Scholen Goes waarschuwen voor sexting WORD JU ONZE NIEUWE COLLEGA MONTEUR? 5 Loopbaan van Anko van Hoepen Aanleiding zijn twee recente ge vallen waarbij leerlingen van het Ostrea Lyceum slachtoffer zijn geworden. Zij werden onder druk gezet door iemand die on der de naam 'Lars van Dijk' con tact zocht en hen dwong tot het sturen van seksueel getinte be richten, foto's of video's van zichzelf. Er is aangifte gedaan bij de politie. Gezamenlijke brief Omdat leerlingen van beide scholen contact met elkaar hou den, hebben de directies giste ren uit voorzorg een gezamen lijke brief gestuurd naar ouders, verzorgers en leerlingen. Ge vraagd wordt om met elkaar in gesprek te gaan. 'Mocht u naar aanleiding van dat gesprek op merken dat uw kind ook door deze persoon benaderd is, neemt u dan contact op met de politie en de mentor', staat er in de brief. Of 'Lars van Dijk' een fictieve naam is, is niet duidelijk. 'Zover wij weten is deze persoon niet bekend op of betrokken bij onze scholen. Dat zijn naam in deze brief wordt genoemd, is op ad vies van de politie', schrijft de di rectie. Bespreekbaar Eric Boerhout, rector van het Ostrea Lyceum in Goes, vindt het belangrijk dat het onder werp bespreekbaar wordt ge maakt. ,,Dit is typisch zo'n on derwerp voor aan de keukenta fel. Met de brief willen we een signaal afgeven en iedereen alert houden. We moeten als samenleving gelijk optrekken en proberen dit probleem uit te roeien." word je er ook beter van?, vroeg ik. Hij wilde niet in de Ai op de bank zitten. Uiteindelijk koos hij voor de Ai, vocht zich het elftal in en werd aanvoerder." ,,Ik vind dat het schooladvies te vroeg komt. Als ik écht eerlijk mag zijn, zie ik het liefst nul tot achttien onderwijs. Maar ik zou graag begin nen met nul tot vier jaar. Een pu blieke voorziening waar kinderen basisvaardigheden ontwikkelen. Onderwijs is waar alles begint." ,,Hoog, maar we zijn vanwege de toename van het aantal besmettin gen op scholen nu bezig het hoofd boven water te houden en te zorgen dat we open blijven. Scholen heb ben het tijdens de pandemie zwaar te verduren gehad. Dat leek even voorbij, maar we zitten er nog mid denin. Het geld dat scholen ontvin gen om corona-achterstanden op te lossen, moeten ze nu inzetten om scholen draaiende te houden. Dus die plannen moeten op veel plek ken in Nederland in de ijskast." ,,Haha! Er zitten pijnlijk herkenbare dingen in de serie, maar ik herken mezelf totaal niet in de baas van de koepel. Gelukkig. Er moet veel an ders in het onderwijs, maar ik merk dat er een opfrisbeurt gaande is. Verandering gaat langzaam, maar dat mag geen reden zijn om stil te blijven staan." BELISOL GO ZATERDAG 11 DECEMBER 2021 Anko van Hoepen (48), opge groeid in Vlissingen, werkte tot 2017 in het Zeeuwse ba sisonderwijs. Hij volgde zijn opleidingen op de Christelijke Scholengemeenschap Wal cheren en de HZ in Vlissin- gen. Van Hoepen begon zijn loop baan als leerkracht en intern begeleider op verschillende basisscholen op de Bevelan- den. Hij was daarna directeur van basisschool 't Honk in Kapelle. Vanaf 2007 was Van Hoepen lid van het college van bestuur van de voorma lige Alpha Scholengroep (15 basisscholen op de Bevelan- den). Hij is nog steeds vicevoorzit- ter van de raad van toezicht van de ZB, bibliotheek van Zeeland. In 2017 vertrok Van Hoepen uit Zeeland: hij werd vicevoorzitter van de PO- raad, de landelijke sectoror ganisatie voor het primair on derwijs. In januari begint hij als bestuursvoorzitter van de Utrechte scholenkoepel SPO. De directies van het Ostrea Lyceum en het Goese Ly ceum waarschuwen leerlin gen en hun ouders voor een persoon, die erop uit is om jongeren aan te zetten tot sexting. Eldridge Pentury Goes alles begint' Hoe ziet uw perfecte school er uit? En de corona-achterstanden, hoe hoog staan die op uw prioriteiten lijstje? Luizenmoeder gekeken? U bent straks de baas van de koepel... Bij Belisol-Goes plaatsen we kozijnen en deuren bij renovatie- of nieuwbouw projecten voor particuliere klanten. Ben jij een teamspeler, wil jij een goed salaris passend bij jou werkzaamheden Ben jij die vakman en hebt (of wil) ervaring in de kozijnbranche Ben jij in het bezit van een rijbewijs B+E (of bereid om E te behalen) Wil jij werken bij de grootste en snelst groeiende leverancier van kozijnen en deuren in Nederland Wij zijn werkzaam in CAO "bouw infra bouwend Nederland" Werkgebied regio Zeeland Bij geschiktheid een full-time vast dienstverband Belisol. Meer dan 40 jaar kozijnen en deuren zonder zorgen. Belisol Goes - Nobelweg 2-24, 4462 GK Goes - T 0113-211 811, goes@belisol.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33