'Andere! meisjes willen prinses worden, ik zangeres. Het is een groot geluk dat het me is gelukt' goed gaat met anderen. Ik heb er ook manieren voor. Ben ik op een feestje met nieuwe mensen en willen ze alles van me weten, dan verleg ik het gesprek naar iemand anders. Het hoeft niet altijd over mij te gaan.' 'Dat gaat niet vanzelf. Ik heb daarin ook fouten gemaakt. Ik vertelde vaak heel oppervlakkig over wat me bezighield omdat ik niet wilde pochen. Het klinkt al gauw zo opschepperig als je vertelt over optredens, interviews en fotoshoots. Daardoor konden ze niet zo betrokken zijn als ze wilden. Toen we ons dat realiseerden, zeiden ze: je moet het juist wel allemaal vertellen. Als wij het te veel vinden worden, zeggen we dat. Andersom wil ik ook alles weten over hun studie of nieuwe baan. Het enige praktische probleem was dat ik vaak moest optreden als zij gingen stappen en als ik vrij was, waren zij weer aan de studie of aan het werk. In dat opzicht was corona een voordeel, toen viel dat probleem weg.' 'Sowieso in samenzijn met mensen, dan kom ik tot bloei. Er zijn de afgelopen jaren veel mooie dingen gebeurd in mijn artiestenbestaan waarvan je zou denken dat het me wel heel gelukkig moet maken. Zo makkelijk gaat het niet, geluk is een gevoel, niet af te meten aan hoe groot de zaal is waarin je optreedt of aan hoeveel geld je verdient. Daar zit het hem niet in. Hoe blij ik ook ben met mijn werk, ik ben het gelukkigst als ik niet Maan de artiest ben, maar de dochter, zus of vriendin.' 'Ja, dat gevoel heb ik nog steeds. Even die jas met verantwoordelijkheden, moeilijkheden en keuzes afwerpen en in de schoot van mijn ouders kruipen. Zorgen jullie maar even voor mij. Soms belt mijn moeder me: Moon, ik mis je zo, dat wilde ik even zeggen. Op zo'n moment denk ik: tijd om weer naar huis te gaan.' 'Dat begint al als ik onderweg ben, dan bellen mijn ouders: wat wil je vanavond eten? Dan gaan we samen naar de markt voor groente en fruit. Thuis hebben ze mijn bedje opgemaakt, ga ik lekker in bad, kijken we een filmpje op de bank. Als ik naar bed ga, komen ze me lekker instoppen en zitten papa en mama op de rand. MEZZA 31 Jij kent je beste vriendinnen al bijna je hele leven terwijl jouw bestaan zo veranderd is, hoe hou je vriendschappen goed? Waar zit geluk in voor jou? Je schreef het nummer Nog even niet, over je verlangen nog even terug te gaan naar je veilige kindertijd. Beschrijf die geborgenheid eens?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 111