'Ik vraag me nog weleens af waar ik dat geluk aan heb verdiend. Het was in elk geval geen route die vooraf vast lag. Cruciaal was het moment waarop ik als achttienjarige van het gymnasium kwam en koos voor een tussenjaar. Ik wilde gaan studeren en twijfelde tussen medicijnen of psychologie. Toen besloot ik zingen een jaar de kans te geven. Het was een hobby, ik zong in een bandje. Ik trad op in Club Dauphine in Amsterdam en werd daar gescout voor The Voice. Daarna is het een beetje uit de hand gelopen.' 'Bij de winst hoort een contract met een label, ik kreeg een manager, een boeker, een tourmanager. Dat bleken op dat moment voor mij de juiste mensen en hoewel ik best eigenwijs kan zijn, luisterde ik naar ze. Daarnaast was ik vastberaden. Ik wilde per se niet vergeten worden en besefte dat ik daarvoor hard moest werken. Ik had niet langer 2 miljoen mensen per week die naar me keken en luisterden, dus pakte ik elk interview, filmpje of wat dan ook aan om maar mijn koppie te laten zien. Desnoods sloeg ik mijn nachtrust over. Muzikaal heb ik een eigen identiteit ontwikkeld, ook omdat ik mijn eigen teksten ben gaan schrijven. Daarvoor zong ik soms over dingen waarin ik me nog niet kon verplaatsen.' Maan en haar drie jaar jongere broer Storm groeiden op in Bergen, waar haar ouders nog altijd wonen. Beide kinderen verkasten naar Amsterdam. Maan is vrijgezel, had tussen haar 21ste en 23ste haar eerste relatie, met dj Tony Junior. Die liefde bezong ze in Zo kan het dus ook, waarna de breuk ook in een lied werd omgezet: Zo kan het dus ook Part 2. Sinds een half jaar deelt ze een huis met Luna, een van haar hartsvriendinnen. 'Dat wilde ik zo graag, nog eens samenwonen met een vriendinnetje voordat we allemaal gesetteld zijn. Ik leef nu min of meer het studentenleven dat ik nooit heb gehad.' 'Niet altijd, al valt het in Amsterdam mee; ik word in de supermarkt vrijwel nooit aangesproken. Ik voel me vrij om in mijn joggingpak met vet haar en pukkels naar buiten te gaan. Gewoon met de fiets of de metro.' 'Nou, precies dat wil ik voorkomen. Daarom leef ik ook liever als student dan als een ster. Ik hoop heel erg met beide benen op de grond te blijven. Met mensen om me heen die het me zeggen als ik mocht opstijgen.' 'Ik ben me er in elk geval van bewust, terwijl ik niet alle controle heb. Als ik ergens te gast ben, word ik al snel op handen gedragen. Iemand draagt mijn tas, er wordt eten en drinken voor me gehaald zonder dat ik daarom vraag. Ik wil niet dat zulke dingen doorsijpelen in mijn privéleven, dat ik sterallures krijg.' 'Mijn voordeel is dat ik het anderen graag naar de zin maak. Soms op het irritante af. Dan zegt een van mijn vriendinnen: kom op Moon - mijn koosnaampje - bemoei je even met jezelf. Maar ja, ik word gewoon heel blij als het veel publiek, zei ik tegen mama: dat wil ik ook. Ik was op mijn derde, vierde al aan het entertainen. Mama had daar voor een speciaal jurkje voor mij gemaakt, ik pakte haar veel te grote hakken uit de kast en zocht iets dat op een microfoon leek. Papa hield van filmen, dus hij pakte de camera en dan leefde ik helemaal op. Zangeres worden was mijn droom, al wist ik als iets ouder meisje heus wel dat dat waarschijnlijk niet ging gebeuren. Net als meisjes die prinses willen worden, dat lukt in de meeste gevallen ook niet.' Waarom lukte het jou dan wel? Van de meeste winnaars van The Voice horen we nooit meer iets. Hoe voorkwam jij dat je kopje-onder ging? Kan dat nog als je zo bekend bent? Toch lijkt het me lastig als jonge twintiger, als het altijd al snel om jou draait. Zit dat risico erin? Hoe voorkom je dat? 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 110