Familie De Vos woont twee jaar na de brand nog steeds in een container 8 Eind vorig jaar hoopte Peter de Vos uit Wemeldinge nog dat 2021 het jaar van de herrijzenis zou worden. Dat hij met zijn gezin de kerstdagen van 2021 zou kunnen vieren in een nieuw Hof Kei- zersweel. Het liep allemaal anders. 2021 werd een jaar vol onderzoeken, uitstel, fouten, oplopende kosten en vooral heel veel ergernis. Met als ge volg dat er een financieel debacle dreigt. ,,Het houdt me dag en nacht bezig." Het probleem is dat De Vos eerst moest wachten op de verzekering. ,,Want pas als je weet wat je krijgt kun je plannen gaan maken." Maar tussen het akkoord met de verzekering en het begin van de bouw is door allerlei pro cedures heel veel tijd verloren gegaan. ,,De bouwkosten zijn in die periode enorm gestegen. Ik denk dat ik nu zo'n 100.000 euro extra zelfop moest hoes ten. Dat vind ik onacceptabel!" In zijn tijdelijke onderkomen (een paar tegen elkaar geplaatste woon- units) vertelt De Vos waarom hij zijn verhaal kwijt wil. ,,Het gebeurt nu bij ons, maar op andere plekken gaat het net zo. Ik wil dat de mensen weten wat er voor misstanden zijn in een geval als het onze. Hier kan iedereen tegen aan lopen. Het is precies hetzelfde als met de toeslagenaffaire. Complete ge zinnen gaan naar de donder. Bij men sen die wat minder sterk in hun schoe nen staan kan dat serieuze problemen opleveren." Dupe van situatie De Vos hoopt dat er bij de instanties ogen open gaan. ,,Wij hebben hier niet om gevraagd, hè. We bouwen niet uit luxe. Wij zijn de dupe van de situatie en het kost ons nu klauwen vol geld. Ik ben gelukkig redelijk nuchter en kan hier wel mee omgaan. Ik ben gauw te vreden met wat ik heb en ben ook heel trots op mijn gezin en de manier waarop we ermee omgaan. Maar er zullen genoeg mensen zijn die hier compleet geschift van zouden raken." De ellende begon allemaal in de nacht van 7 december 2019. Toen brak er in de schuur van Hof Keizersweel brand uit. Een flinke brand, bleek al snel. Geholpen door de wind legde de brand de schuur aan de Hoogeweg he lemaal plat. De naastgelegen woning raakte onherstelbaar beschadigd. ,,Naar mijn beleving zijn we toen aan de dood ontsnapt. Drie van mijn kin deren sliepen in die schuur en die was in een goed uur foetsie." Als ratten in de val Peter de Vos en Penney van der Borgt Ik ben 100.000 euro duurder uit woonden met hun vijf kinderen op Hof Keizersweel, het oude boerenhof dat in de wijde omgeving bekend staat vanwege de exotische dieren en de kinderfeestjes die er worden gehou den. Dat er bij de enorme felle brand geen slachtoffers zijn gevallen, is te danken aan het uitstapje van de oud ste zoon van het gezin. ,,Hij heeft alarm geslagen toen hij thuiskwam. Als hij niet naar de stad was gegaan om een biertje te drinken, hadden we al lemaal liggen slapen en waren we waarschijnlijk als ratten in de val ver brand." Nadat het gezin van de ergste schrik was bekomen werd 2020 een jaar van wonden likken en vooruit kijken. Er kwam een tijdelijke woonunit van waaruit het gezin uitkijkt over de kale plek waar ooit het hofstond. Ook werd er onderhandeld over de financiële af handeling. ,,In september 2020 heb ik een akkoord getekend met de verzeke ring. Dat heeft al tien maanden gekost. Uiteindelijk hebben we daar een rede lijk acceptabel akkoord mee getekend. Maar wel voor de toen geldende prij zen." Allerlei flauwekul En daar ligt nou net het probleem, in die laatste zin: 'Voor de toen geldende prijzen.' De Vos wilde zo snel mogelijk gaan slopen en bouwen. Maar dat gaat zomaar niet, ontdekte hij al snel. ,,Dat is met allerlei flauwekul enorm opge houden. En met elke week dat ik ben opgehouden werd de bouw weer duurder. Ik denk dat ik in totaal 100.000 euro duurder uit ben dan dat de bedoeling was." Dat geld zal De Vos zelf moeten op hoesten, vreest hij. ,,Met al die extra kosten hoef ik niet meer bij de verze kering aan te kloppen. Mijn handteke ning staat onder dat akkoord, dus ik we hebben niet voldoende geld om het af te bouwen. De buitenkant zal wel lukken. Maar er zal toch ook ge doucht en gekookt moeten worden en dergelijke. Als dat geld er niet komt, zal de bouw een paar jaren langer du- ren." Wij hebben hier niet om gevraagd, hè. We bouwen niet uit luxe verwacht niet dat ze me tegemoet gaan komen. Ze deden al moeilijk over zaken waar ik in eerste instantie ge woon recht op had. Dus waarom zou den ze me nu een gunst gaan bewij zen?" Een vinkje vergeten De Vos vertelt over een constructeur die geen tijd heeft, een in zijn ogen volstrekt onnodig bezoek aan het ge meentehuis, 'asbestgeneuzel' zoals hij het zelf noemt, instanties die ergens een vinkje vergeten te zetten en ver schillende rapportages die hij ver plicht was om te laten maken. Het heeft hem allemaal een hoop tijd en een hoop geld gekost. ,,Ik heb het idee dat ik in de laatste twee jaar vaker ben genomen dan Kim Holland in haar hoogtijdagen." Waar hij die 100.000 euro vandaan moet halen, weet De Vos niet. ,,Er is geen bank die me gaat helpen. Ik ben hier met m'n gezin de dupe van. Want Reactie Verbond van Verzekeraars Welwillend Hun woning en schuur brandden twee jaar geleden af. Nog steeds zit het gezin De Vos in een noodwoning. ZATERDAG 11 DECEMBER 2021 GO Wemeldinge Peter de Vos zag zijn Hof Kei zersweel eind 2019 in vlammen opgaan. Nu is het nog maar de vraag of hij de nieuwbouw fi nancieel wel rond krijgt. foto JOHAN VAN DER HEIJDEN - Peter de Vos - Peter de Vos Volgens een woordvoerder van het Verbond van Verzekeraars is er nog hoop voor de familie De Vos. ,,We kennen dit soort gevallen wel", laat Iwanna de Jonge we ten namens het Verbond. ,,In de regel zal dit coulant afgehan deld worden. Voor de buitenwe reld hebben verzekeraars een slechte naam, maar ze zijn in de praktijk vaak heel coulant en flexibel." De Jonge adviseert De Vos om contact op te nemen met zijn schade-afhandelaar. ,,Als hij kan aantonen dat hij er zelf alles aan heeft gedaan en echt heel ge gronde redenen heeft waardoor het zo lang stil heeft gelegen zal de verzekeraar welwillend zijn om nog eens naar dat bedrag te kijken en met hem in gesprek te gaan." Kijk op de site bij /video '2021 was voor ons nog waardelozer dan2020' Willem Adriaansens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36