Beleving aan boord moet fietsvoetveer in 2022aan meer 2 Bijna 450.000 mensen maken dagelijks het leven van Stijn en zijn moeder mee. Stijn Saman (16) uit Rilland is één van de grootste Nederlandse tiktokkers. ,,Ik vind het leuk als mensen naar me toe komen voor een foto." De Westerschelde Ferry sluit het jaar niet temin afmet een kleine plus van 36.000 euro, mede omdat het aantal passagiers dit jaar toch nog ruim 470.000 be draagt. Het zijn er wel 3000 minder dan was geraamd. De veerdienst schrijft dat toe aan ge schrapte grootschalige evenementen zoals het Bevrijdingsfestival, de Visserijfeesten in Bres- kens en Rescue Vlissin- gen. Ook vonden er geen braderieën en ker missen plaats in de zo mer, waardoor minder mensen een overtocht maakten. Dagje uit De Westerschelde Ferry verwacht in 2022 wel herstel. Ze hoopt op ruim 613.000 passa giers. De veerdienst streeft ernaar om over het gehele jaar meer ge bruikers te trekken door aan boord en op de veerpleinen meer bele ving te bieden. De veer dienst moet voor toe risten een 'dagje uit' worden. Daarvoor wil de Westerschelde Ferry met relevante partners gaan samenwerken. Ten opzichte van 2020 valt de financiële schade dit jaar mee. Er gingen 100.000 passa giers meer met de pont dan vorig jaar, toen de pandemie de veer dienst bijna een derde van het aantal reizigers kostte. Financieel zit de Westerschelde Ferry in ruw vaarwater, blijkt uit het nieuwe beleids plan voor komend jaar. In 2020 werd al een ver lies geleden van ruim een half miljoen euro. Volgend jaar ver wacht de veerdienst voor bijna eenzelfde bedrag het schip in te gaan. Reden: beide schepen moeten het dok in voor een grote onderhoudsbeurt. Daar is zo'n 1,5 miljoen euro mee gemoeid. De kos tenpost drukt volgend jaar dus zwaar op de be groting. Niettemin ver wacht de Wester- schelde Ferry over de komende vijf jaar een overschot van 1,5 mil joen euro te boeken. Desondanks gaan de tarieven in 2022 be perkt omhoog. Alleen de inflatie wordt door berekend. Een losse overtocht in het laag- seizoen wordt voor een voetganger 10 cent duurder (3,45 euro). Een bromfietser betaalt 15 cent meer dan nu: 4,50 euro. In het hoog seizoen komt daar tus sen 1 tot 1,5 euro bo venop. Wie een B-tag heeft, kan voor lagere tarieven heen en weer. Volgend jaar wordt onderzocht of er op de veerpleinen kiosken met ticketzuilen kun nen worden geplaatst, waar reizigers ook kun nen reserveren en om- boeken. PZC.NL Zeeland plaatst meer installaties zon-energie TIKTOK ZEEUWSE TIKTOK-FILMPJES VAN STIJN EN NINA BEREIKEN Nieuwe stelling: Ik ben gek op vuurwerk De Vree in bestuur Kwekerij in woonhuis Stijn maakt voor het sociale-media- platform TikTok video's die her kenbaar zijn voor veel jongeren. Hij maakt sketches, kleine toneelstuk jes die grappig bedoeld zijn. Bij voorbeeld: een leraar die overspan nen is tijdens een brandoefening of zijn moeder die voor de zoveelste keer vertelt dat hij zijn kamer op moet ruimen. Vooral zijn moeder gebruikt hij vaak als inspiratiebron voor zijn filmpjes. ,,Soms heeft mijn moeder echt iconische uit spraken." Denk dan aan uitspraken over de was buiten hangen of een vragenvuur wanneer iemand net iets te laat thuis komt. Voor hij gaat opnemen, trekt Stijn een oud oranje T-shirt over zijn hoofd om vrouwelijk te lijken en zet hij h de camera aan: „Ik vererger het natuurlijk I wel een beetje. Dan krijg ik mensen die re ageren of mijn moeder echt zo is. Het is meer een generalisatie die herkenbaar is voor mensen." ,,Mijn moeder vindt TikTok héle maal niet interessant", vertelt Stijn. ,,Ze kijkt mijn filmpjes af en toe, misschien één keer per maand. Ze weet wel wat ik doe en vindt het prima, zolang ik het maar netjes houd." Stijn krijgt toch reacties van ouders over zijn filmpjes. ,,Ik krijg te horen dat zij zelf kinderen heb ben en dit herkennen." TikTok en schoolwerk Stijn is een sensatie op TikTok: da gelijks worden zijn filmpjes door miljoenen mensen bekeken, en dat terwijl Stijn nog op het Calvijn Col lege in Goes zit. Hij probeert on danks zijn TikTok-kanaal nog steeds de focus op school te leggen: ,,Soms denk ik weleens: 'Alles wat ik nu heb behaald, komt niet door school.' Dan probeer ik dat zo snel mogelijk uit te zetten. Ik wil graag mijn diploma halen, zodat ik ook een achtergrond heb voor later." Vaak zijn Stijns activiteiten op TikTok lastig te combineren met zijn schoolwerk. ,,Als ik toetsweek heb, maak ik minder video's of vi deo's met een mindere kwaliteit." Aangezien Stijn in een klein dorp woont, herkennen mensen hem op straat. Hij wordt vaak aangespro ken: ,,Ik vind het wel leuk als men sen naar me toe komen voor een foto, maar het wordt vervelender als mensen mijn naam schreeuwen als ze langs fietsen." Ook zijn zusje komt soms in aanraking met de be- kendheid van haar broer. Zij zit nog op de basisschool en wordt con stant gevraagd naar haar broer. Stijn voelt zich dan vaak schuldig. Vaak lukken de filmpjes van Stijn al in één take. Hij is pas anderhalf jaar actief op TikTok, maar het lijkt alsof hij al zijn hele leven voor de camera staat. Hij denkt erover om na de middelbare school verder te gaan in de media: ,,Iets met journa listiek of aan de andere kant iets met psychologie of rechten. Ieder een heeft wel dromen in het leven. Het lijkt me gaafom later te presen teren of te acteren. Daar ga ik ook ZATERDAG 11 DECEMBER 2021 PC De Westerschelde Ferry vaart in woelig water. Door reisbe perkingen en de avondklok zijn de ge raamde passagiers aantallen niet ge haald. Volgend jaar moet er ook veel geld naar groot onderhoud van de schepen. Frank Balkenende Vlissingen - Frank Balkenende H WAT VINDT U? EH Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Gisteren: (2279 reacties) Ik ga dit weekend zeker Formule 1 kijken VLISSINGEN Het totaal opge steld vermogen in zonneparken, bedrijven en wo ningen groeide met 30.000 kW tot 462.834 kW. De meeste zon- ne-energie wordt opgewekt in de gemeente Borsele, aldus het Centraal Bu reau voor de Statistiek, CBS. Hoeveel stroom er daadwerkelijk wordt opgewekt hangt uiteraard af van het aantal zonne-uren. Eens Oneens OUWERKERK Het bestuur van het Watersnood museum in Ou- werkerk is weer compleet. Hoofd communicatie van de ge meente Rotter dam Carola de Vree-van Wag- tendonk volgt Eva Kuit op. De Vree komt uit Zierikzee en woont met haar gezin in Delft. Haar vader is al jarenlang vrijwil liger bij het mu seum. Voor haar functie in Rotter dam werkte De Vree voor het kennisinstituut Deltares. Oostburg De politie heeft donderdag in een woning aan de Burchtstraat in Oostburg een hennepkwekerij met 543 planten ontdekt. De 49-jarige bewo ner is aangehou den. De hennepkwe kerij is door een gespecialiseerd bedrijf ontman teld. De ver dachte zit nog vast. Pascal Lenstra Rilland Stijn Saman speelt een moeder die vertelt dat ze een paar uur weg is. foto jo- HAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30