FM komt voorlopig nog wel even uit Terneuzen 7 c Goes koopt terrein van uitgebrande Renault-garage Goes gaat diep in de buidel tasten voor de aankoop van de voormalige Renault-garage. 'Maar hadden we deze kavel niet veel eerder kunnen kopen?', vragen enkele fracties in de gemeenteraad zich af. ,,Het pand stond al jaren en jaren te koop", zei Stan Meulblok (PvG) donderdag tijdens de raadsverga dering. ,,Hadden we het niet veel eerder moeten aankopen, toen de prijzen nog veel lager waren? Ik heb in het verleden wel eens ver trouwelijk bedragen gezien. Als we toen hadden gehandeld, had dat de Goese inwoners veel geld gescheeld.'' Nu telt de gemeente 1,9 miljoen euro neer om het per ceel op de woonboulevard in han den te krijgen. Eerder toeslaan De raad gaat daarmee akkoord, zo veel werd donderdag duidelijk. Volgens wethouder Cees Pille is het echt belangrijk om de regie te houden over deze belangrijke ka vel in het Marconigebied. ,,We kunnen straks zelf bepalen wat er gebeurt." Hij erkende dat je met de kennis van nu zou kunnen zeggen dat de gemeente eerder had moeten toe slaan. ,,Ja, jaren geleden lagen de vastgoedprijzen nog lager. Maar het is pas sinds kort dat we als ge meente dit soort strategische aan kopen doen. Bovendien is pas ge durende het proces rondom het Marconigebied gebleken dat dit echt een cruciale kavel is." Het al jaren leegstaande pand, dat in mei ook nog eens afbrandde, werd eerder dit jaar aangekocht door een paar vastgoedpartijen die er appartementen wilden bouwen. Nu koopt de gemeente het dus voor 1,9 miljoen euro. Het perceel wordt kaal en met schone grond opgeleverd. Wat de gemeente er mee gaat doen, is niet duidelijk. ,,Wordt het parkeren, horeca of misschien woningbouw? Of een combinatie ervan? Begin volgend jaar willen we met een voorstel komen", aldus Pille. Parkeerplekken Dat er parkeerplekken komen, lijkt niet onlogisch, omdat nabij de kleine Jumbo plekken zullen ver dwijnen als straks de ring baan-west wordt voltooid. Er komt dan een nieuwe weg langs het spoor tussen de rotondes bij het stadskantoor en die bij Brugman Keukens. Die parkeerplekken zul len wellicht op een andere plek moeten worden gecompenseerd. Dan kan de Renault-kavel uit komst bieden. De PvdA pleitte donderdag ech ter voor woningen op de kavel. ,,1,9 miljoen euro voor een parkeerter rein is sowieso erg veel geld", zei Marco Eestermans. ,,En zeker ge- Wordt het parkeren, horeca of misschien woningbouw? Of een combinatie zien het woningtekort is het mis schien beter om er appartementen te bouwen." D66'er Pieter Romijn opperde het idee voor apparte menten op palen met parkeerplek ken eronder. Op het perceel dat de gemeente koopt, staat ook de oude melkfabriek inclusief de beeldbe palende schoorsteen. Die kwamen redelijk ongeschonden uit de brand en worden niet gesloopt. De gemeente is al enige tijd be zig met een plan om de woonbou levard (het Marconigebied) aan te pakken. Het gebied moet aantrek kelijker worden voor het publiek dat er komt winkelen, bijvoor beeld met meer groen. Ook de ver keerssituatie wordt waarschijnlijk aangepakt. Zo zal het beruchte slingerfietspad verdwijnen. De Marconistraat verliest op termijn waarschijnlijk zijn doorgaande ka rakter, als de ringbaan-west is vol tooid. Over het parkeren in het gebied is het laatste woord waarschijnlijk nog niet gesproken. Automobilis ten kunnen er voor vijftig cent per uur nu al relatief goedkoop staan, maar veel ondernemers op de woonboulevard zouden graag zien dat er een blauwe zone komt, waar mensen voor een beperkte duur (twee uur, bijvoorbeeld) gratis kunnen parkeren. Hij is sinds 1979 directeur van Broadcast Partners. Het Terneu- zense bedrijf verzorgt in Neder land, België en Duitsland, de door gave van niet alleen het analoge FM-signaal, maar ook van DAB. ,,Dat het signaal van Radio 1 en Omroep Zeeland daar wegvalt heeft een andere reden. Bij Over slag staat een grote zendmast die Radio2 uitzendt. Dat signaal kan ter plaatse zo sterk zijn dat andere zenders even weggedrukt worden. Datzelfde heb je ook bij de zendto- rens in Roosendaal, bij Lopik, maar ook bij een hotel op Boule vard Bankert in Vlissingen waar zenders bovenop staan. Het is niet dat het FM-signaal de afgelopen tijd is verslechterd." Waarom moeten we over op DAB? „Kwaliteit is de belangrijkste re den die gegeven wordt om DAB te promoten, maar dat snijdt geen hout. Het kwaliteitsargument wordt gebruikt in de marketing van DAB, terwijl dat er in de prak tijk nauwelijks toe doet. Daar gaat het helemaal niet over. Dit gaat om schaarse frequentieruimte en dis- tributiekosten voor radiostations." ,,Maar hebben we daar behoefte aan? Met de digitale televisie kre gen we ook de beschikking over tientallen kanalen. Maar in de praktijk kijken mensen naar niet meer dan vijftien zenders en de rest zien ze hoogst zelden." In de praktijk kijken mensen naar niet meer dan vijftien zenders ,,De kwaliteit van DAB is in Ne derland nog niet zodanig dat je overal binnenshuis een goede ont vangst mag verwachten. Buiten gaat het prima en een autoradio met DAB doet het overal, maar voor binnen is het signaal niet al- tijd krachtig genoeg. En het ver schil met FM is dat je bij een zwak ker signaal eerst wat kwaliteitsver lies merkt, dan wat meer ruis en ten slotte niks meer. Bij het digi tale signaal van DAB doet hij het wel of niet." ,,Het merendeel van de luisteraars luistert nog steeds via FM. Hoeveel luisteraars het voordeel van DAB zien en wanneer? Dat is de vraag. De overgang verloopt geleidelijk. Ergens in de jaren dertig van deze eeuw zal FM wel verdwijnen." BE ZATERDAG 11 DECEMBER 2021 '1,9 miljoen voor paar parkeerplekken' Rob Paardekam Goes - Cees Pille, wethouder VIJF VRAGEN AAN ROBERT-JAN VAN DER HOEVEN VAN BROADCAST PARTNERS Je kunt geen reclameblok horen of het wordt ons ingeprent: we moeten over op DAB, de digitale opvolger van FM. Waarom? Vijf vragen aan Robert-Jan van der Hoeven van Broadcast Partners. Als je over de Tractaatweg naar België rijdt, vallen Radiol en Om roep Zeeland bij Axel weg. Wordt FM al ontmanteld? Met DAB krijgen we toch meer zenders tot onze beschikking? Bij mij thuis doet de DAB-radio het niet echt goed. Ik hoor nog - Robert-Jan van der Hoeven geen verbetering. Hoe lang nog voor we niks meer op de buizenradio ontvangen? - Guido van der Heijden De afgebrande Renault-garage in Goes, die er nu al meer dan zes maanden zo bij staat. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 132