i 13 Giovanni Siereveld over de huidige situatie bij HSV Hoek mmm t W investeren en dan zagen we wel of ze aan- of afhaakten. Nu lopen er bijna allemaal dure jongens rond, maar aan de resultaten is dat niet te zien. Er is geen tweede elftal meer, dat is ook zo triest. Wij zou den tegen clubs als Spakenburg, IJsselmeervogels of Katwijk moe ten spelen. Natuurlijk, tijdens een seizoen ben je van veel zaken af hankelijk, het kan een keer tegen zitten. Dat hebben we in het verle den vaak genoeg gezien. Maar je moet wel beleid voeren en er met z'n allen echt iets van willen ma ken. Daar is nu veel te weinig sprake van.'' 'Moeilijke, mooie club' Hij was bijna tien seizoenen speler van Hoek en een half jaar assis tent-trainer bij de club. Toen Den nis de Nooijer in december 2018 werd ontslagen door de club, toonde Giovanni Siereveld zich so lidair. De Vlissinger is nu aan zijn derde seizoen als hoofdtrainer van Luctor Heinkenszand bezig, maar volgt zijn oude club nog op de voet. ,,Na mijn eigen wedstrijd kijk ik al tijd wat Hoek heeft gedaan. Daarna wil ik de uitslag van Kloetinge we ten. Soms hoef ik er niet eens om te vragen. Mensen associëren mij nog steeds met Hoek.'' Hij noemt het een 'moeilijke, mooie club'. ,,Als speler was het anders dan als trainer'', zegt Siere veld. ,,Je hebt dan met andere krachten en invloeden te maken. Als trainer gaat er veel langs je heen, terwijl je als speler wel eens de wind van voren kon krijgen in het sponsorhome. Dat was vaak ook terecht. Wie betaalt, bepaalt; zo simpel is het op dat niveau. Dat weten ook al die trainers die eraan beginnen. De ambities zijn soms wel onrealistisch. Je kunt niet ie der jaar roepen dat je om het kam pioenschap mee wilt doen en naar de tweede divisie wilt promove ren.'' Siereveld neemt het vorige sei zoen als voorbeeld. ,,Toen het werd stilgelegd had Hoek na 6 wedstrijden 8 punten. De top vijf was ver weg. Reguillo Vandepitte en Kyle Doesburg vertrokken deze zomer en er kwamen twee spelers voor terug (Jahrdell Constansia en Mo Jabar Zada, red.). Verder veran derde er niks. Dan ga je niet ineens om het kampioenschap meedoen. Je bank bepaalt hoe sterk je uitein delijk bent. Heb je wissels die iets kunnen forceren, wissels waarmee je blessures op kunt vangen of die echt iets kunt veranderen tijdens een wedstrijd? Zoals ik het nu in schat, is de selectie te smal.'' Het is Siereveld opgevallen dat Hoek best vaak op voorsprong komt, maar dat dan vervolgens niet vast kan houden. ,,Er klopt dus iets niet. Wat het precies is, kan ik niet zeggen. Ik weet wel dat we in mijn tijd in heel veel seizoe nen heel stabiel waren. We scoor- den vaak niet aan de lopende band, maar een voorsprong gaven we ook niet heel snel uit handen. Het voetbal is ook veranderd hè. Clubs ontwikkelen zich door. Bij Hoek is de balans op dit moment een beetje zoek. Binnen een selec tie heb je altijd bepaalde karakters nodig. In mijn eerste jaren bij Hoek speelde ik met jongens als Ferry Alfons, Gideon Imagbudu, Stijn Mahieu en Pieter de Munnik. Bepalende spelers. En ook iemand als Thomas Ragut. Die kwam je als tegenstander drie keer tegen en hij veroverde 100 ballen.'' Beslissingswedstrijd Een crisis zoals nu, die komt eens in de zoveel tijd voorbij in Hoek, weet de 37-jarige Siereveld. ,,Ik moet denken aan een jaar of vijf tien geleden, toen ik bij Kloetinge speelde. Hoek maakte in de hoofd klasse een heel moeilijk seizoen door en handhaafde zich door het winnen van een beslissingswed strijd tegen Nieuw-Lekkerland. Om de zoveel tijd komen zulke pe riodes terug, als je de verkeerde keuzes maakt. Als club maak je uitschieters mee. Het liefst naar boven, maar ook naar beneden. Trainers werden bij Hoek vrij vaak ontslagen. Dat trainers zoals dit seizoen nu zélf weg gaan, dat is wel een nieuwe trend. Steven de Groot lijkt echt eieren voor zijn geld te hebben gekozen. Twee keer verloren, hij kende niks of nie mand, wist amper iets van de competitie en dacht: ik ben weg hier.'' Siereveld vindt het jammer om te zien dat het niet goed gaat met de club die hij jarenlang diende. ,,Ik vind het vooral zonde voor veel mensen die de club een warm hart toedragen. Met veel spelers, sup porters, sponsors en andere men sen in Hoek heb ik nog steeds een goede relatie. Maar ik weet: als het niet leuk is in Hoek, dan is het ook Je kunt niet ieder jaar roepen dat je om het kampioenschap mee wilt doen en naar de tweede divisie wilt promoveren écht niet leuk. De club moet op technisch vlak echt stappen gaan maken. Daar hebben we het met spelers onderling ook vaak genoeg over gehad. Je moet niet vertrou wen op zaakwaarnemers of het netwerk van een trainer, maar je eigen koers varen. Je kunt wel steeds denken: op deze manier is het de vorige keer ook goed geko men. Maar het gaat een keer echt mis. Om dat te voorkomen, moet er snel wat veranderen in Hoek.'' GO ZATERDAG 11 DECEMBER 2021 m mÊ Benny Langeraert woont het overgrote deel van het jaar in Spanje, maar was deze week weer even terug in Hoek. ,,Ik volg de club op de voet en weet echt nog wel wat er speelt.'' FOTO ANNE HANA h 11 r pjir G Giovanni Siereveld in 2015 in actie namens Hoek, tijdens een thuiswedstrijd tegen HHC Hardenberg. FOTO SJAAK VAN DER - Giovanni Siereveld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41