'Niemand heeft iets aan sluiten stadions' Zieke Schouten mist WK Bos nieuwe leider na haar eerste wereldbekerzege 19 afgelopen zijn, vinden ze in zinderend Abu Dhabi Verstappen geeft zes tienden toe hoofd koel kunnen houden. Jim Clark, Juan Manuel Fangio, ikzelf. Wij konden het managen, in de bovenkamer. Jezelf vergalopperen, het is zo gebeurd. Dat moet je ver mijden. Lewis heeft daar meer er varing mee. Maar ik dacht dat Max in Jeddah zou winnen." De Schot knipt met zijn vingers. ,,Dan was het gebeurd. Ik hoop nog steeds dat hij wint. De wereld wil dat, het is tijd voor verandering, dominan tie is niet goed voor een sport." Villeneuve moet, als analyticus, neutraal blijven, zegt hij. ,,Maar ie dereen heeft natuurlijk een voor keur. Voor de Formule 1 is het be ter als Max wint. Dan heeft Lewis het record van acht wereldtitels nog niet, blijft hij nog jaren gretig en de sport dus interessant. Maar ik heb geen idee hoe dit gaat aflo pen. Ik hoop gewoon dat ze het Vrije training clean houden. Dat als ze crashen, het komt omdat ze allebei even gretig een bocht induiken, niet omdat je de ander wil uitschake len." Voorlopig ligt het Yas Marina Circuit er vredig bij. Teambaas Christian Horner, die Mercedes- collega Toto Wolff gisteren na een jaar van verbale oorlog opeens tot twee keer toe de hand schudde, verzekerde dat dat niet de inten ties zijn. ,,Max en Lewis hebben dit seizoen zo vaak wiel aan wiel geracet. Dat willen we nog één keer zien. We willen dit winnen op de baan, met een zwart-wit- geblokte vlag. Niemand wil een kampioenschap dat wordt beslist bij de stewards, of nog erger." Goed, tijd om Het Grote Voor- beschouwen af te ronden, vindt Hill. ,,Kom, laten we racen!" /W De Nederlandse voetbalclubs hebben collectief hun onge noegen laten blijken over het spelen in lege stadions. Ze vin den het onzin dat ze al weer een paar weken zonder publiek moeten spelen. „Niemand schiet hier iets mee op", zeg gen ze in een campagne op hun sociale media. Het demissionaire kabinet besloot vorige maand om geen publiek meer toe te staan bij alle sport wedstrijden. Het weren van pu bliek moet leiden tot minder reis bewegingen en minder kans op verspreiding van het coronavirus. De clubs geven op hun sociale media antwoord op vier vragen die er leven onder de fans. „Helaas moet er van 'Den Haag' nog steeds in lege stadions worden gevoet bald, maar is dat ook zinvol? Lees hier de feiten", zetten ze boven het bericht. Daarin benadrukken de clubs dat stadionbezoek voor zo ver bekend nauwelijks heeft geleid tot besmettingen. Ook bestrijden ze de suggestie dat het leidt tot veel reisbewegin gen. „Er zijn zo'n 200.000 stadion bezoekers op in totaal 17,6 miljoen Nederlanders. Zij reizen gespreid, want de negentien wedstrijden per week zijn verdeeld over drie dagen. Een groot deel van de sup- porters gaat bovendien lopend of op de fiets naar het stadion. Bij veel clubs woont 80 procent van de bezoekers op minder dan 5 kilometer afstand." De profclubs wijzen er op dat in de meeste landen in Europa fans nog steeds welkom zijn in de sta dions. Volgens de clubs is de maatregel om in lege stadions te spelen dan ook niet zinvol. „Het voetbal is geen onderdeel van het probleem. Er was al geen weten schappelijk bewijs dat het sluiten van stadions nodig was en na een maand zonder publiek zijn de be- smettingscijfers in Nederland niet of nauwelijks gedaald." ZWEMMEN Bos mocht al starten in het gele hesje van de leider in de wereldbe ker en maakte die status meteen waar met de beste tijd in de eerste heat: 56,98 seconden. Dat was een nieuw baanrecord. Ze bleef de er varen Duitse Tina Hermann 0,04 seconde voor. Met haar tweede heat van 56,70 seconden, opnieuw een baanre cord, bleef ze Hermann in totaal zelfs 0,25 seconden voor. Bos kwam uit op 1.53,68 minuten, ruim voor Hermann (1.53,93). In het wereldbekerklassement gaat Bos aan de leiding met 821 punten. Met haar twee tweede plaatsen eerder dit seizoen had Bos al officieus voldaan aan de kwalificatie-eisen voor de Olym pische Spelen in februari in Beijing. Ze moet ook nog in de top 25 staan van het klassement, dat ze met nog vier races te gaan op dit moment dus leidt. GO ZATERDAG 11 DECEMBER 2021 De eerste trai ningsdag van de beslissende grand prix van Abu Dhabi verliep niet hele maal naar de wens van Max Verstap pen. De Red Bull-coureur was de snelste in de eerste training, maar moest genoegen nemen met de vierde plaats in de tweede trai ning. Daarin was ri vaal Lewis Hamilton duidelijk sneller. Verstappen moest in de tweede sessie zes tienden toege ven op de Brit. „De korte runs gingen niet helemaal vol gens plan, we kwa men een beetje snelheid tekort", keek Verstappen terug op de trainin gen. „Maar ik denk dat we in de lange runs meer competi tief waren en dat is belangrijk." Max Verstappen tijdens de tweede vrije training van gisteren. foto anp FORMULE 1 WK-stand 1. Verstappen (Ned/RB) 369,5 2. Hamilton (GBr/Mer) 369,5 3. Bottas (Fin/Mer) 218 4. Pérez (Mex/RB) 190 5. Leclerc (Mon/Fer) 158 6. Norris (GBr/McL) 154 7. Sainz jr. (Spa/Fer) 149,5 8. Ricciardo (Aus/McL) 115 9. Gasly (Fra/AT) 100 10. Alonso (Spa/Alp) 77 Constructeurs 1. Mercedes 587,5 2. Red Bull 559,5 3. Ferrari 307,5 4. McLaren 269 5. Alpine 149 6. Alpha Tauri 120 7. Aston Martin 77 8. Williams 23 9. Alfa Romeo 13 10. Haas 0 De lege tribunes van het Philips Stadion van PSV. foto anp Tes Schouten moet de WK kortebaan in Abu Dhabi over slaan. De 20-jarige zwemster, op de langebaan de houdster van het Nederlands record op de 100 en 200 meter school slag, was in de voorbereiding op het toernooi ziek. Het heeft volgens zwembond KNZB voor de schoolslagspecialiste de aanloop naar de wereldkampi oenschappen dermate ver stoord, dat ze maandag niet meevliegt naar het emiraat. Schouten gaat zich al richten op de WK langebaan van eind mei in de Japanse stad Fu- kuoka. De jonge zwemster de buteerde afgelopen zomer op de Olympische Spelen. Schou ten bleef steken in de series van de 100 school. Er gaan vijftien zwemmers naar Abu Dhabi. Ranomi Kro- mowidjojo, Arno Kamminga en Kira Toussaint zijn de voor naamste troeven van Oranje voor de medailles. SKELETON Skeletonster Kimberley Bos heeft in het Duitse Winterberg haar eerste zege geboekt in de wereldbeker. Daarmee verste vigt de 28-jarige Edese haar leiding in de wereldbeker, waarin ze dit seizoen al twee keer als tweede eindigde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 19