*Wij zijn er voor u/ 11 Het Openbaar Ministerie heeft beslag laten leggen op de Amstelveense woning van de zoon van een Italiaans maffiakopstuk. Die zoon blijkt een onderneming te runnen met een D66- raadslid uit Amstelveen. Binnen de politie bestaan zorgen over die connectie. Het beslag op de Amstelveense woning is gedaan op verzoek van justitie in het Zuid-Italiaanse Lecce. Daar draait een groot straf rechtelijk onderzoek tegen Al duino G. (59), die in februari van dit jaar in Brazilië is aangehouden in een villa met 15.000 vierkante meter grond. Bij een inval in zijn woning in Amsterdam diezelfde maand nam de politie twee vuur wapens in beslag. In het kader van diezelfde opera tie 'Skipper' van de Italiaanse an- timaffiadienst is afgelopen week beslag gelegd op de woning van zijn zoon D.G. (31) in Amstelveen. Bij de aankoop van die woning in 2018 zou Alduino G. volgens een rechtbankverslag uit Lecce 150.000 euro hebben meebetaald. Italië heeft het pand laten 'bevriezen' op verdenking van witwassen. Alduino G. (59) wordt gerekend tot de Sacra Corona Unita (SCU), de kleinste maffiatak uit de hak van de laars. Hij heeft in Amster dam meerdere restaurants gehad en vormde daarmee een maffia steunpunt voor leden van de SCU in onze hoofdstad. Toen maffiosi in 2002 twee Bra ziliaanse drugshandelaren in een auto doodschoten en dumpten in het gras langs de A12, spoten ze de auto schoon in de garage achter één van G.'s restaurants, is te lezen in het boek Maffiaparadijs van Stan de Jong en de auteur van dit artikel. Meer dan een hulpje In 2006 werd Alduino G. tot le venslang veroordeeld vanwege be trokkenheid bij de dubbele moord, maar in hoger beroep werd hij vrij gesproken. In een verklaring zei G. 'een angsthaas' te zijn, en slechts te hebben geholpen uit vrees voor de maffia. Maar justitie in Italië ziet in G. meer dan een hulpje van de maffia. G. wordt verdacht aan het hoofd te hebben gestaan van een drugslijn tussen Brazilië, Amster dam en Zuid-Italië. De zoon van Alduino G., D.G., runt samen met het lokale D66-ge- meenteraadslid Tawros Aslanjan een onderneming in Amstelveen. Rechercheurs van de Amster damse politie hebben die connec tie onderzocht en zeggen zich zor gen te maken. ,,Het contact kan uit naïviteit zijn ontstaan, maar ook met een vooropgezet doel zijn ge weest." Over de zakelijke banden tussen de maffiazoon en het gemeente raadslid is een rapport opgesteld dat volgens bronnen circuleert bij het Openbaar Ministerie, de poli tie, de Rijksrecherche en het Regi onaal Informatie- en Expertise Centrum (RIEC), dat onderzoek doet naar banden tussen onder- en bovenwereld. Het RIEC heeft de onderneming onder de naam 'Pisa' in beeld. Deze krant heeft de rapportage ingezien. Zoon D.G. is geen verdachte in het grote Italiaanse strafrechtelijke onderzoek 'Skipper'. Van hem zijn in Nederland geen criminele ante cedenten bekend. Wel wordt hij in relatie tot zijn vader een keer ge noemd in het Nederlandse politie systeem BVH, zeggen politiebron nen. Een ondernemer heeft de po litie gemeld te zijn afgeperst door Alduino G. in 2011. Volgens die on dernemer was zoon D.G. ook bij die afpersing betrokken. D.G. ont kent dat met klem: ,,In die periode had ik niet eens contact met mijn vader. Hij had ons gezin na zijn de tentie in de steek gelaten en daar was ik boos en verdrietig over. Ik heb pas weer in 2016 contact met hem gekregen." Zowel D.G. als Aslanjan zegt niets met de criminele activiteiten van Alduino G. van doen te heb ben. ,,Dit verpest en overschaduwt mijn hele leven", zegt D.G. tegen deze krant. Tawros Aslanjan zegt zijn hand in het vuur te steken voor zijn 'beste vriend', die hij al sinds zijn middelbare schooltijd kent. Het criminele verleden van G.'s vader is volgens hem geen on derwerp geweest bij het openen van hun onderneming. ,,Ik keur de daden van zijn vader uiteraard op geen enkele wijze goed, maar ik vind dat hij daar niet de dupe van mag zijn." Legale ondernemingen Wel is er sprake van een financiële band tussen vader en zoon. D.G. erkent dat zijn vader hem heeft ge holpen bij de aankoop van zijn wo ning in 2016. ,,Hij heeft destijds meebetaald. Maar vergeet niet dat mijn vader ook veel legale onder nemingen heeft gehad, waaronder enkele restaurants. Ook weet ik dat hij onroerend goed had geërfd van zijn moeder", zegt D.G. ,,Ik heb niet gedacht dat dit geld uit crimi naliteit afkomstig kon zijn. Ik heb destijds hierover ook uitleg aan de bank moeten geven, en die heeft gewoon een hypotheek verstrekt." Het Openbaar Ministerie in Am sterdam wil inhoudelijk niet in gaan op de zaak. Wel bevestigt een woordvoerder de beslaglegging op de woning van D.G.: ,,Het klopt dat we op verzoek van de Italiaanse autoriteiten beslag hebben laten leggen op een woning in Amstel veen." Burgemeester Tjapko Poppens van Amstelveen zegt het rapport over de mogelijke maffialink 'nog niet' te kennen. ,,Dit artikel is wel reden om zo snel mogelijk contact op te nemen met het raadslid om te horen wat er aan de hand is." alzheimer nederland Ineke is vrijwilliger bij de DementieLijn Deze coronaperiode brengt veel verdriet en eenzaam heid met zich mee. Zeker voor mensen met dementie en hun familieleden. Heeft u te maken met dementie? Wij begrijpen uw situatie als de beste. Bel de DementieLijn voor advies of als u even uw hart wilt luchten. 7 dagen per week, van 9.00 tot 23.00 uur. Bel gratis de DementieLijn: 0800 5088 GO ZATERDAG 11 DECEMBER 2021 In 2002 wer den twee drugshandela ren vermoord en gedumpt langs de A12. Alduino G. werd tot le venslang ver oordeeld van wege betrok kenheid, maar later vrijge sproken. FOTO'S STAN DE JONG/ KOEN VOSKUIL Zorgen over link maffiazoon en gemeenteraadslid Amstelveen Koen Voskuil Amstelveen d e Alduino G. vormde een maf fiasteunpunt voor leden van de Sacra Corona Unita. Alduino G. zou 150.000 euro hebben meebetaald aan de wo ning van zijn zoon. De DementieLijn is onderdeel van Alzheimer Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 11