O Q. L Ex-voorzitter Benny Langeraert en oud-speler L. 12 Doumesh offert erop los In de vijfde ronde van het NK dammen voor vrouwen is Vitalia Doumesh op gelijke hoogte gekomen met koploopster Jacqueline Schouten. Doumesh, Nederlands kampioene in 1997, 2015 en 2017, won in een aanvalspartij van Daniëlla de Vos, terwijl Schouten remise overeenkwam met Ester van Muijen die een aanzienlijk hogere ra ting heeft. Op de 43ste zet ging de tegenstandster van Doumesh in de fout. Doumesh offerde een paar schijven en sloeg daarna bijna alle schijven van haar opponente van het bord. Vandaag wordt de zesde ronde gespeeld in het Beach Hotel, mor gen volgt de laatste ronde. Girl Power in Den Inkelcross Vooral de vrouwenwedstrijd heeft vandaag in de Den Inkelcross een interessant startveld. Met Ma rijke de Visser, Noor Dekker en Mariska Tjeerdsma starten er drie loopsters met de nodige ervaring in nationale wedstrijden. Tel daarbij de deelname van Monica Sanderse, Leonie Ton en Laurey van den Berge en een titanengevecht is verzekerd. De eerste wedstrijd (Moerschanscross) werd gewonnen door Sanderse, de tweede (Elderschanscross) door Dek ker. Bij de mannen zijn Erwin Harmes, Martijn de Kok en Jozias Boone de in het oog springende lo pers. Yunis Stitan en Patrick de Vos wonnen de ove rige crossen. De wedstrijd voor de mannen en vrou wen wordt om 14.10 uur weggeschoten. Van Liere in finale aatste van 2021 Sandee gaat weg bij DwO'15 De wegen van trainer Arjan Sandee en voetbalclub DwO'15 scheiden aan het einde van dit seizoen. Sandee trad kort voor de start van het seizoen aan nadat Rini Verwest vanwege fysieke ongemakken plots moest stoppen. De competitie in de vierde klasse verloopt vooralsnog niet zo florissant voor DwO'15, dat laatste staat met één punt uit acht wed strijden. Het bestuur van Smerdiek gaat ook op zoek naar een nieuwe trainer. Aan het eind van dit seizoen neemt de vierdeklasser uit Sint Maartensdijk af scheid van hoofdtrainer Marc de Weerd. Quote van de dag 'We kunnen op deze manier de onderkant (lees: vijfde klasse) aanvullen om ook deze competities gelijkwaardig vorm te geven' In de derde divisie staat Hoek er belabberd voor. Het stilleggen van de competitie geeft de club de mogelijkheid om orde op zaken te stellen. Waar is het mis gegaan? Wat moet er anders? Oud-voorzitter Benny Langeraert en Giovanni Siereveld, die tien jaar voor de club speelde, dragen de club een warm hart toe maar durven ook kritisch te zijn. Hoek Na twaalf van de 34 te spelen wed strijden staat Hoek in de derde divi sie op plek vijftien. Slechts drie clubs heeft het onder zich, twee van die clubs - Dovo en Goes - speelden nog een wedstrijd minder. Het was dit seizoen in Hoek een komen en gaan van trainers. Na het recente vertrek van Steven de Groot zoekt de club nu wéér een nieuwe oefen- meester. ,,Het beleid is ruk'', vindt Benny Langeraert. In zijn tijd als scout en lid van de technische commissie bij Hoek, werd Langeraert vrijwel nergens met open armen ontvangen. ,,Ik heb meegemaakt dat ze eieren naar mijn Porsche gooiden en spuugden'', lacht de man die tus sen 2008 en 2012 ook (interim-) voorzitter was. ,,Ze zagen ons niet graag komen en dat snapte ik ook wel. Wij kwamen altijd de beste spelers bij een club weghalen.'' Langeraert stapte in 1992 in bij Hoek en haalde - vaak samen met Gerrit Emans - veel goede spelers binnen. Hoe kijkt hij tegen de hui dige situatie aan? Op technisch vlak laat de club veel steken vallen, vindt Langeraert. Hij woont het overgrote deel van het jaar in Spanje en is deze weken weer even terug in Zeeuws-Vlaanderen. ,,Ik wilde een paar wedstrijden zien, maar dat kan helaas niet. Ik volg de club op de voet en weet echt nog wel wat er speelt. Pak het zelf weer op, zeggen mensen dan tegen me. Daar heb ik geen zin in. Mijn tijd is geweest. Ik heb veel respect voor Nico Boussen (voorzitter van de sponsorstichting, red.). Zonder hem zou Hoek in de huidige vorm niet meer bestaan. Maar Nico heeft de verkeerde mensen om zich heen.'' De sponsorstichting moet, zegt Langeraert, budget vrijmaken voor een technische man, die vier, vijf scouts aanstuurt. ,,Je moet er tijd en energie in steken. De beste Zeeuwse spelers, die moesten in het verleden altijd bij Hoek voet- ballen. Aangevuld met goede spe lers uit België. Gerrit en ik gingen overal kijken. Nu gebeurt er niks, er wordt niet gescout.'' Hoek heeft volgens Langeraert het budget om in de middenmoot van de tweede divisie te spelen. ,,We spelen dus al een tijdje anderhalve klasse on der ons niveau. In het verleden de den we het op technisch gebied echt samen. Nu wordt Nico Bous- sen aan zijn lot overgelaten. Dat vind ik zo zonde.'' Er lopen nu veel mensen bij Hoek rond, die graag gezien worden maar er weinig tijd in steken Zijn woorden zullen hem niet in dank worden afgenomen. ,,Voor de sponsorstichting ben ik misschien een luis in de pels'', zegt Lange- raert. ,,Maar ik hoef voor niemand mijn mond te houden. Weet je waar ik me vooral aan stoor? Er lo pen nu veel mensen bij Hoek rond, die graag gezien worden maar er weinig tijd in steken. Terwijl het andersom moet zijn. Je moet er veel tijd in steken, dan word je vanzelf gezien. En kom je echt wel een keer met je kop in de PZC hoor.'' In goede en slechte tijden ,,Hoek was altijd een vereniging van en voor het dorp, in goede en slechte tijden'', weet Langeraert, die zelf decennialang in Hoek woonde, niet ver van het sport park. ,,Als het slecht met iemand ging, dan was de club er. Voor ie dereen.'' In goede tijden liepen ze in Hoek graag met de borst voor uit. Ze wilden de beste club van Zeeland zijn, vooral dankzij een budget waar niemand in deze pro vincie aan kon tippen. De club haalde de topklasse, maar degra deerde er ook twee keer uit. In 2018 volgde promotie naar de derde divisie, maar daarin staat de club er nu slecht voor. Langeraert kan de woorden her halen die hij in juni 2015 uitsprak, na de degradatie van Hoek uit de topklasse: ,,Er zijn veel te weinig mensen bij Hoek die echt gas ge ven.'' Hij windt zich weer even op. ,,Vorig seizoen werd die trainer (Lieven Gevaert, red.) gered door corona, het liep voor geen meter. Maar een paar maanden later mag hij doodleuk een nieuw contract tekenen. Wanbeleid noem ik dat. En dit seizoen laat hij de club van het ene op het andere moment in de steek.'' Met spelers gaat het vaak ook zo, weet Langeraert. ,,Wij haalden in het verleden spelers met kwaliteit maar ook vaak jonge gasten, die een premie kregen als ze bij de eerste vijftien zaten. Meer niet. Ze moesten zich bewijzen, in zichzelf zand. ZATERDAG 11 DECEMBER 2021 GO DAMMEN VLISSINGEN BASKETBAL Joeri van Liere uit Kapelle speelt morgen met het Ne derlands rol stoelbasket- balteam de EK-finale. Gis termiddag stuntte Oranje in de halve eindstrijd, waarin de 35-jarige Be velander ook speeltijd kreeg, tegen Duitsland (65 58). De tegen stander komt uit het duel Groot-Brittan- nië-Italië. UGBY SfrraBt-TbwUC*.., Noor Dekker op weg naar winst in de Elder- schanscross. foto anne hana VOETBAL Lees over de plannen van de KNVB om de competities in het amateurvoetbal te hervormen op www. pzc.nl. De rugbyers van Oemoe- menoe spelen vandaag de laatste wed strijd van 2021. De Middelbur gers gaan op eigen veld te gen RC Eem- land op jacht naar de tweede over winning van het seizoen. De laatste ont moeting met Eemland ging in januari 2020 verloren. In Middelburg werd het toen 0-31. O 5> o Als het niet leuk is in Hoek, is het ook écht niet leuk Barry van der Hooft - Benny Langeraert Giovanni Siereveld, coachend langs de lijn bij Luctor Heinkens- FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40