IfvDc Liefde 'DAAR STOND IK, ZONDER DAT GRAF' 'Anderhalf jaar na mijn scheiding ging ik op Tinder op zoek naar een nieuwe liefde. Al snel had ik een match met Erik, een man met mooie krullen. Hij kwam intelligent over, niet materialistisch, had eenzelfde kijk op de wereld als ik. Op onze eerst date gingen we wandelen. We praatten meteen gemakkelijk, ook over monogamie. Daarin geloofden we geen van beiden. Wel verstonden we er iets anders onder: ik geloof niet in het bestaan van één partner met wie je je hele leven gelukkig bent, voor Erik betekent monogamie dat hij meerdere partners tegelijk kan hebben en zich niet wil binden. Op de derde date zoenden we, op de vierde hadden we wilde seks bij mij thuis. Geweldig was dat - al jaren was het op dat vlak een tamme bedoening. Eind vijftig was ik, maar met Erik had ik seks als een twintigjarige. Vanaf toen zagen we elkaar bijna elke maan dag. Om de beurt kookten we en na het eten gingen we naar de slaapkamer. Ondertussen tinderde hij door. Ik vroeg daar niet naar, ik had niet het idee dat er echt anderen waren. Ons contact voelde als een mooie vriendschap waarin we van alles met elkaar bespraken: werk, familie, politiek, we deelden onze zielenroerselen. Alles was er, die ene avond in de week. Maar bij elkaar slapen deden we nooit. Na onze eerste keer was ik verbaasd dat hij naar huis ging. Hij wilde geen deel worden van mijn leven, dat zou maar verwachtingen Iris (59) vond het heerlijk met haar minnaar. Tot ze meer wilde dan samen koken,seksen en daarna in je eentje naar huis. 'Ik wil een man die er is als ik hem nodig heb. scheppen, dacht hij. Na een maand of drie begon ik een gesprek: waar gaat dit naartoe? Zit er meer in, willen we dat ook? Toen hij antwoordde: 'het is toch mooi zoals het is', was dat voor mij oké. Ik was niet verliefd, ik laafde me aan onze mooie gesprekken en goede seks. Ik had dat jaren ontbeerd. Tot iemand in mijn familie ernstig ziek werd. Ineens stond mijn hoofd niet meer naar de ontmoetingen met Erik, ik was alleen bezig met het verdriet van mezelf en mijn familie. Ik vertelde hem over mijn verdriet, maar gaf me er niet aan over in zijn bijzijn, mijn emoties waren te groot voor wat wij met elkaar hadden. We seksten ook, want dat hoorde bij ons, maar het was totaal onbelangrijk voor me geworden. En toen was er de begrafenis. Daar stond ik dan, alleen, aan dat graf. Iedereen had iemand naast zich, behalve ik, want de uitvaart was in besloten kring. Ik voelde me zo eenzaam. Daar realiseerde ik me: dat met Erik, dat brengt me niks. Zes weken later hebben we nog één keer samen gegeten, daarna ben ik naar huis gegaan. Laatst zat ik met vrienden op een terras toen ik zijn stem herkende. Hij liep langs met een vriend. 'Hé, hoi! Hoe is het?' Meer was het niet, maar we lachten en straalden. Daarmee was meteen duidelijk dat geen van ons twee spijt had, wrok voelde of teleurstelling. Alles was goed. Ik zou best opnieuw, desnoods met Erik, zo'n affaire kunnen aangaan, het heeft mij niks slechts gebracht, maar de kans dat ik die echte liefdespartner vind wordt dan nog kleiner. En dat is toch wat ik wil: een man die er is op momenten dat ik hem nodig heb.' MEZZA 45 :v-^ De echte naam van Iris is bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? Mail dan naar mezza@dpgmedia.nl LU I cc I co LU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 125