleL/bre^r ANYWHERE® NU GRATIS PROBEREN! Deze week zat ik weer braaf naar de belangrijke debat ten te kijken. In de plenaire zaal van de Tweede Kamer kreeg ik allerlei racistische prietpraat over me heen gestrooid van wederom een Kamerlid van Forum voor Democratie. Freek Jansen zei: ,,Er werden vier miljoen mensen hierheen ge haald. Vier miljoen! Stel je voor dat dit niet gebeurd was. Stel je voor hoe ons land er dan uit had gezien. Dan waren de ziekenhuizen nu niet overbelast. Dan kampten we niet met leerachterstanden.'' Vooropgesteld: ik weet ook wel dat deze partij van ophef leeft. De leden hebben extreemrechts omarmd en hun politieke jargon richt zich dan ook vooral op de onderbuik van antisemieten en moslimhaters. En toch, en toch. Door ergens niet meer op te reageren, normaliseer je die ont wikkeling, vooral als de Tweede Kamer, waar verbaal weerstand geboden zou moeten worden, dit soort discriminatoire teksten lafjes pareert en afkeurt. Want wat zei Freek Jansen van FvD nou precies? Ik moest even denken. Maar het komt erop neer dat iedereen met roots in een an der land, en dan maakt het niet uit van welke generatie je bent, verantwoordelijk is voor de maat schappelijke problematiek in Nederland. Die stelling is niet alleen onjuist, ze is ook nog rond uit haatdragend en intimiderend. Kamerlid Don Ceder (CU) pro beerde nog te begrijpen wie zijn collega van FvD dan wél als een echte Nederlander zag, maar daar kwam niet een helder antwoord op. En dat hoefde ook niet. Want het signaal aan de extremistische achterban was reeds gegeven. Missie geslaagd. De Nationaal Coördinator Ter rorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) waarschuwde twee maanden geleden voor het ex treemrechtse gedachtegoed dat oprukt onder jongeren. Deze men sen worden nu ook gevoed door een partij in ons parlement. En wat zetten andere volksver tegenwoordigers of de Kamer voorzitter daartegenover? Het mag geen naam hebben. De nieuwe Kamer mist vooralsnog mensen zoals Alexander Pechtold en Lode- wijk Asscher, die intrinsiek gedre ven en met elan korte metten maakten met extremisme. Dat er problemen onder jonge ren met een migratieachtergrond bestaan, behoeft verder geen uit leg. Niemand sluit zijn ogen voor deze vraagstukken. Er rijst langzamerhand wel een andere vraag: wie behoedt men sen met een migratieachtergrond, mensen als ik, van de dagelijkse lastercampagnes die nota bene door de Tweede Kamer worden gefaciliteerd? Er zijn altijd momenten waarop ik me afvraag of ik ooit een vol waardige Nederlander kan wor den, ook al ben ik hier geboren. Deze week was het antwoord somber. Nee. Om te voorkomen dat crimine len ook de komende jaren na gedane arbeid de grens over vluchten en daar lange neuzen trekken naar hun achtervol gers, moet de politie in grens regio's makkelijker kunnen sa menwerken met collega's over de grens. Frans Boogaard Brussel Tegelijk moeten politiemensen ook zelf makkelijker in het nabije buitenland kunnen opere ren. Voorstellen daarvoor van de Europese Commissie zijn afgelo pen week gepresenteerd aan de EU-ministers van Binnenlandse Zaken en Justitie. Ze komen geen dag te vroeg, want van de misdaadbendes is nu al 70 procent actief in minstens vier lidstaten. De taalcursussen die politiemensen straks krijgen, hebben zij blijkbaar al gehad. ,,De samenwerking loopt bij hen ge smeerder dan bij de korpsen, die nationaal zijn opgebouwd", zo er kent vice-Commissievoorzitter Margaritis Schinas. Uitwisselingsprogramma's en gezamenlijke trainingen en pa trouilles moeten dat verhelpen. Een Europees raamwerk is vol gens de Commissie ook gewenst, omdat er al wel een wildgroei is aan regelingen tussen afzonder lijke landen. Daarvan bestaan er rond de zestig. Veel van de ideeën om de opera tionele samenwerking te verbete ren heeft de Europese Commissie in de vorm van een 'aanbeveling' gegoten. ,,Hoe ver mag je iemand achtervolgen? Mag je schieten? Dat zijn gevoelige onderwerpen, waarover lidstaten zelf moeten beslissen", aldus EU-Commissa- ris van Binnenlandse Zaken Ylva Johansson, die wel hoopt dat zoveel mogelijk lidstaten de aan bevelingen gaan opvolgen. Informatiepunt Iets dwingender wil Europa zijn als het over informatiedeling gaat. Politiekorpsen hebben nu al de mogelijkheid bij elkaar te kijken of er over bepaalde personen een dossier is, maar een permanent bemand centraal informatiepunt met persoonsgegevens, vingeraf drukken, gezichtsherkenning en politiegegevens over een strafblad zou beter zijn. Dat centrale infor matiepunt, zo verwacht EU-Com- missaris Johansson, zal in 2027 ge bruiksklaar zijn. Kijk op www.nietmeerprikken.nl/sensor of scan de QR code met je telefoon. Glucose meten zonder vingerprikken met de Freestyle Libret ZATERDAG 11 DECEMBER 2021 GO Y @OzcanAkyol Voorwaarden zijn van toepassing. Ga naar de website www.freestyle.abbott/nl-nl/ sample/aanvragen.html voor details, toepassing criteria en enkele screeningsvragen voor een gratis proef. De sensor heeft een opwarmperiode nodig van 60 minuten. De sensor is maximaal 30 minuten waterbestendig tot een diepte van 1 meter. Gebruik niet boven een hoogte van 3048 meter. Op basis van het aantal wereldwijde gebruikers van het Freestyle Libre systeem vergeleken met het aantal gebruikers van andere toonaangevende op sensor- gebaseerde glucosemonitoringsystemen. Data on file. Abbott Diabetes Care. Vingerprikken zijn nodig als uw glucosemetingen en -alarmen niet overeenkomen met uw symptomen of verwachtingen. Scan de sensor om jouw glucosewaarden te meten. Gegevens en afbeeldingen zijn enkel ter illustratie. Geen echte gegevens, patiënt of professionele zorgverlener. Freestyle, Libre, en gerelateerde merk aanduidingen zijn eigendom van Abbott. Abbott 2021. Abbott B.V. Wegalaan 9, 2132 JD Hoofddorp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6