Jan Rot Met de aankondiging maatregelen wordt al voelbaar dat mijn 'laatste verjaar dagsfeest' In Nieuwe Luxor ernstig gevaar loopt. Die donderdag lig ik de hele dag in bed. Energie sparen voor Rotavond in Walhalla, fijnste plek van Rotjeknor. 'Laat Wolf met je meegaan,' oppert Daan. 'Kan hij helpen met sjouwen en opstellen.' Goed idee. 'Zal ik ook mijn gitaartje meenemen?' vraagt Wolf als we de spullen inladen. Huh? O, oké, ik snap 'm. 'Ja hoor, prima.' Na de soundcheck halen we Thais op het pleintje. 'In verband met corona moet u buiten wachten,' zegt het meisje als de bestelling is gedaan. 'Mag ik niet in dat hoekje?' zak ik in. 'Ik ben kanker patiënt en heb het buiten steenkoud.' 'Nee, dat kan niet,' zegt ze zonder een greintje empathie. Eenmaal in de kleedkamer krijg ik net drie happen door mijn keel. Man, wat gaat het beroerd de laatste dagen. Bij opkomst begin ik vertrouwd met Achtbaan, maar het plan om vanaf daar te improviseren uit mijn bundel Beste liedjes ooit wordt niks, voel ik en denk aan wat n Daan net zei: doe gewoon je bekendste liedjes. Kost jou geen moeite en mensen horen die graag. z 'We beginnen met de toegiften,' grimas ik en schud ze uit de mouw. Mijn naam is Mien, Ankie, Rocker in Holland... langzaam komt er leven in de ouwe kat. En dan nu de verrassing. 'Sinds een maand of twee heeft mijn jongste zoon de gitaar ontdekt. Ik heb hem een paar grepen voorgedaan, maar verder redt-ie zichzelf, precies zoals het hoort, liedje kiezen, akkoordenschema zoeken op YouTube en meepielen. En wat is er nog beter dan oefenen? Optreden! Jullie zijn getuige van zijn live-debuut. Applaus voor Wolf Rot!' Zie ze zitten, vader en zoon. We hebben niks afgesproken maar beginnen met de Everly Brothers, Grienen als het giet (Crying in the rain), en daarna Lieve jongen (Pretty Woman). 'Mercy!' gromt Wolf in het breakje als Roy Orbison, en heeft de zaal in zijn zak. Glunderend loopt hij terug naar zijn plekje en nee, deze avond kan niet meer stuk. Groot geluk. Toch voel ik: het 'spelen tot ik erbij neerval' komt eng dichtbij. Ook Laszlo schrikt als hij me vrijdags ophaalt. 'Het gaat zo slecht,' erken ik, 'ik heb morgen alvast afgezegd, ik kan niet meer.' 't Onderdak in Sassenheim, hoe vaak heb ik er niet gestaan. Ik wankel het podium op, maar wederom geeft mijn publiek toverkracht. Zaal en zanger zijn één. Na afloop blijkt de persconferentie onverbiddelijk, 2-12 moet verplaatst naar volgend jaar. Lekker dan. Zoals ik me nu voel, haal ik de kerst niet eens. Met mijn kleren nog aan val ik in bed, en lig 24 uur voor pampus. 'Doe jij eens een zelftest,' zegt Daan. Ik? Na mijn booster- prik? Braaf draai ik het stokje in mijn neus. Twee streepjes. Dat ik dat niet eerder had bedacht! Ik was toch verkouden geworden ook? Ik kan wel dansen. Het is niet de kanker, ik heb corona! Hallelujah! Muzikant Jan Rot (63) is getrouwd met Daan (46). Ze hebben vier kinderen: dochters Elvis (19) en Maantje Piet (10) en zoons Rover (16) en Wolf (13). In juli hoorde hij dat hij ongeneeslijk ziek is. 40

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 120