Holiday schittert als zijn beroemde vader BARRY VAN DER HOOFT 14 ZEELAND Price heeft twee paspoorten. Hij is zowel Brit als Nederlander. De werknemer van Dow woont al 44 jaar aan deze kant van de Noordzee, is getrouwd met de Nederlandse Anja en spreekt ook vloeiend Ne derlands. Maar als het op sport aan komt, hebben de Engelsen nog al tijd zijn voorkeur. ,,Dat is als wij hier thuis voetbal kijken en zeker ook met de Formule 1", zegt hij. ,,Mijn vrouw is trouwens ook niet echt voor Max, hoor. Wij vinden hem onvolwassen en arrogant. Als er iets gebeurt tijdens een Grand Prix, ligt het altijd aan een ander en nooit aan hem." De Zeeuws-Vlaming vindt Ver stappen een coureur voor de toe komst. ,,Bij Red Bull is het verschil tussen hem en Sergio Perez heel groot, terwijl ze dezelfde auto heb ben. Dat zegt wel iets over hem." Maar Price noemt hem vaak 'Crash- stappen', omdat hij zo onstuimig rijdt. ,,Als Max morgen op een eer lijke wijze voor Lewis eindigt, is hij de terechte wereldkampioen. Maar ik ben een beetje bang dat hij Lewis van de baan rijdt. Als ze allebei het einde van de race niet halen, is hij namelijk wereldkampioen. Dan eindigen ze met een gelijk aantal punten, maar geeft het aantal ge wonnen GP's de doorslag. Max heeft er negen, Lewis acht." Price vreest voor een herhaling van de ontknoping van de wereld titelstrijd in 1994. Toen was het net zo spannend tussen de Duitser Mi chael Schumacher en de Brit Da mon Hill. Bij de slotrace in Adelaide schampte 'Schumi' een muur, waarna hij ontdekte dat zijn wagen beschadigd was en nooit het einde zou halen. Price: ,,En toen bedacht hij: als ik niet finish, dan ook Hill niet. Hij reed 'm zo van de baan... Ik hoop dat de jury morgen in Abu Dhabi heel goed meekijkt." Nigel Mansell Groot-Brittannië is verwend met liefst zeventien wereldtitels binnen Ik hoop echt dat Hamilton het morgen weer wordt. Het wordt heel spannend de Formule 1, veroverd door negen verschillende coureurs. Lewis Ha milton heeft er inmiddels zeven op zijn naam staan en kan morgen met zijn achtste titel Michael Schuma cher voorbij gaan. Price: ,,Ik kijk al heel lang Formule 1. Mijn held is nog altijd Nigel Mansell. Ik ben op gegroeid met de strijd die hij jaren achter elkaar voerde met Ayrton Senna en Alain Prost. Daarna kwa men Damon Hill, Jenson Button en natuurlijk Lewis Hamilton. Ik hoop echt dat hij het morgen weer wordt. Het wordt heel spannend, ik volg alles vanaf het puntje van mijn stoel." Price zat ook gisteren al vroeg voor de buis om naar de vrije trai ningen in Abu Dhabi te kijken. ,,Vroeger vond ik de wedstrijd op zondag genoeg, maar tegenwoordig mis ik geen minuut van het hele raceweekend", vertelt hij. Uit de trainingen en kwalificaties haalt de Westdorpenaar heel veel informa tie. En soms heeft hij het idee dat hij er meer van snapt dan de com mentatoren. ,,Maar ik leer nog wel elke week bij", zegt hij eerlijk. ,,Bij de race van afgelopen zondag bij voorbeeld. Hamilton had net z'n banden gewisseld bij een pitstop. Vervolgens werd de race onderbro ken met een rode vlag en kon ieder een in de pits 'gratis' zijn banden vervangen. Dat deed Verstappen dus ook. Ik wist niet dat die regel er was Met collega's te dollen De Zeeuws-Vlaming heeft het ge voel dat het momentum bij Hamil ton ligt. Hij won de laatste drie GP's. ,,Een paar weken geleden stond Max nog veel punten voor", legt Price uit. ,,Toen hield ik ieder een optimistisch voor: 'It ain't over till the fat lady sings'. Maar inmid dels staan ze precies gelijk. Ik geef Lewis de beste kans. Het is dat ik maandag niet naar mijn werk hoef. Ik loop al weken met mijn collega's te dollen over de Formule 1. Ik zou ze wel eens willen zien als Lewis toch nog wint.'' Column Over precies vijf dagen is het jubileum daar, voor een doelpunt dat bij de mooiste goals hoort die ooit in de Premier League zijn ge maakt. Soms kijk ik 'm even te rug op YouTube. Vanwege de schoonheid, het acrobatisch ver mogen van de spits, de kracht waarmee tijdens de bicycle kick de bal wordt geraakt en de ma nier waarop die bal het net raakt. Ik heb het over een fenomenale goal van Sébastien Haller, op 16 december 2020 in dienst van West Ham United, tegen Crystal Palace. Alles klopt aan de omhaal en aan het doelpunt, achteraf ge zien zijn laatste treffer in dienst van de Londense club. Iets meer dan drie weken later was Haller speler van Ajax, dat 22,5 miljoen euro overmaakte naar West Ham. In Engeland werd hij daarna als een mislukte spits aangemerkt. Nu, een jaar later, is Haller top scorer van de groepsfase van de Champions League, met tien goals in zes duels. Een wonderschone omhaal zat daar niet tussen, wel een reeks echte spitsengoals. Als spits op het juiste moment op de goede plek staan, dat is een aan geboren kwaliteit. Haller heeft de afgelopen tijd duidelijk gemaakt dat een spits sterk afhankelijk is van de ploeg waarin hij speelt en de competitie waarin hij voet balt. De voorronde van de Cham pions League, met tegenstanders als Borussia Dortmund en Spor ting Portugal, die zelf ook wel willen voetballen, dat is iets to taal anders dan de Premier League. In de 'beste competitie ter wereld', zoals de Engelsen 'm Soms kijk ik 'm terug op YouTube zelf graag noemen, mag je zeker tegen ploegen uit het rechterrij- tje blij zijn dat je een paar keer in scoringspositie komt. Ze trekken een muur op - dat kunnen veel ploegen heel goed - en gokken op een countertje. Eenzelfde tactiek als sommige clubs in de eredivi sie, alleen hebben die vaak wel stenen maar te weinig cement. Haller is een uitstekende spits voor de eredivisie, zat in de Champions League in een flow, net als eerder in een peri ode bij Eintracht Frankfurt. Te rug naar de Premier League? Ik zou er niet aan beginnen. Bij Ajax kan hij de komende jaren in de Champions League actief blij ven. Straks, in de knock-outfase, wordt hij weer langs de meetlat gelegd. Misschien daalt er dan wel weer kritiek op hem neer, zoals dat al veel vaker is gebeurd. Haller zal er zijn schouders over ophalen. Hij weet wat hij kan en oogt immer onverstoorbaar. Laat ze maar zeiken, zal hij als het zo ver is denken. En hopelijk, als niemand het meer van hem ver wacht, er nog eens zo'n perfecte omhaal uitgooien. Zodat mon den openvallen, waarbij het lek ker zou zijn dat er even geen ge luid uit komt. Met een spannende wedstrijd - het verschil tussen goud en brons bedroeg slecht 0,498 procent - en een hoog niveau zorgden de Grand Prix-combinaties gisteren in Nieuw- en Sint Joosland voor een fraai slot van de eerste dag van de Winter Dessuur Cup. Laatste starter Gerdine Maree trok met de de ruin Holiday uit eindelijk aan het langste eind. De international uit Honselersdijk stuurde de negenjarige Dream Boy-zoon naar 70,598 procent. ,,Hier ben ik erg trots op, want dit is een overwinning met een paard waar een verhaal aan vast zit'', vertelde de amazone. „Holiday is de zoon van Dream Boy, het toppaard van de uit Zee land afkomstige Hans Peter Min- derhoud. Die heb ik opgeleid en op wedstrijd uitgebracht. Toen Dream Boy naar Hans Peter ver trok, wilden we graag een nako meling van hem en hebben we Holiday als vierjarige gekocht. Het was een schot in de roos. Het is net als zijn vader is het een heel fijn, talentvol dressuurpaard.'' Thamar Zweistra stuurde de fraaie wissels springende Cha- meyr-zoon Heartbeat naar de tweede plaats (70,380 procent). Zweistra's pupil, de Hongaar Beni Pachi, stuurde de Don Frederick- dochter Donna Frida naar de derde plaats (70,109 procent). Jeugdinternational Tessa Kole uit Vlake won de rubriek voor de Young Riders (en werd ook derde). Julia Bouthoorn uit Vogel waarde en Elisabeth Geluk uit Tholen (Lichte Tour Prix Sint Ge orge) wonnen ook rubrieken. zaterdag 11 december 2021 PM 'Max is arrogant en onvolwassen' In een land dat vurig hoopt op de eerste wereldtitel voor Max Verstappen is Westdorpenaar Vincent Price een uitzondering. Hij is gepassioneerd fan van concurrent Lewis Hamilton, die morgen in Abu Dhabi voor de achtste keer het kampioen schap in de Formule 1 kan win nen. ,,Als ik een vlag van hem had gehad, dan had ik die zeker hier voor het raam gehangen'', zegt hij. ,,Dat is leuk tegenover al die Nederlanders die zo met een oranje bril naar de races kij ken.' Roeland van Vliet Westdorpe -Vincent Price Lewis Hamilton. @Barryvdh9 Fenomenaa Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland Vincent Price en zijn echtgenote Anja kijken aandachtig naar de vrije trainingen bij de Grand Prix van Abu Dhabi. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42